İçeriğe Yönlendir

40'ından Sonra Mp3 Player Sahibi Olmak.

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Yaş kırkı geçti ama hala bağzı keyifler devam etmekte.Eskiden beri herdaim bir mp3 veya walkmanim oldu.Walkman deneyimim en iyisini sony ile yaşadım.Adanada amerikan pazarında elden çıkma mal aradığımızda müracat ettiğimiz yerlerden biri idi.Yıl 1993 arada bulasın.Arkadaşlardan duydum amerikalı askerlerin beraberinde getirdikleri ürünleri sattığını.Gittim bir sony walkman aldım.Aman ALLAHIM daha önce ben müzik dinlemiyormuşum.Aslında ithal etseler aynı paraya mağzadan alabilirim.O zamanlar türkiyemiz 3.dünya ülkesi bile değildi.Ben o walkmani alman üretimi bir kontur otobüsünde unuttum yıl 1997.Geçenlerde aklıma düştü benim neden walkmanim yok dedim.Gittim sony NV-A45 walkmani aldım.Ardından yine sony mdr-xb650bt marka kulaklığı aldım.Sonra çok eskiden dinlediğim müzikleri attım içine.Alışamadım yeni nesile.Devam ediyorum eskilerden.Mesela Zeki müren hayat harcadın beni.Rüya gibi yahu.Ah nebahat nebahat bir gün görmedi rahat.Vesselam.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Talat Tekin

aiwa vardı bi ara ciddi kaliteliydi diskmeni.
ondan önce yumatu volkmenim oldu ön kapağında 3 band ekolayzır vardı ki o yılların ortalama volkmeni için süper bir özellikti.Sonra kırıp motorundan pilli araba yapmıştım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
12 dakika önce, Talat Tekin yazdı:

aiwa vardı bi ara ciddi kaliteliydi diskmeni.
ondan önce yumatu volkmenim oldu ön kapağında 3 band ekolayzır vardı ki o yılların ortalama volkmeni için süper bir özellikti.Sonra kırıp motorundan pilli araba yapmıştım

Keşke 1993 yılına geri dönsem,o walkmande zeki müreni dinlesem.Pahası yok be yahu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Walkmanlarım oldu. Discmanım olmadı hiç.
Mp3 çalarım da olmadı.

Belime takar pil bitene kadar dolaşır dinler o özgürlüğü yaşardım.
O stereoyu derinden hissetmek güzeldi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Hiç öyle oyuncaklarım olmadı, hep yenisi çıkınca alırım dedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben bu muzik işinde hic dikiş tutamadim. Şarki söyleyenlerden çok çalan calgiyi dinlemeyi severim. Ensturman dinlemek hoşuma giderdi ama yanimda bir cihazla dinlemek gibi huyum olmadi. Giyilebilir elektronik cihazlara karşiydim. 2009 yili sonuna kadar cep telefonu bile taşimadim. Sabit hat ile arardim. Araba surerken muzik dinlemeyi hic sevmedim. Motoru duyamayinca, aramizdaki iletisim kopuyor gibiydi. 

Benim eskiye bakinca özledigim bişey yok. Pişmanligim yok. Sanirim kizimi kucagima alana kadar hiçmişim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Uyduruk bir Walkman km oldu lise zamanı.
Üniversiteye gidip ilk bursu toplu alınca Sony diskman aldık iki arkadaş, ben parayla kıyıp en üst modelini almıştım, CD den biraz büyük, tam yuvarlak, ciklet şarjlı pil, dijital line out, kablo üstünde kumanda, band şeklinde kulaklık. Üniversite sonlarına doğru USB MP3 player lar çıkmıştı, şarkı ismi yazmıyan bir model vardı ama ben diskman kullanmaya devam etmiştim. Aaaah eski günler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Nostalji oldum diyecem de  fazla oldum, kendimi müzelik hissettim. 80 li yılların başı, yani buraya yazanların çoğu ,ya doğmamış ya da , yeni doğmuş😃

Berlin belediyesi, bir grup öğrenciyi misafir etti Almanya'ya gittik. kalma, yeme içme onlardan ama dövizin yok seneleri.Malum,  kıt kanat ,öğrenci harçlığıyla gitmişiz. Walkman anca hali vakti yerin de olanların alabileceği bir ürün. Herkes o zaman TR de bulunmayan, bulunsa da çok pahalı olan spor ayakkabı,kot falan peşine düşerken ,ben attım kendimi, bit pazarlarına ,2. el dükkanlarına. Bir 2. el  dükkanda  efsane, sony walkman gördüm.130 Dm dedi .Oralar da pazarlık pek olmaz ise de, yokluk dan, 100 dm verebilirim ancak dedim. Verdi, aldım, ne kadar mutlu olmuştum . Bayağı sükse yaptım. Arkadaşlar da ,en iyi alış verişi sen yaptın demişlerdi.

sonywalkman-497x352.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
1 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Nostalji oldum diyecem de  fazla oldum, kendimi müzelik hissettim. 80 li yılların başı, yani buraya yazanların çoğu ,ya doğmamış ya da , yeni doğmuş😃

Berlin belediyesi, bir grup öğrenciyi misafir etti Almanya'ya gittik. kalma, yeme içme onlardan ama dövizin yok seneleri.Malum,  kıt kanat ,öğrenci harçlığıyla gitmişiz. Walkman anca hali vakti yerin de olanların alabileceği bir ürün. Herkes o zaman TR de bulunmayan, bulunsa da çok pahalı olan spor ayakkabı,kot falan peşine düşerken ,ben attım kendimi, bit pazarlarına ,2. el dükkanlarına. Bir 2. el  dükkanda  efsane, sony walkman gördüm.130 Dm dedi .Oralar da pazarlık pek olmaz ise de, yokluk dan, 100 dm verebilirim ancak dedim. Verdi, aldım, ne kadar mutlu olmuştum . Bayağı sükse yaptım. Arkadaşlar da ,en iyi alış verişi sen yaptın demişlerdi.

sonywalkman-497x352.jpg

Haşmet abi benimkide buna benziyordu.Tekfarkı benimkinin radyosuda vardı ama hertarafı çizikdi.Yazın biriktirdiğim çırak haftalıkları zar zor yetmişti.

Benimkide bunun aynısıydı.

P1Z2Ab.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aklıma geldide, Babamın arabasını çok severdim :) . Motor sesi çok güzeldi. Bir gün Şile dönüşü egzos borusu düşmüştü. Çok gürültülü çalışırdı. En sevdiğim seslerden biriydi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

İlk okula giderken 2 wolkmen büyüklüğünde el radyom vardı. Arada hocalarım isterdi ödünç verirdim. 

Orta okulda ilk wolkmenimi aldım lisede sony e geçtim.

Üniversiteye başladığım yıl 200 TL ye creative mp3 player aldım. Evden aylık tüm giderler için 200 TL alyırdum :) şarjlı pil hafıza kartı derken 100 TL daha harcadım. Okul bitti taksitler devam ediyordu :D

Creative benim için çok değerli üniversitede gece gündüz kapanmadı desem yeridir. Sonrasında focus 1 de ve tırda kullandım. Hala çalışır. Evde çocukların eline düşmesin diye çatı arasında saklarım yadigarı :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tetris yazacaktım mevzusu geçmiş.

Şu yılanı ortaokula başladığım zaman İngilizce derslerimiz kasetli olduğu için aldırmıştım 'Listening and Speaking' ders için :) 100 bin dandik markalar 150 bin bu Sony idi o zamanlar :)  Rahmetlik babamın maaşı da ya 1 milyon ya da 2 milyon idi sanırım.

sony-walkman.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Solar panelli walkmanı olmayan fakirler yazmasın lütfen 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Birden ihtiyarladığımı hissettim, 1991 yılında ilk göreve başladığımda maaşım 1,5 milyon liraydı. o zamanlarda sony walkman almıştım halen durur.

2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Tetris yazacaktım mevzusu geçmiş.

Şu yılanı ortaokula başladığım zaman İngilizce derslerimiz kasetli olduğu için aldırmıştım 'Listening and Speaking' ders için :) 100 bin dandik markalar 150 bin bu Sony idi o zamanlar :)  Rahmetlik babamın maaşı da ya 1 milyon ya da 2 milyon idi sanırım.

sony-walkman.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Disla disla bizi. Ezikiz biz.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
24 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Disla disla bizi. Ezikiz biz.

Passatım var olm benim. Pis fakir 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim hacdan gelen bir walkmanim(bunun Türkçesi ne ya?) vardı. Çok  dandikti. Öyle dandikti ki pili ilk taktığımda şarkılar çok hızlı çalardı. Sonra git gide yavaşlar en son pil biterken de ses iyice boğulurdu.

Sonra abim kendine güzel bir Sony walkman almıştı, üzerindeki tuşlar dijitaldi. Onu bir süre kullandım.

daha sonra 24 mb hafızası olan nokia 5510 telefonum oldu. Sloganı “looks weird, sounds great” idi. Yani “ garip görünür, harika ses çıkartır”.

Gerçekten de arka kapağını çıkarttığımda içinde gördüğüm 3330(3310’un gprs’lisi) kasasını görünce çok garip gelmişti ve kaset teknolojisinden mp3 teknolojisine geçiş olduğu için harbiden sesi çok güzel gelmişti.

Hey gidi günler hey..

https://images.app.goo.gl/UYs2wLXYVKiRMoQB9

nokia-5510_526588.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
9 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Benim hacdan gelen bir walkmanim(bunun Türkçesi ne ya?) 

..... Sloganı “looks weird, sounds great” idi. Yani “ garip görünür, harika ses çıkartır”.

İngiliççeniz cok güzelmis rica etsem bir fotograf cekinebilirmiyiz😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pilin doluluk oranına göre hızın değişme sorunu olanların motorlarına regüle devresi yapardık. Sonra hazırları çıktı. Motorun üzerinde ayarı vardı. 

1 dakikalık kaset kayıt etmiştim metronom ile. Her 1 saniyede 1 tık yapardı. Ona göre ayar yapardım. La gençken kafa zehirmiş benim 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Sony ile tanismam bircok tuğla büyüklügündeki telefondan sonra w 810 serisi telefon aldim.. İlk dinledigim sarkida bu cihazdan önce megerse ben müzik dinlemiyormusum..O günden beridir sony ile askimiz cook farklidir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sony ile tanismam bircok tuğla büyüklügündeki telefondan sonra w 810 serisi telefon aldim.. İlk dinledigim sarkida bu cihazdan önce megerse ben müzik dinlemiyormusum..O günden beridir sony ile askimiz cook farklidir..
Sadece ses değil kamera ile de efsaneydi. 2 MP auto focus, birde harici flash almıştım ben ona [emoji16] yazılım modlarına hiç girmiyorum, telefon dünyasının şahin/doğan inydi çıktığı seneler.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...