İçeriğe Yönlendir

Jetta - 2007 Tavan Lambası Düğmesi

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Kapılar açılınca iç ışık yanmıyor. Bu düğme artık işlevini yitirmiş. Bu konuda fikri olan varmı? O tavan modülünü kırmadan çıkartmak için püf noktası bilen varmı?

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Düğmeni arkasında çatal gibi ince iki iletken parça var. Ve 3 tane oyuk var. Ortadayken kapılarda bir köşede hep yanma modunda diğer köşede ise hiç yanmama modunda.

Ben lambayı söküp eve getirmiş dikkatlice incelediğimde o oyukların ısıdan genişlediğini görmüştüm. Genişlediği için 2 tane iletken çubuk oyuklardaki dokunması gereken yere dokunmuyor.Ve bu oyuklar genişlediği için diğer modlara geçerken iki iletken çubuk takılıyor. Ben narin davranıp iletken uçları birbirine yakınlaştırmıştım böylece oyuklara tekrardan oturuyordu. Ancak çok hassas bu nedenle o tuşa dokunurken hassas olun.Ben başkasının dokunmasına izin vermiyordum 😀 

Lambayı sökmek için ise trim sökme aparatı kullanın ve çok sayıda ince tırnakları var.Ben sök tak yapa yapa 3-4 tanesini kırmıştım.Sunfix ile geri yapıştırmıştım. 

Sizin gözlük koyma yerini sökmenize gerek yok.Orayı sökmeden de tavan lambası çıkıyor.Varsa geri takarken bacaklara ve vida temas yerlerine bez bant yapıştırın.Zıngırtı seslerinden kurtulun

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Valla nefis. Pazartesi bir bakayım ona.
Araba da emanet kırmak istemem parçayı. Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Valla nefis. Pazartesi bir bakayım ona.
Araba da emanet kırmak istemem parçayı. Teşekkür ederim.
Golf kulübünde bazı kişiler parçayı tamir edememişti ve ufak bir kablo ile iç kısmından sadece kapı açılınca yanacak şekilde ayarlamışti. Düğme iptal yani. Umarım sizinki eskisi gibi çalışır zira parça çok pahalı sadece düğme yok. Kolay gelsin
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yarın bir bakacağım. bu gün çok soğuktu kırarım diye ellemedim. en kötü başka düğme adapte ederim oraya.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Aynı sorun jettam da benim de başıma gelmişti. Anahtarın içindeki metal yerinden çıkmıştı. Bende söküp yerine sabitledim tekrar. Bence havalar biraz daha ısınsın öyle sökün. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

anahtarı tamir ettim. ancak şeffaf lamba camını çıkartıp sonra arkasındaki parçayı da çıkartıp vidaları sökmeyi gerektiren bu işlemi. önce gözlük cebini söküp vidalarını çıkarttıktan sonra asılmak sureti ile az kırarak çıkarttım. söktükten sonra fark ettim ki bu kadar berbar bir tasarım nasıl olur. bir kez takınca kırmadan çıkartmak imkansız gibi. toplam 4 torx vida var altlarda bir yerde tavanın içinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Gözlük cebinin çıkmasına gerek yoktu ben gözlük cebine dokunmamıştım hiç. Düğmenin çevresindeki plastik parça benim baş belamdı. İçindeki bir dünya tırnak ve aşırı hassas. Bir kere çok güzel emek vererek topladım ta ki yola çıkasaya kadar. Zırıltı sesi hiç durmuyodu. Zırıltı sesini kesmek için bir daha söktüm ve kalan tırnaklar da elimde kalmıştı [emoji3]

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Gozluk cikmadan iki torx vidayi nasil sokeceksiniz? Altinda iki vida cikti. Cekerseniz ondeki gibi kirilirdi onlarda.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

İki tane vida gözlük yerinin altından değil mikrofon deliği olan plastik parçanın altından çıkıyor. En az 3-4 kere sökmüşümdür. Hiçbirinde gözlük koyma gözünü ellemedim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...