İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Motor Suyu Ne Zaman Değişmeli ?

Furkan Kökoğlu

Recommended Posts

Furkan Kökoğlu

Öncelikle merhaba, 2012 model fiesta'm var. 3 ay önce kayışları değiştirdiğim için aracıma antifriz eklendi. 3 aydan beri gayet sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Biraz cimri bir insan olduğumdan dolayı gözüm sürekli anlık yakıt tüketiminde, hararet göstergeside üstünde olduğu için hiç bir şekilde hararet yapmadığına eminim 😁 Ama bugün 100 km yol yaptıktan sonra antifrizin azaldığını fark ettim ve doldurttum. Usta kapağı açtığında biraz buhar çıkıyordu. Arabam su mu eksiltiyor yoksa normal mi ? Yapmam gereken nedir abilerim ?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Kayış ile birlikte devirdaim değişmemişse arızalanmış olma ihtimali var. kaç kmde araç

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

10 yılda bir değiştirilir, eksiltme olmamalı, sık sık kontrol edin suyu. 

Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu
(düzenlendi)

Devir daimde değişti abi. Araç 178 binde.

tarihinde Furkan Kökoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin
41 dakika önce, Furkan Kökoğlu yazdı:

Öncelikle merhaba, 2012 model fiesta'm var. 3 ay önce kayışları değiştirdiğim için aracıma antifriz eklendi. 3 aydan beri gayet sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Biraz cimri bir insan olduğumdan dolayı gözüm sürekli anlık yakıt tüketiminde, hararet göstergeside üstünde olduğu için hiç bir şekilde hararet yapmadığına eminim 😁 Ama bugün 100 km yol yaptıktan sonra antifrizin azaldığını fark ettim ve doldurttum. Usta kapağı açtığında biraz buhar çıkıyordu. Arabam su mu eksiltiyor yoksa normal mi ? Yapmam gereken nedir abilerim ?

Radyatör hortumlarını kontrol ettiniz mi ? çatlak, kaçak, sızıntı olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Değişim esnasında hava yapmıştır. Daha sonra genleşme kabına ulaşmıştır o hava. O yüzden eksilmiş gibi olur.

Yine de takip etmekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halit Demir

Lpg li ise regulator baglanti noktalarini sıktırın ustaya motor sogukken. yine eksiltirse yedek su deposu kapagi hata verebilir onu kontrol ettirin 

Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu
24 dakika önce, Çağrı Öztekin yazdı:

Radyatör hortumlarını kontrol ettiniz mi ? çatlak, kaçak, sızıntı olabilir.

Etmedim. Pazartesi ustaya götüreceğim. Eğer radyatör hortumlarından ise ne kadar masraf çıkabilir ? Öğrenciyim de çok kafaya taktım uyuyamayacağım bugün sanırım.

Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu

Sorun Çözüldü:
Bugün ustaya gittiğimde termostatın bozulduğunu antifriz akıttığını söyledi. 250 TL işçilik içinde para aldı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...