İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Bilinmeyen Soketler

Çağrı Çınarer

Recommended Posts

Çağrı Çınarer

Üstadlar, 2007 Ghia X model aracım var. Arka koltuğu çıkardıktan sonra açıkta bağlantısı olmayan her iki tarafta da soket buldum. Bu soketlerin ne olduğunu bilen biri var mı? Saygilar... 

oXNLP9.jpg

v6N0YA.jpg

Yorum bağlantısı
Çağrı Çınarer

Peki koltuk ısıtma yaptırmaya kalksam bunun parçalarını nereden bulabilirim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orijinalde böyle kablo olmaz.. 

Taşıt tanıma sistemi tesisatına benziyor bu kablo.. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Bir saat önce, Çağrı Çınarer yazdı:

Taşıt tanıma derken hocam?

Eskiden şirket araçlarının depolarına takılan yakıt almak için tanıma sistemtemlerinin kutuları olurdu. Onun kablosuna benziyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

soketleri net göremiyorum ancak soketlere giden kabloda etiket mi var? BA yazan kablo sokete mi gidiyor?

Yorum bağlantısı
Çağrı Çınarer

BA olan kablolar ayrı üstadım. Soketler sacın altından monte edilmiş. Sağ ve sol arka koltuğun altında duran yerlerde.

1 saat önce, Erhan Doruk yazdı:

Eskiden şirket araçlarının depolarına takılan yakıt almak için tanıma sistemtemlerinin kutuları olurdu. Onun kablosuna benziyor. 

O zaman sökülmesinin herhangi bir mahsuru yoktur herhalde üstadım. 😄 Çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
8 saat önce, Çağrı Çınarer yazdı:

BA olan kablolar ayrı üstadım. Soketler sacın altından monte edilmiş. Sağ ve sol arka koltuğun altında duran yerlerde.

O zaman sökülmesinin herhangi bir mahsuru yoktur herhalde üstadım. 😄 Çok teşekkür ederim.

telefonda detaylı görememişim. Bu soketler taşıt tanıma değil. Taşıt tanıma aşağıdaki gibi 2 girişi olur, biri enerji , diğeri depo kapağına giden alıcıdır. Sizde iki tarafta da var. Sizde toplamda 4 soket var.

s-l300.jpg

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

orjinal kablo olmadığı kesin. ucunda enerji var mı bir bakın bakalım. kontak açık kapalı deneyin

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Soketi görmemiştim... 

Ben ortadaki kabloyu görmüştüm.. 

Arabanın neresi bura. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
58 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Soketi görmemiştim... 

Ben ortadaki kabloyu görmüştüm.. 

Arabanın neresi bura. 

Arka koltuğun altı demiş. Bence koltuk ısıtma tesisatı olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağrı Çınarer

Konuyu detaylıca araştırdım. O soketler koltuk ısıtma soketleriymiş. On taraftaki düğmeden sağ veya sol ısıtma açıldığında arka taraftaki ısıtmalarda açılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
19 saat önce, Çağrı Çınarer yazdı:

tesisat orjinal, koltuk ısıtma olabilir bence de, tesisatı yani.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...