İçeriğe Yönlendir

Pavlonia Fidanı

Hayrettin Gücin

Recommended Posts

Hayrettin Gücin

Selamlar dostlar, epeydir pavlonya fşdanı arıyorum izmir yalova mersin ne kadar aradım kimse yok demiyor hep aynı hikaye var söktürecegiz diyorlar bana yardımcı olurmusunuz.
Tomentosa pavlonia (pavlonya) tercihimdir. Halk dili adı Çin kavagıdır. Gölge amaçlı kullanacagım. 2 adet 1.1,5. 2 m boyda olabilir. Tüplü de olabilir topraksız form da da olabilir.

https://www.fidanistanbul.com/urun/899_paulownia-tomentosa-pavlonya-fidan,-rootball.html?gclid=CjwKCAjwp_zkBRBBEiwAndwD9WGm6-E5YSE8YZ3vdbrRW3cVZeCpxqXYtUp7HtY_9Ncby4PgF6pHXRoCWN4QAvD_BwE

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok güzelmiş. İyi aklıma geldi. Ben de leylak bulayım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Guzel bir agacmis ya..

Bende mavi ladin aradim uzun zaman.Orjinalini bulmak zordu.Ama bulmustum.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Mehmet bey mor salkım tavsiye ederim.
Ne güzel çiçek açmış öyle

Şimdi çicek mevsimi bu agacın manisada belediye parklarının bazılarında var yaprakdan önce çicek açıyor.

Bu mor salkım, ister ağaçlaştır ister sarmaşık gibi dizayn etaad0930b2546a1eb502dcaeda2b175a5.jpg

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Dünyanın ne kadar güzellikleri var. Resimlerde böyle güzel görünüyor, gerçekte nasıldır kim bilir. 

Allah, dünya düzenini bozacak, savaşlar çıkartacak, teknolojiyi kötüye kullanıp insanlara zarar verecek kötü fikirleri olan insanları perişan etsin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Amin.
Ama bana fidan konusunda yardımcı olmayı ihmal etmeyelim [emoji17]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Paulownia memlekette var idi. Kısa zamanda boy atıyordu. Renk olarak yeşil yapraklı idi . Yaprakları büyük fakat gölge için uygun değildi. Başka türü var ise ??

Yorum bağlantısı
Hamit inan
On 30.03.2019 at 11:27, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bahçe zamanı geliyor abi :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Bahçe zamanı geliyor abi :)

Leylak dün buldum ve aldım.. :)

Hatta götürüp diktim yerine. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
On 30.03.2019 at 11:45, Hayrettin Gücin yazdı:

Mehmet bey mor salkım tavsiye ederim. Şimdi çicek mevsimi bu agacın manisada belediye parklarının bazılarında var yaprakdan önce çicek açıyor.

Bu mor salkım, ister ağaçlaştır ister sarmaşık gibi dizayn etaad0930b2546a1eb502dcaeda2b175a5.jpg

Bunu çoğaltma için ne yapmamız lazım. Burada firmanın tekinde görüyorum.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
41 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Leylak dün buldum ve aldım.. :)

Hatta götürüp diktim yerine. 

Yeni bir konu açıcam güllerle ilgili birazdan :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Yeni bir konu açıcam güllerle ilgili birazdan :)

Yeni bir bölüm mü açsak

Yorum bağlantısı
Hamit inan
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yeni bir bölüm mü açsak

Biraz tecrübe edinelim de açarız inşallah abi

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Paulownia memlekette var idi. Kısa zamanda boy atıyordu. Renk olarak yeşil yapraklı idi . Yaprakları büyük fakat gölge için uygun değildi. Başka türü var ise ??

Niye gölge için uygun görmediniz acaba? Benim dikecegim yerde siyah incir var ve bag evinin 2.katı merdivenleri orada altında mahsul zamanı bütün etrafı batırıyor. Ben yaprakları incirle aynı diye tercih ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Bunu çoğaltma için ne yapmamız lazım. Burada firmanın tekinde görüyorum.
Gayet basit dibinden köklü fide aşırın ve bol su ile dikin arsızdır.
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Cavit Çırakoğlu
On 01.04.2019 at 18:07, Hayrettin Gücin yazdı:

Niye gölge için uygun görmediniz acaba? Benim dikecegim yerde siyah incir var ve bag evinin 2.katı merdivenleri orada altında mahsul zamanı bütün etrafı batırıyor. Ben yaprakları incirle aynı diye tercih ediyorum.

Yaprakları yayvan ve büyük fakat. Kendisi dikey ve hızlı şekilde büyüyor. Gölgesi büyük olmuyor. 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Yaprakları yayvan ve büyük fakat. Kendisi dikey ve hızlı şekilde büyüyor. Gölgesi büyük olmuyor. 
Boy işini şekillendirme yaparak yaygınlaştırbilirim diye düşünüyorum zira bizim Manisa'da ki parklarda olanlar bayagı yayvanlar...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...