İçeriğe Yönlendir

81 İlde Eş zamanlı "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Eylemi

Selçuk Bakış

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Yayaya kırmızı yanarken bile yol veriliyor [emoji23]

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
12 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Geçenlerde benzer bir konu kilitlendi, bu konuya atıf vardı sadece 😊

Ne güzel, açıklayınca birşey olmadı. Hatta dünya 1 dakikalığına güzelleşti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Geçenlerde benzer bir konu kilitlendi, bu konuya atıf vardı sadece 😊

Ana konu bu ise, bu olmalıydı.. Bunu gösterip siyasi mesaj verildiği için kilitlenmişti o. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bakisa gore nakis diye bir sozumuz var. Etki tepki kanunu diye de fizik konusu var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

yayalara yol veriyorum veriyorumda yayada elinde cep telefonu sahilde yürür gibi geciyorya üzerinden araba ile geçesim geliyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
39 dakika önce, Mahir Yıldız yazdı:

yayalara yol veriyorum veriyorumda yayada elinde cep telefonu sahilde yürür gibi geciyorya üzerinden araba ile geçesim geliyor

Çabuk şımaran bir yapıya sahibiz malesef.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
40 dakika önce, Mahir Yıldız yazdı:

Hafifçe gaza basınca koşuyorlar 😃

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
22 saat önce, Sefa Çelik yazdı:

Londra'dayken önceliğin yaya geçidinde yayada olmasına imrenirdim.

Londra ya gitmedim ama dönemin başbakanı mıdır nedir (malum kraliyet formatından anlamam) oğlu için uçağa bilet almasına bir de 70 model arabaların bile hala sıfır üretim parçası mevcut , bunlara imrenmiştim. yaya öncelikli trafik yılımız kutlu olsun

3 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Saatler 12 yi gösteriyor, birazdan ceza resimleri gelmeye başlar.

Bu sabah şubeden morumsu makbuzlar ile bayağı bir göreve çıkış oldu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Polis en fazla 2 gün durur sonra bildik düzen devam eder. Kaza olmaz inşallah bu süre zarfında. Sağ şeritten arabayla sakin gitmenin riskli olduğu bir trafikte yaya olarak karşıdan gelen adamın ayağına güvenmem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sadece bugünlük bir uygulama anladığım kadarıyla ama bundan sonrası için bir uyarı mahiyetinde, biz kontrol ediyoruz ceza yiyebilirsiniz diyorlar bence :)

5 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Polis en fazla 2 gün durur sonra bildik düzen devam eder. Kaza olmaz inşallah bu süre zarfında. Sağ şeritten arabayla sakin gitmenin riskli olduğu bir trafikte yaya olarak karşıdan gelen adamın ayağına güvenmem.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Yaya geçidinden koşarak geçerken bi şoförün ettiği hakareti hala unutamıyorum muhtemelen dengesizdi ama yaya mı şoför mü kıyaslamasında bence her zaman yayalar haklıdır. Varsın yavaş geçsinler ne kadar sürecek ki en fazla :)

Aracı aldığım günden beri hassas olduğum noktalar:

-emniyet kemerini tak

-gece gündüz farketmez ışıkları yak

-yaya gördün dur

-sarı kamyon gördün kaç

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bakalım bizim 8 geçitli caddede kaç tane polis var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bugün polis vs olmayan bir yerde yaya gördüm, yaşlıca bir teyze. Yol vereyim diye yavaşlamamla aynamda hunharca yaklaşan minibüsü gördüm ki adam para üstü ayarlıyor. Teyzeyi silme geçmek zorunda kaldım gazlayıp. Minibüsçüyü de elimden yolcuları aldı. Çok fırın ekmek yemememiz lazım, Hindistan mıyız Muz cumhuriyeti miyiz yoksa modern bir avrupa ülkesi miyiz belli değil. 

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Avukat bey yakışmıyor size ne o öyle elimden aldılar falan. 

Maalesef bazı kanunlar ve durumlar iyileştirelim derken tek taraflı artısı daha fazla oluyor. 

Bence bu yapılan durumda en büyük eksiklik, tam anlamıyla trafik kontrol olmaması. Taşıt + Yaya + motorsuz taşıtlar vs vs. 

Anca böyle adam olmaya adım atarız. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
8 dakika önce, Hakan Tarım yazdı:

Avukat bey yakışmıyor size ne o öyle elimden aldılar falan. 

Maalesef bazı kanunlar ve durumlar iyileştirelim derken tek taraflı artısı daha fazla oluyor. 

Bence bu yapılan durumda en büyük eksiklik, tam anlamıyla trafik kontrol olmaması. Taşıt + Yaya + motorsuz taşıtlar vs vs. 

Anca böyle adam olmaya adım atarız. 

Yakışsa da yakışmasa da durum bu. Adam önüne bakmadan, körfez pistinde time trial yapıyor gibi araba kullanırsa, benim yol verdiğim yaya ile beraber beni de altına almaya kalkarsa , görmedim pardon demekle olmuyor bu iş. Akıllı olacak, direksiyona dana da koysan,eşek de koysan oturur, doldurur. "Ne duruyon laa %&.*/  diye de bağırmayacaktı camdan yarı beline kadar sarkıp. İnip yanına gidince de abi olduk bi anda,  görmedim abi kusura bakma dedi. Korkum bana çarpması değil, yol verdiğim teyzeyi altıma aldım sandım, onaydı tepkim. 

Bu bilinci almamışız, saygı duymuyoruz kimseye, kolayına da oturmayacak bu yayaya yol verme  bilinci bence. En az bi 3-4 senemiz var gördüğüm.   

Not :Ben de yakıştıramadım kendime mevzuyu.Ama anlık bir olay, anlık bir tepkiydi. Akıllı kullan diye uyardım sadece, dövmek vs  değildi niyetim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ya bu yasa, yola inmiş yayaya çarpmamak için mi var. ? Yoksa yayaya haldır huldur yola inme yetkisi mi veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Şakasına yazdım onu :) Ama dediğim de bir gerçek, tek taraflı oldu mu diğer taraflar ama umu demeye başlıyor, başlıyoruz haklı olarak. 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
23 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ya bu yasa, yola inmiş yayaya çarpmamak için mi var. ? Yoksa yayaya haldır huldur yola inme yetkisi mi veriyor.

yaya geçidince amuda kalkıp yürüme yetkisi bile veriyor abi sanırım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Bakalım bizim 8 geçitli caddede kaç tane polis var. 

Sen de yaya yaya gitsen , uzak mı?[emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Cem Işık yazdı:

Minibüsçüyü de elimden yolcuları aldı.

ya taksici olsaydı en fazla 4 yolcusu olurdu onlar da yetmezdi....

Atsözü der ki ayranı yok içmeye, gider pikniğe ......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sen de yaya yaya gitsen , uzak mı?[emoji3] 

3,5 kilometre toplamda. Sadece 500 metrelik bulvar kısmı sıkıntılı.
Polis yoktu.
Bir yaya kenarda bekliyordu yol vermedim.
Yola inmişse yol vereceğiz diye düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Yakin zamanda Bolu’ya giden var mi? Birkac once gittim ben, orada var bu uygulama. Polis vs olmadan her surucu kendi hur iradesi ile durup yayalarin gecmesine izin veriyor. Cok mutlu hissetmistim kendimi. Ancak İstanbul’da biraz uygulamasi zor. Medeniyet medeniyettir bir yerden baslamak lazim.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Yakin zamanda Bolu’ya giden var mi? Birkac once gittim ben, orada var bu uygulama. Polis vs olmadan her surucu kendi hur iradesi ile durup yayalarin gecmesine izin veriyor. Cok mutlu hissetmistim kendimi. Ancak İstanbul’da biraz uygulamasi zor. Medeniyet medeniyettir bir yerden baslamak lazim.
Bolu pilot uygulamaya 2 yıl önce başladı. yaya önceliği farkındalığı şeklinde.
Deli gibi ceza yazdılar her yaya geçidinde bir polis arabası dururdu.
2 yıl böyle olduğunu düşünsene. yoksa bolulunun medeniyetinden değil. 7 yıldır Boluda çalışıyorum.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
On 05.02.2019 at 16:17, Mehmet Ozyurek yazdı:

500 metre ana caddede 8 tane yaya geçidi var.. 

Hangi birine yol vereceğim. 

Mecburen durup bekliyor yayalar.. 

İçişleri bakanımız iyi bir proje başlattığı için  destekliyorum. Şehir içindeki yayaya araç üstünlüğü olmaz, sürücünün  Trafik kuralları bilinci değişmeli. Yaya şehir içinde yola adımını attı mı ilk geçiş hakkı tartışmasız onundur çünkü medeni ülkelerde bu böyle. Şehirlerarası kurallar da ise yine bizden farklılar, bizdeki Sakarya Kaynaşlı arasındaki 50km. boyunca dizilmiş yaya geçidi uygulaması onlarda yok. Amsterdam'dan Rotterdama giden bir araç için bu kural işlemez, çünkü Audi A8 ler Mercedesler buna uygun tasarlanmamış.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...