İçeriğe Yönlendir

Courier - Araç İçinde Cızırtı Sesi Geliyorsa Sebebi Çözümü

Ozan Davutoğlu

Recommended Posts

Ozan Davutoğlu

Mehaba 

Bir çok araçta bulunan kontağı açtığınızda gösterge panelindeki ışıklar yanıyorken veya motoru çalıştırdığınızda arabadan cızırtı sesi geliyorsa sebebi iç sirkülasyon motorunundan kaynaklı geliyor değiştirilip yada temizlenerek ses giderilmiş olur

Örnek ford 

6ZL1t.jpg       6ZhQP.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
29 dakika önce, Ozan Davutoğlu yazdı:

sirkülasyon motoru

Bu iç sirkülasyon motoru değil, otomatik klimalarda iç ısıyı ölçen sensör. İçinde bir ufak fan var, sökülüp göbeği yağlanabiliyor olmalı. İstiyorsanız sökün, hiç takmayın pervanesini.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Trim seslerine kalıcı çözüm bulundu sanarak, bir umutla tıkladım konuyu 😊

• Beğen 2
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ozan Davutoğlu
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bu iç sirkülasyon motoru değil, otomatik klimalarda iç ısıyı ölçen sensör. İçinde bir ufak fan var, sökülüp göbeği yağlanabiliyor olmalı. İstiyorsanız sökün, hiç takmayın pervanesini.

banada servisteki usta söyledi :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Mahmut Yurt yazdı:

Var tabi, aracı değiştiriyoruz :D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Eğer söküp iptal ederseniz(sadece fişini çıkarmak yeterli) klimanız digital kumandalı ama manuel olur. Sadece expertize girdiğinizde klima sisteminde arıza var görülür. Diğer türlü klimanızın çalışmasını olumsuz olarak etkilemez. İçine spreyde sıksanız, temizleseniz de o sesi yine yapacak. Ses rahatsız ediyorsa fişini çekip kullanın. Satarken takarsınız. Sonuçta ayıplı mal satmıyorsunuz. Her şey çalışıyor olacak.

Yorum bağlantısı
İlker ERDOĞAN

Bi ara gösterge paneli sökerken elime geldi ne olduğunu anlamadım kolonya ile temizledim yerine taktım umarım bozmamışım dur.😂

Yorum bağlantısı
Ozan Davutoğlu
Bir saat önce, İlker ERDOĞAN yazdı:

Bi ara gösterge paneli sökerken elime geldi ne olduğunu anlamadım kolonya ile temizledim yerine taktım umarım bozmamışım dur.😂

hırlıyor sa  kesin bozulmuştur hırlamıyorsa kolanyanın etkisi devam ediyor demeki😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sinir bozucu bir ses. Her çalıştırmada duyuyorum. Dijital klima denmiş benim aracım yarı dijital. Dijital panel alsam dijital klimam olmuş olur mu acep?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
15 saat önce, Mahmut Yurt yazdı:

tirim sesileri kaçınılmaz müzikle hallediyoruz.:) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Kolay bozulacak bir parça değil. Ses yapar ama ölçmeye devam eder. Yeter ki üzerindeki direncin ayakları kopmasın. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...