İçeriğe Yönlendir

Ornito (Kuş Bilimi) Fotoğrafçılığı

Cihaner Öztürk

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

Yaklaşık 5 yıldır fotoğraf sevgimi kuş ve yaban hayatı üzerinde yoğunlaştırdım. Grupta konuya ilgi duyan arkadaş varsa her türlü destek verebilirim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Başlığa kuş bilimi açıklamasını ekledim. Bir ara heves etmiştim ancak teleobjektiflerin fiyatına bakınca vazgeçmiştim .:)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

İnstagramdan takip ettiğim birkaç kişi var. İzlemesi bile çok keyif verici.

Bizde sizden örnekler isteriz burada :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Hocam ekipmanlarınızı merak ediyorum bende acemi bi fotoğrafçıyım ama pahalı bi hobi olduğu için ekipman dahilinde iyi şeyler yapmaya çalışıyorum
Nikon D7000, 18-105 50mm 1.4 var inşallah bi 55-300 istiyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yaklaşık 5 yıldır fotoğraf sevgimi kuş ve yaban hayatı üzerinde yoğunlaştırdım. Grupta konuya ilgi duyan arkadaş varsa her türlü destek verebilirim.

Harika fotoğraflar abi.
Hayran oldum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5000. Takipçiniz olarak saygılar sevgiler default_smile.png
Ben de 5000. oldum, kuş muş konmadı :D

ce02a260619dd2abdd3e7fd7a933f174.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
9 saat önce, Görkem Karakaş yazdı:

Hocam ekipmanlarınızı merak ediyorum bende acemi bi fotoğrafçıyım ama pahalı bi hobi olduğu için ekipman dahilinde iyi şeyler yapmaya çalışıyorum
Nikon D7000, 18-105 50mm 1.4 var inşallah bi 55-300 istiyorum..

Bende 500 f4 prime, 100-400 tele lensler var. Body olarak 7d m2 ve 70d var. Canoncuyum yani. 55 300 gibi lensler iş görmez. Ama çok pahalı olmayan çözümler var.

10 saat önce, Gökhan Tuna yazdı:

Cihaner Ustadin affina siginarak kendisinin Instagram hesabini paylasmak istiyorum; tek kelimeyle harika, takibe alinmali.

https://www.instagram.com/cihaner_wildlife/

Teşekkürler takip etmenizden onur duyarım. Aslında 10.000 üzerinde takipçi vardı. Fazla karşılık vermeyince lüzumsuz takipçilerden kurtuldum. 

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Bende 500 f4 prime, 100-400 tele lensler var. Body olarak 7d m2 ve 70d var. Canoncuyum yani. 55 300 gibi lensler iş görmez. Ama çok pahalı olmayan çözümler var.
Set de setmiş :) 55-300 den sizinki gibi bi derinlik beklemek hata olur. Benimki her türlü ortamda anı kurtarmak için bi zoom lensim olsun elimin altında. 80-400 x2 teleconverter kullanmıştım o çok iyi bi deneyimdi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Sıfır almıyoruz genelde. Çünkü 10.000 doların üzerinde 500 f4. Ama 400 f 5.6 var mesela 2. elde 4.000 tl civarı ve çok iyi iş görüyor. Çözüm çok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abi vaktin olduğunda çekim teknikleri vs gibi şeyler paylaşsan da, nasiplensek? 5.001'nciyim bu arada:) Gerçekten harika çekimler ellerinize sağlık..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Harika resimler bunlar, ustalık ürünü oldukları belli. Ellerinize sağlık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Çok memnun oldum üstad.
Çok güzel bir hobi fotoğraf, yıllardır ben de doğa, manzara, çekim teknikleri üzerinde çalıştım hep, emeğinin karşılığını kaliteli bir fotoğraf almak kadar güzel bir şey yok.
Takibe alıyorum sizi, iyi çalışmalar. [emoji1362][emoji1376]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

İlginize teşekkür ederim. Ornito Fotoğrafçılığı malesef ekipman dışında seyahat anlamında çok masraflı. Türkiyede yaklaşık 450 tür var ve hepsi dağınık vaziyette. Önemli kısmı da göçmen ve göç yolu ve zamanlarını takip etmeniz gerekiyor. En iyi fotoğraflar için mizansen oluşturulması gerekiyor. Yani yem koyacaksınız, alıştıracaksınız ve sizden zarar gelmediğine inanacaklar. İyi fotoğraflar 5 ila 10 m arası çekiliyor. Kuşun büyüklüğüne göre tabi. Gerede de özel yerler var. Geceden kamuflaja girip sabah atılan leşlere gelen yırtıcıları çekmek gibi. Özellikle piknik alanlarında insanlara alışan kuşları çekmek gibi. Yaban kuşları çok tedirgin ve insanlardan uzak dururlar. Özellikle ülkemizde zevkine kuş vuran insanlar var. Tüfeği denemek için eti yenmeyen kuşları vuranlar var. Avrupada bu nedenle kuşlar avuçdan yem yerler. Bitmedi bu hastalık bulaştıktan sonra japonya, hindistan, soğuk bölge kuşları için finlandiyanın yukarı bölgelerine gidiyorsunuz. Afrikada safarilere katılıyorsunuz vs vs. Zevkli, masraflı ama çok güzel hisleri olan bir hobi.

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

5005 . takipçiniz oldum. Canon 1100 D makinamla ben de amatörce uğraşıyorum ve fotoğraflarınıza  hayran kaldım..Keşke memleket sizin gibi insanlarla dolu olsa..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
19 saat önce, Metin Mankal yazdı:

5005 . takipçiniz oldum. Canon 1100 D makinamla ben de amatörce uğraşıyorum ve fotoğraflarınıza  hayran kaldım..Keşke memleket sizin gibi insanlarla dolu olsa..

Çok naziksiniz teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Cok guzel bir hobiymis.İlk defa duydum.Ama miskin adamimdir bu makinayi tasimak bana gore bisey degil😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Aslında çok sevdiğim, belki kendimi sıkıp objektifleri alabileceğim (nikon d3'ümle harika olur), ama vaktimin olmaması dolayısıyla hep uzak kalmak zorunda kaldığım bir dal :(

Fransada bir abim var, ciddi olarak bu konuyla ilgilenir. D5 üzerine 600 mm. kullanıyor olması gerekiyordu en son. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Konu kuş işe bu işin başkenti göç yolu üzeri olan Iğdır'a bekleriz :) burada ki kuş gözlem evine yurt dışından gelip belgesel çekiyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...