İçeriğe Yönlendir

Güller

Hamit inan

Recommended Posts

Hamit inan
(düzenlendi)

Memlekete tayin alınca bu yaz köydeki ev ve çevresi ile ilgilenmeye başladım. Resimde ufak bir çiçeklik vardı orayı düzenleyeyim başta dedim.
Sürekli ot çıkıyor çiçekleri boğuyordu. Toprağı belledikten sonra örtü naylonu serip üstüne mıcır taş dötüm. Çiçekleri dikeceğim yerlerdi taşla ayırdım. Vakit dardı pek özenemedim.

DY00YZ.jpg

Derken güllere heves ettim. Kendi beğendiklerimi linkleri ile paylaşmak isterim. Seçmesi baya uzun sürdü.

7arraP.jpg

P1ZZ16.jpg

grJJrZ.jpg

qdZZdB.jpg

MV33Vk.jpg

QLooLv.jpg

XMrrM0.jpg

bVddVG.jpg

Uygun görülürse linkleri de vericem. Belki ilgilenen çıkar aramak zorunda kalmasın.

Biraz daha araştırınca baston gül denen bir olaya denk geldim. İlk kez gördüm. Müthiş güzeller. Fiyatlarını görünce nasıl yetiştirildiğini merak ettim. Yabani kuşburnu gül ailesinden imiş. Normal gülü yabanı güle T aşısı denen bir aşı ile aşılıyorlarmış. Bir kaç video bulup çekenlerle konuştum. Oldukça basit bir işlem imiş ilk fırsatta deneyip aşama aşama paylaşmayı düşünüyorum.

NnRRDL.jpg

albbYg.jpg
YQ776E.jpg
8a77zW.jpg
DY00Dm.jpg

Buda bir videosu

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Üstad maşallahın var, Eflatun gülü atlamışsın herhalde...

Yorum bağlantısı
Hamit inan
14 saat önce, Hayrettin Gücin yazdı:

Üstad maşallahın var, Eflatun gülü atlamışsın herhalde...

Estagfurullah. Bunları daha dikmedim hocam dikmek için seçtiklerim. Arada gözümden kaçmış olabilir

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Maşallah.Isparta'lı biri olarak çok beğendim gülleri :nazar: 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Forum bi bağ bahçeye merak saldı. tarimclubtr, botanikclubtr başka ne demeli :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
19 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mevsimi şimdi. :) 

Bu forumun güzelliği burda. Ana konu arabalar ama her telden her daldan konu ve bilgi var :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
55 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Daha da sarsın bence.  Kendin dikmek, büyürken izlemek ve yemek çok keyifli :)
Bu geçen sene kendi diktiğim bahçe idi. Bu son resmi. Bu halde iken hepsi yandı. Abim yanıma gelince yaprak gübresi kullanırken görmüştü beni. Bir hevesle dalmış gübre atacam diye. Gübre diye ot ilacını komple basmış geçmiş. Delirdim ama bişe diyemedim :) 
P1ZXg8.jpg

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Bir hevesle dalmış gübre atacam diye. Gübre diye ot ilacını komple basmış geçmiş. Delirdim ama bişe diyemedim :) 

:shok:

Çok kötü olmuş.. 

Ot ilacı hiç bir şartta kullanmıyorum ben zaten.. 

Çok kötü olmuş.. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ot ilacı kansorejen olduğu için üretici firma tazminat ödemek zorunda kaldı ve avrupada yasaklandı diye biliyorum ben. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
1 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Ot ilacı kansorejen olduğu için üretici firma tazminat ödemek zorunda kaldı ve avrupada yasaklandı diye biliyorum ben. 

deneme amaçlı almıştım geçen sene. Benzinli tırpanla baş edemeyince

Yorum bağlantısı
Ali Gök
5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

yıl sonuna şov yapacam allah nasip ederse :nargile:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
16 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Resimden bahçe büyüklüğü ve müsaitliği çok anlaşılmıyor ama şöyle çapalar işinizi daha rahat görebilir;

https://urun.n11.com/capa-makinesi/sansar-301-sw-weima-wm168fb-q-capalama-makinesi-P228772543

Fındık bahçesi için almıştım hocam ot ilacını. Normal bahçe 100 m2 falan zaten elle kazıyorum oraları :)

16 saat önce, Ali Gök yazdı:

yıl sonuna şov yapacam allah nasip ederse :nargile:

Şu an ekim dikim zamanı girmek üzere :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hayrettin Gücin
Mehmet YILDZ yazdı:

Bunlar yüzünden bağ evimin bahçesindeki acem halılarını söktüm ot ilacımı attım glayörleri eflatun gülünü dikdim, zambak yumrusu evde saksıda çıkmayı bekliyor geri kalan boşluguda çıtır taflan dolduracagım kısmet olursa.

78cd0b2caa574c6d2723626d8d1ee440.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bahçedeki çimin tam kenarlarda çıkmasını istemediğim için ot ilacı atmayı düşünüyordum ama bunaylon üstü taş sistemi ilgimi çekti.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu çok ilgimi çekti.

https://i.hizliresim.com/P7qgVN.jpg

Hayrettin Gücin yazdı:

emoji106.pngBende bu rengi çok aradım denk getiremedim

a101 gelmişti soğanlı bir çiçek adını hatırlayamıyorum. Denemek için alıp soğanlarını dikmiştim. Ara ara geliyor 

Emre Şimşek yazdı:

Bahçedeki çimin tam kenarlarda çıkmasını istemediğim için ot ilacı atmayı düşünüyordum ama bunaylon üstü taş sistemi ilgimi çekti.

Ot ilacı bende kullanıyordum. Sağlık açısından düşündürüyor, toprağın asit dengesini bozuyor, ayrıca bahçe yada çiçek oluşunca vuramıyorsun. Örtü naylonu en temizi. Ser fidelileri yada çiçekleri dik üstüne biraz toprak at yada taş ser bitti :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...