İçeriğe Yönlendir

Dizel Otomatik C Segmenti Tavsiyeleriniz

Onur Demirci

Recommended Posts

Onur Demirci

Arkadaşlar Merhaba,yaklasik 1 aydir kafam karmakarisik 2.el maksimum 100bin tl civarinda dizel otomatik arac ariyorum tabiki otomatik vites konusunda tedirginim sanzuman sorunsuzlugu vs yakit konusunda tavsiyeleriniz nelerdir.1.5 ps ford focus,Astra K,Megane 4 gibi araclari test ettim aklinizda varsa baska arac önerilerini ve yorumlarinizi bekliyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

308. Tam otomatik şanzımanı da e-HDI motoru da üzmez.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Arkadaşım geçen hafta Peugeot 308 cam tavanlı 4500 km dizel otomatik satıyordu. Piyasaya göre uygundu ama yurtdışına çıktı. Tam sizin istediğiniz fiyatlarda idi. Örnek olmasıniçin yazdım

2018 model

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

EDC muamma diyenler olabilir ama Renault servisi sadık müşterisini yarı yolda bırakmıyor. Bakım periyodu, bakım maliyeti, servis memnuniyeti, müşteri odaklı genel merkez, düşük yakıt tüketimi, yeterli motor, geniş bagaj ve kullanışlılık derken Megane 4 Dizel otomatik derim... Civic, Corolla, Eski Jetta, Focus, octavia gibi araçları denedim... hani derler ya Fiyat/Performans aracı işte o yüzden megane 4 dizel otomatik diyorum... 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Onca para verip acaba bozulur mu bozulursa marka sahip çıkar mı diye düşünmek istemezdim. Sağlam şanzımanlı veya garantili bakardım. Reno ile bi kere garanti mevzum oldu, yardımcı oluyoruz ayağına öpmeye kalktılar, ben de baş parmağımı orta ve işaret parmağımın arasına koydum, şahsen garantisine güvenip reno almam.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
3 saat önce, Onur Demirci yazdı:

Arkadaşlar Merhaba,yaklasik 1 aydir kafam karmakarisik 2.el maksimum 100bin tl civarinda dizel otomatik arac ariyorum tabiki otomatik vites konusunda tedirginim sanzuman sorunsuzlugu vs yakit konusunda tavsiyeleriniz nelerdir.1.5 ps ford focus,Astra K,Megane 4 gibi araclari test ettim aklinizda varsa baska arac önerilerini ve yorumlarinizi bekliyorum :)

'2. elde cift kavrama düsünüyorsanız ( Focus, Megan ) garantisi bitmemis arac alın. Tam otomatik araç alacaksanız Astra ve 308 var. TAm otomatiklerde kafanız rahat olur. Arıza yapma oranları cok az.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Uzun

kasa zevk ve tercihinize göre astra j veya k ya da 308 alın..tam otomatik alırsanız rahat edersiniz..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Astranın şanzımanı ne ki ?

easytronik diye geciyor emmi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu durumda
Ben olsan pejo bakardım.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

1.5 tdci pws titanium focus'umu bacanağa sattım, 3008 aldım. Bugün bacanak gelince biraz kullandım da özlemişim keratayı :) Focus gerçekten güzel araç. Keşke eşime polo'yu alacağıma focus'u elimde tutsaymışım dedim. Gerek yakıtı , gerek performans,gerek yok tutuş muazzam. Tek sıkıntı sağ ön koltuk torpidodan kaynaklı dar. Pws şanzıman da 45 bin km kullandım hiç üzmemişti, Dsg kadar sorunlu değil. Her ne kadar trim sesleri olsa da garantisi devam eden  Leon da bakın derim. Önce Focus sonra Leon derim karar sizin. Her ne kadar 3008 kullanıcısı olsam da 308'i tavsiye etmem şanzımanı hariç.  Opel'e genel anlamda zaten sıcak bakmıyorum ama tercih meselesi. Hayırlı olsun şimdiden.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
On 16.03.2019 at 22:03, Ramazan Turan yazdı:

EDC muamma diyenler olabilir ama Renault servisi sadık müşterisini yarı yolda bırakmıyor. Bakım periyodu, bakım maliyeti, servis memnuniyeti, müşteri odaklı genel merkez, düşük yakıt tüketimi, yeterli motor, geniş bagaj ve kullanışlılık derken Megane 4 Dizel otomatik derim... Civic, Corolla, Eski Jetta, Focus, octavia gibi araçları denedim... hani derler ya Fiyat/Performans aracı işte o yüzden megane 4 dizel otomatik diyorum... 

Megane cok hosuma gidiyor ancak edc aklimi cok karistiyor sanirim buyuk ihtimal focus uzerinde yogunlasicagim :)

22 saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

'2. elde cift kavrama düsünüyorsanız ( Focus, Megan ) garantisi bitmemis arac alın. Tam otomatik araç alacaksanız Astra ve 308 var. TAm otomatiklerde kafanız rahat olur. Arıza yapma oranları cok az.

Kesinlikle size katiliyorum garantisi devam eden bir arac alip hatta garantisini dahi uzatablirim tabi bunun ucreti servislerde ne kadar bilmiyorum :)

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Astra K'nin tam otomatik diye geciyor ariza olasiligi cok dusukmus oyle diyorlar

34 dakika önce, Erhan Güler yazdı:

1.5 tdci pws titanium focus'umu bacanağa sattım, 3008 aldım. Bugün bacanak gelince biraz kullandım da özlemişim keratayı :) Focus gerçekten güzel araç. Keşke eşime polo'yu alacağıma focus'u elimde tutsaymışım dedim. Gerek yakıtı , gerek performans,gerek yok tutuş muazzam. Tek sıkıntı sağ ön koltuk torpidodan kaynaklı dar. Pws şanzıman da 45 bin km kullandım hiç üzmemişti, Dsg kadar sorunlu değil. Her ne kadar trim sesleri olsa da garantisi devam eden  Leon da bakın derim. Önce Focus sonra Leon derim karar sizin. Her ne kadar 3008 kullanıcısı olsam da 308'i tavsiye etmem şanzımanı hariç.  Opel'e genel anlamda zaten sıcak bakmıyorum ama tercih meselesi. Hayırlı olsun şimdiden.

Erhan bey Leon cok dusundum ama dsg gozumu cok korkutuyor garantisi devam eden dsg bir arac mantikli olabilir suanki aracim fiesta 2013,sanirim bundan focusa gecersem torpido kismi beni cok etkilemez ztn kucuk arabadayim diye dusunuyorum :) Focusun yol tutusu yakiti malzeme kalitesi cok hosuma gidiyor sanki bildigimiz sedanlar gibi degilde compact sedan gorunumde bir araba heleki titanuim paketi harika 

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
On 16.03.2019 at 22:19, Köksal Yılmaz yazdı:

Onca para verip acaba bozulur mu bozulursa marka sahip çıkar mı diye düşünmek istemezdim. Sağlam şanzımanlı veya garantili bakardım. Reno ile bi kere garanti mevzum oldu, yardımcı oluyoruz ayağına öpmeye kalktılar, ben de baş parmağımı orta ve işaret parmağımın arasına koydum, şahsen garantisine güvenip reno almam.

Renault benide bir kere üzdu servisinden hic memnun kalmadim megane 4 gorunus olarak cok guzel ama ama edc sanzuman ps veya dsg kadar hizlimi veya arac ruzgar sesi trim sesi cok yapiyormu bunlar hakkinda hic bi yorumum yok arac tercihim sanirim focustan yana olacak

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

J ve K kasada Easytronic degil ki?
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
8 saat önce, Metin Akbal yazdı:
9 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

J ve K kasada Easytronic degil ki?

Haklisin.tam okuyamamisim.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

audi a3-bmw 1 serisi-golf-jetta-kia ceed- i30 gibi araçlar nie düşünülmedi anlamadım, şahsen bende birkaç ay içerisinde aracımı satar isem 30-40 koyup üzerinde bahsettiğim araçların dizel otomatik olanından bakcağım öncelide yeni kasa a3 dizel otomatik.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular
On 16.03.2019 at 21:08, Onur Demirci yazdı:

Hatasız 45binde Focus 2016 dizel otomatik düşünürseniz yardımcı olabilirim. ( beyaz sedan) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Leon tavsiye ederim, DSG gözünüzü korkutmasın. Arızalı bir DSG test sürüşü sırasında kendini belli eder, almazsınız zaten. Sunrooflu versiyonları tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Şenay
15 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

H Kasada EasyTronic

J ve K Kasada

Tork Konvertörlü Active Select Kullanılıyor

Çift kavrama yeni nesil Insignia ile gelecek diye söylentiler var

On 16.03.2019 at 21:08, Onur Demirci yazdı:

Şanzıman konusunda kesinlikle

PowerShift ardından EDC öneririm

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Bir saat önce, Tufan Şenay yazdı:

H Kasada EasyTronic

J ve K Kasada

Tork Konvertörlü Active Select Kullanılıyor

Çift kavrama yeni nesil Insignia ile gelecek diye söylentiler var

Şanzıman konusunda kesinlikle

PowerShift ardından EDC öneririm

Focusun ozellikle 1.5 dizel otomatiklerinde gelen yağli kavramada duyduguma gore pek sorun yasanmiyormus ne titreme nede şikirti sesi gibi durumlar olmuyormus diye duydum focusun uzerinde yogunlasicam

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
20 saat önce, Tufan Caliskan yazdı:

Leon tavsiye ederim, DSG gözünüzü korkutmasın. Arızalı bir DSG test sürüşü sırasında kendini belli eder, almazsınız zaten. Sunrooflu versiyonları tavsiye ederim.

Leonda cok hosuma gidiyor ama bunlarda kuru kavrama ve islak kavrama diye secenekler oluyormus islak kavramada ariza olasiligi cok dusukmus focusta islak kavrama varmis ama leonda durum ne bilmiyorum yani motor sesi aliyormu aslinda bir test surusu yapmak lazim

On 18.03.2019 at 08:22, Mesut Eyibil yazdı:

audi a3-bmw 1 serisi-golf-jetta-kia ceed- i30 gibi araçlar nie düşünülmedi anlamadım, şahsen bende birkaç ay içerisinde aracımı satar isem 30-40 koyup üzerinde bahsettiğim araçların dizel otomatik olanından bakcağım öncelide yeni kasa a3 dizel otomatik.

A3,bmw1 serisinde otomatik olanlarinda ya hasar kaydi cok yada km cok yuksek şoyle max. 40 50bin civarinda dizel otomatik baktigim zaman fiyatlar inanilmaz artiyor ww grubunda dsg gozumu korkutuyor i30 olabilir dikkatimi cekmiyor degil

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
49 dakika önce, Onur Demirci yazdı:

Leonda cok hosuma gidiyor ama bunlarda kuru kavrama ve islak kavrama diye secenekler oluyormus islak kavramada ariza olasiligi cok dusukmus focusta islak kavrama varmis ama leonda durum ne bilmiyorum yani motor sesi aliyormu aslinda bir test surusu yapmak lazim

A3,bmw1 serisinde otomatik olanlarinda ya hasar kaydi cok yada km cok yuksek şoyle max. 40 50bin civarinda dizel otomatik baktigim zaman fiyatlar inanilmaz artiyor ww grubunda dsg gozumu korkutuyor i30 olabilir dikkatimi cekmiyor degil

bende inş.1-2 aya aracımı satarsam sizin gibi 80-90 bandında araç bakacağım, aslında bakıyorumda gerçekten çok ilginç fiyatlar b segmentine bakıyorsun fiyat aynı,c segmentine bakıyorsun aynı segment değiştirsende fiyatlar değişmiyor, dsg konusunda da milyonlarca araç var ona takılırsak araba alamayız heralde :) servis bakımlı olması yeter die düşümüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...