İçeriğe Yönlendir

Beklenen Oldu, 2 Numaralı Bobini Kaybettik.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Erkut Uysal

Daha 75 bin km deymiş çok genç ve erken kaybetmişiz... Allah diğer bobinlere sabırlar versin... 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yeni vuku bulmuş bir olay. Onla beni ayıran durum, benim yetkili servis bakımlı olmam. 

"Araç 89binde ve ben periyodik bakım 300 tl daha ucuz olduğu için 90bin bakımda bosch car service'i seçtim. Kendileri de garantinin bozulmadığını dile getirdiler. neyse yaklaşık bir ay sonra araç teklemeye ve lpg'ye geçmemeye başladı. Ben de dün aracımı yetkili servise götürdüm. sonuç olarak bobinlerde arıza çıktı. Garanti kapsamına giriyor. Fakat yetkili servis 90bin bakımının gözükmediğini bu yüzden bobinlerin 900 küsür tl'lik bedelinin tahsil edileceğini bana bildirdiler. ya da 90bin bakımının servisde yapılıp 850 tl'ye bu işin hallolacağını söylediler. Ama ben 90bin bakımını zaten yapmıştım."

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Gözün aydın alı bey yine beleşe getirdin bobini yine  benım basıma poloda gelmısdı bobın 1 yolda kesdı sonra 1 i kesdi , sırayla kesıyor 1 degısdımı  120 le giderken araba stop etti 1.4 polo da basıma geldı idi bunlar sonra ustune aracla üç tur spın atınca arabayı satmısdım :)) senınde satman yakındır 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
4 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Gözün aydın alı bey yine beleşe getirdin bobini yine  benım basıma poloda gelmısdı bobın 1 yolda kesdı sonra 1 i kesdi , sırayla kesıyor 1 degısdımı  120 le giderken araba stop etti 1.4 polo da basıma geldı idi bunlar sonra ustune aracla üç tur spın atınca arabayı satmısdım :)) senınde satman yakındır 

Geçmiş olsun. Benim durum beklenen bir şeydi.  Ama içimden arabayı artık değiştireyim dediğim doğrudur.  Ama 10 bin tl için 3000 tl yıllık faizi görünce hevesim kactı. Bildiğim arabayı kullanmak en iyisi. Bişey olacağını biliyorsun . Ben garantisi bittikten sonra arabayı kendim bakımını yapmayı düşünüyorum. Ama henuz kendimi geliştirme aşamasındayım :) . Bu günkü arızayı kendim teşhis koyup parçayı istedim garantiden. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Sırayla bozuluyor 1 bozuldumu markaya özel bir sey degıl hyundı vw aynı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Erkut Uysal yazdı:

Daha 75 bin km deymiş çok genç ve erken kaybetmişiz... Allah diğer bobinlere sabırlar versin... 

Işıldar içinde uyusunlar. Yastayız 

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
4 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Başlığı değiştirdim o ne öyle 2 numarayı kaybettik :) Yeminle aklıma ilk çocuk geldi.

Bende 55 bin km de değiştirdim bobini. Bendeki yekpare tek parça o yüzden tek tek değişmiyor. 400 lira.

Eski arabamda da sanırım 90 bin km de tek bobin değişti 125 bin km de satmıştım.

En güzel bobin opelinki.Yekpare ne güzel.Kaput içinde ekstradan yerde kaplamıyor.Ortalarda kabloda gezmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

10 yıldır Fiesta kullanıyorum, 5 yıl da eski kasa kullandım, bobin nerede onu bile bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Geçmiş olsun, Ali... 4 adet bobin değiştiren biri olarak seni çok iyi anlıyorum...:crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
En güzel bobin opelinki.Yekpare ne güzel.Kaput içinde ekstradan yerde kaplamıyor.Ortalarda kabloda gezmiyor.
Bence guzel degil pahali oluyor :) Ben mesela eski arabamda kalem bobin tasirdim uzun yolda falan kalirsam takar yoluma devam ederim diye. Bunda oyle bir durum da yok Allah esirgesin yolda kaldin direk 500 600 lira :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
28 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bence guzel degil pahali oluyor :) Ben mesela eski arabamda kalem bobin tasirdim uzun yolda falan kalirsam takar yoluma devam ederim diye. Bunda oyle bir durum da yok Allah esirgesin yolda kaldin direk 500 600 lira :)

Benim 2 yedeğim var.Vaktinde almıştım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Müsade ederseniz değiseyim konusu gibi oldu 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

90bin bakımda bosch car service'i seçtim. Kendileri de garantinin bozulmadığını dile getirdiler.

bosch filtre takarsa garanti düşer. orjinal parça kullanıp bakım faturasını da torpidoya koyarsa garanti düşmez. gittiği boş servismiş

daldırma bobinleri kullanan her markada 70-80 bin km de bobin bozulur o da normal

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Ben hazır araba yarın sökülecekken, biraz para saçayım diyorum. Bujileride değiştireceğim. Ama şöyle bir husus var. Tanesi 41 lira olan ilandaki bujiler servisde 70 tl. Şimdi yarın pazarlık yapacam fiyatı düşerse, 3 bujiyi bobinle berbaer değiştirecem. Bu arada bobinler 165 tl internette 

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/hyundai-i10-buji-bosch-1884810080-P198190583?gclid=CjwKCAjw1KLkBRBZEiwARzyE7-liah-DsjgOS7chta7x8T8lOpBwsqZc7k9V2zrWTMBn7Xv3pgyUIxoCWqgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Öf içimi bir huzur kapladı :)

Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Geçmiş olsun. 2008 e kadar olan honda jazzlarda kronik bir durum ozellikle lpg kullanilan araclarda malum 8 adet bobin var ve arka 4 lu egzosa cok yakin lpg de calisinca ekstra isi sebebi ile cok sık ariza yapiyor sonraki modellerde bu duzeltilmis acaba bu tarz bi durum mu var 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba,

Evet eve varmayi başardim. Arabanin garantiden ateşleme bobini değiştirildi. Fakat hazir servisde araba yapilirken 3 buji değistirdim. Bujiler cok temizde ama işte kaşinti değilmi. Gitti akşam akşam 265 tl. 3 champion buji aldim.. :( 

hayir esas canimi sikan , bujinin internet fiyati. 23 tl... :(

BanvLQ.jpg

EmLrPB.jpg

26dnJd.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
7 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

260 TL lpg ile temiz 500 km gezilir stres yapmadan 

260 tllik lpg benim 1100 km yakit param. 

Bu ay epey iceri girdik . 

Önce filtresine sonra bujisine

Birde ceza. Binlik olduk.. :(

bu bujiyi internette araştirdim 18 paund fiyati 4 lu seti. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
On 13.03.2019 at 11:11, Ali Darbaz yazdı:

Rahmetlilerin ölüm kmleri. Aralarında 2 şey ay var. :) 

r5DWn3.png

Motordaki görüntüyü bozuyormuş zayen şimdi hepsi temiz oldu ne güzel :)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
On 13.03.2019 at 11:11, Ali Darbaz yazdı:

Rahmetlilerin ölüm kmleri. Aralarında 2 şey ay var. :) 

r5DWn3.png

Bu motorun hali ne ya? Findik kadar motor zaten bi bezle silsenize ali bey? 

Motor cok ilgisiz kalmis 😊

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Olmaz onlar korozyonu engelliyor :) 

Tamirat tadilattaki eleman öyle dediydi :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

İnan yikamak istedim, ustam izin vermedi. Yikatma dedi. Hatta bu pis motor ile o çalişiyor. Tiksinmesi gereken kişi o. Ama yikatma diyorsa var bir bildiği. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...