İçeriğe Yönlendir

En Saygın "Made in" Etiketleri

Macit Aliyev

Recommended Posts

Metin Akbal

Simdi davete riayet sunnettir de nasil bir ikilem yasiyorum anlatamam.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

"genelde olmaz. başka bir şey olsa gerek "

Pensilvanya eyaletinde Amişerin yaşad ığı turustik bir bölgeye yakın alışveriş merkezinde idi Mc Donalds.

Ayrı dünyaların insanıydık... Çekirdek çıtlayarak izledik onları...

Teknoloji onları huzursuz yapan doyumsuz  bir gereçti. Hıristiyan olduğu söyleniyor ama inaçsızlar aslında, çoğu insanlar gibi inançlı görünüp kendilerini kandırmıyorlar.

Savaşı sevmedikleri için askerlik yapmıyorlar, yabancı ile evlenmiyorlar, dürüstler.

Biz köylerine giderken yol kıyısında çilek tarlası rastladık, tarlanın bitiminde  küçük bir masanın üzerinde 4 veya 5 kutu çilek ve para kutusu vardı başka kimse görünmüyordu ortalıkta, 3 dolar bozukluğa mis gibi kokan çileklerden aldık akşam iftarda yedik. Onlar mı medeniyetten uzak, yoksa biz mi ?

Bu güne kadar bu sorunun cevabını bulamadım; ben de Metin akbal gibi bir ikilemi hala yaşıyorum.

,

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla haklisiniz Amerika gibi bir ulkeyle kiyaslanmak bile hata :) Bu konuda kesinlikle ikilemde degilim siz gibi dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

Metin bey konuyu kavramanıza yardımcı olmak için açıyorum; Kıyaslanan medeniyet değil , ondan uzak kalanlar ABD' in medeniyetinden " dünya nimetleri dediğimiz, onlara sahip olmak için değerlerimiz yitirmek pahasına çalıştığımız objeler" ve yetiştirdiği nesili de koruyan  bir toplum " Amişler" söz konusu.Paragraf da ana fikir ise, tarlanın köşesindeki satılık çilekler ve kasiyersiz para kutusu.

Amişler’in Para kutusunu açarsak: Kendimizi; Trafikten, çocuklarımızı servisten, yıllarca çalışıp aldığımız konutumuzdan, aldığımız gıdalardan, ektiğimiz genetiği değişmiş tohumdan,  içtiğimiz sudan, soluduğumuz havadan, hatta girdiğimiz Camilerdeki ayakkabılarımız bile koruyabiliyor muyuz?  

Not: yine yanlış anlaşılacak bir konu sakın siyasete mevcut hükümete bağlamayın.

Recep Selim Bey ve Siz bir değersiniz, etnik ve dini kökeni olmayan fikir ayrılığı kültürleri zenginleştirir, sizi yitirmek benim için bir kayıp olur.İmla hatam ve düşük cümlem var ise eğitim eksikliğime sayın. Tüm forum üyelerine Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
14 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Amerikada gazete aldın mı Naki Abi?

Kutudan?

Hocam geç cevap verdim özür. 1117635938384847  kalıyoruz restorana indik; şimdi eşime sordum o okumuş, benim bisiklet ve motorsiklet turlarımdan  Gazete okumaya zamanım olmadı.

a0f631b3200dcd953d9af3eb1110f109.jpg

0f666bf223f33e6be2eb446819d36503.jpg

6a177e1f13e64bdcee3509704ac57167.jpg

1844310d11101505242ab66ebef1e7f8.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
23 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Peki soru:  Baydöner mi HD iskender mi?

23 saat önce, Serkan Maden yazdı:

Baydöner bence.

Hayatımda bir kere highway avm deki baydöner'e çocukların ısrarı ile girdim döneri yiyemeden çıktım. Dönersen başka herşeye benziyordu. Aynı şekilde usta dönerciden de böyle acı bir tecrübe yaşadım. Bu iki markadan yaşadığım sürece bir Daha döner veya iskender yemem.

En güzel lezzetli döner Erzurumda Hacıbaba da yenir. Yolunuz düşerse kesinlikle tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
Hayatımda bir kere highway avm deki baydöner'e çocukların ısrarı ile girdim döneri yiyemeden çıktım. Dönersen başka herşeye benziyordu. Aynı şekilde usta dönerciden de böyle acı bir tecrübe yaşadım. Bu iki markadan yaşadığım sürece bir Daha döner veya iskender yemem.
En güzel lezzetli döner Erzurumda Hacıbaba da yenir. Yolunuz düşerse kesinlikle tavsiye ederim.

Hacı Baba döneri Erzurum Cağ kebabından güzel mi ? O tarafa giderek değişik lezzetler tadarız Sağ ol Serkan Bey.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
31 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Düşmüyor. Demek ki yiyemicez döner ;)

25 cent atarsın kutuya kapak açılır... içinde 50-60 kopya gazete olur.. en üstten bi tane alırsın kapatırsın... 100 senedir böyledir.

Neden çok sayıda gazete alınmaz kapak açılınca muammadır. Türk bunu kavrayamaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
50 dakika önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Hacı Baba döneri Erzurum Cağ kebabından güzel mi ? O tarafa giderek değişik lezzetler tadarız Sağ ol Serkan Bey.

Mehmet bey,

Konunun ilk sayfasına istinaden yazmıştım 😉 cağ kebap ile döner birbirine benzemekle beraber farklılıklar var cağ kebap kuzu ve koyun etinden zel terbiyesi ile odun ateşinde yatay olarak ödün ateşinde, döner koyun ve dana etinden özel terbiyesi ile döner ocağında (tüp gaz, doğal gaz veya mangal kömüründe) pişer. Döner daha ince ve pişkin olur, cağ kebap daha lezzetli ve kalındır.

51 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Düşmüyor. Demek ki yiyemicez döner ;)

25 cent atarsın kutuya kapak açılır... içinde 50-60 kopya gazete olur.. en üstten bi tane alırsın kapatırsın... 100 senedir böyledir.

Neden çok sayıda gazete alınmaz kapak açılınca muammadır. Türk bunu kavrayamaz.

Hocam gebzede  istanbulda güzel cağ kebap yapan yerler varmış, deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
21 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

.

Hocam gebzede  istanbulda güzel cağ kebap yapan yerler varmış, deneyebilirsiniz.

Biliriz güzel yerler var. Lakin soru hd mi baydöner mi idi? Yani kırk katır mı kırk satır mı?

AVM'ye gittin..ne yiyorsun?

Yarım ekmek balık olsa iyi ama o da yok. balık yok memlekette.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Döner kıymadan olmaz, döner dediğin yaprak döner olacak.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin bey konuyu kavramanıza yardımcı olmak için açıyorum; Kıyaslanan medeniyet değil , ondan uzak kalanlar ABD' in medeniyetinden " dünya nimetleri dediğimiz, onlara sahip olmak için değerlerimiz yitirmek pahasına çalıştığımız objeler" ve yetiştirdiği nesili de koruyan  bir toplum " Amişler" söz konusu.Paragraf da ana fikir ise, tarlanın köşesindeki satılık çilekler ve kasiyersiz para kutusu.
Amişler’in Para kutusunu açarsak: Kendimizi; Trafikten, çocuklarımızı servisten, yıllarca çalışıp aldığımız konutumuzdan, aldığımız gıdalardan, ektiğimiz genetiği değişmiş tohumdan,  içtiğimiz sudan, soluduğumuz havadan, hatta girdiğimiz Camilerdeki ayakkabılarımız bile koruyabiliyor muyuz?  
Not: yine yanlış anlaşılacak bir konu sakın siyasete mevcut hükümete bağlamayın.
Recep Selim Bey ve Siz bir değersiniz, etnik ve dini kökeni olmayan fikir ayrılığı kültürleri zenginleştirir, sizi yitirmek benim için bir kayıp olur.İmla hatam ve düşük cümlem var ise eğitim eksikliğime sayın. Tüm forum üyelerine Saygılar.

Yok vallaha yanlis anlamadim hatta mesajiniza sevindim [emoji4] Siyaset falanda algilamadim boyle daha bi guzel gelisiyor konu. Islam dunyasindaki kargasayi gordukce acaba kim musluman demeden edemiyorum :)

Ben bu kadar tecrubeye mesleginizi merak ettim.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Ben bu kadar tecrubeye mesleginizi merak ettim.

İşsizim der.. Hiç işim olmadı ki der. 

Zaten okumadı da.

Dün sorsak hiç il dışına çıkmadım ki derdi :)

• Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İşsizim der.. Hiç işim olmadı ki der. 

Zaten okumadı da.

O öyle derse biz ne diyeceğiz cevaben?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Eyvallah deriz :)  Biz de aptala yatarız.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
10 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Eyvallah deriz :)  Biz de aptala yatarız.. 

Eyvallah abi :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
11 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

-İşsizim der.. Hiç işim olmadı ki der. 

Zaten okumadı da.

-

11 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tatlı bir yalan söylersen 10 kişi seni alkışlar, acı bir gerçek söylersen 8 kişi sana saldırır. Ama 2 kişi sorgulamaya başlar. Selam olsun o iki kişiye..

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
22 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Biliriz güzel yerler var. Lakin soru hd mi baydöner mi idi? Yani kırk katır mı kırk satır mı?

AVM'ye gittin..ne yiyorsun?

Yarım ekmek balık olsa iyi ama o da yok. balık yok memlekette.

Baydöner veya hd iskender yenmektense herhangi bir yerden "çorba" yada bir paket bisküvi tercih ederim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
6 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Baydöner veya hd iskender yenmektense herhangi bir yerden "çorba" yada bir paket bisküvi tercih ederim. 

Metin Bey merhaba, siz isterseniz "çorba" yada bir paket bisküvi tercihinizi kampüs içine saklayın. Bursa kent meydanında Uludağ Kebapçısı var, Mehmet Hoca ile  ona gidin; ben  davet ettim içişleri bakanı izin vermediği için  gelemedi.🙂

https://www.google.com/maps/dir//Uludağ+Kebapçısı+Cemal+%26+Cemil+Usta,+kibris

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
Neden gelmediğimi bırak ben bileyim abi.

Kebap bizim yöresel kültürümüz, amaç birlikte olmayı istemiştik, kırdıysam özür dilerim kabul edersen de sevinirim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

Eyvallah deriz [emoji4]  Biz de aptala yatarız.. 

Mehmet Özyürek araştırmamı istediğiniz dizel mi benzinli mi yanıcı konusunda mesajınızı Tapatalk da bulamadım cevabımı bu başlığa aktardım.
Üçüncü seviye yangın eğitimi almadım bu konuda Bilgi sahibi değilim, sadece otoyollarda yanan birçok LPG li araça yardım ettim.
Yayınımda bundan sonra benzinli araçların tercih edileceğini ve kalite standartları dışı LPG tehlikesine işaret etmiştim.

Not: Benim araçtaki arama kurtarma klavuzu.736c3f1443e5052fac712e4c4ba86c6f.jpg

Not: Çelik halatın görevi araç çekmek için değildir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Not: Çelik halatın görevi araç çekmek için değildir.

Ne icin ustad? Baska bir misyonu mu var?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...