İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Yakıt Tüketimi Fazla mı?

Olcay GENÇ

Recommended Posts

Olcay GENÇ

arkadaşlar merhaba forumda yeniyim 2012 tdcı euro 5 fiestam var ,2016 kasımdan bu yana kullanıyorum, aldığımda enjektör bakımlarını yaptırmıştım,aracım şehir içi 8 litre yakıyor yol bilgisayarı verileri bu,şehir dışı 5  5.5 yakıyor şehir içi git gel 20 km kullanıyorum yarın için servisten randevu aldım tam olarak sıkıntı ne olabilir 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Rakam cok fazla ben boluda kulanıyorum fiestayı  şehir içi kısa mesafe 2 km git 2 gel 5.8 -6 lt     otoban surusu 130-150 kulnırsan 5,7 lt  70-80-90 arası kulanırsan sehırdısı 4,5 lt arac 130 bın km de 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Dizel fiesta 8 lt yakıyorsa bende o arabayı yakarım :)

Hiç normal bir değer değil, araçta bir terslik vardır bence.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Fiesta için 8 lt mazot çok ama çok fazla. Benzinli 1,25 günlük 5~6 gidiş gelişte kış şartlarında 7,2 lt benzin yakıyor.

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

2,5 km git 2,5 km gel, yokuşlu dur kalklı yolda ortalama 5,6 lt. Sizin araç hem şehir içi hem de şehir dışı anormal yakıyormuş.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Kullandığım focus 1,6 dizel şehir içi kış soğuk zamanlarda şehir içi maximum 6-7 arası geziyor uzun yolda çok rahat 5lt'leri görüyorum,ölçüyü full depo sayaçları sıfırlayıpmı denediniz? rakamlar yüksek...

Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu

Yav siz ne diyorsunuz 8 litre 6 litre falan 😨 Şehir içi şehir dışı fark etmeksizin ben maksimim 6 lt gördüm onda da 120-140 ile gidiyordum. Benim için ortalama değerler şehir için 4.5-5.5 şehir dışı 3.9-4.2 arası. Ben mi yavaş sürüyorum siz mi çok hızlı sürüyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin
(düzenlendi)

Benzinli olsa neysede, dizel fiesta bu kadar fazla imkansız yakmaz. Kışın en soğuk zamanlarda bile 6 litreyi geçmez hiçbir dizel fiesta. O da çok basarsan, hız yaparsan falan bulur 6 litreyi. Fiesta zaten hız aracı değil. En fazla 170 falan yapıyorsun. O da ayda yılda bir yaparsın. Uzun yollarda falan. Değerleriniz anormal yüksek. Egr, emme manifoldu, dpf falan temizlettirin. Kurumla dolmuşsa yakıtı bariz farkettirir. Bir ihtimal bunlardan olabilir.

tarihinde Çağrı Öztekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu
(düzenlendi)

Çok fazla hocam

tarihinde Furkan Kökoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...