İçeriğe Yönlendir

Kuga - Hareket Edince Otomatik Kilitleme

Cenk Özeren

Recommended Posts

Cenk Özeren

Arkadaşlar selamlar

Biliyorum bizim araçlarda otomatik kilitleme yok ancak ford un resmi youtube kanalında bu şekilde bir videoya rastladım. Bunu deneyen oldu mu? 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Evet Ford'larda genel olarak bu özellik bu şekilde kodlamayla açılıp kapanabiliyor.

Dahası uygun bir Elm cihazı yardımıyla ve doğru programla aracın kapılarının hangi hızda kilitleneceğine kadar ayarlanabiliyor.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

TR ye gelen Kuga araçlarda bu uygulama çalışmıyor. Yurt dışı için geçerli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
9 dakika önce, Turhan Onat yazdı:

Bilgi için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benim 2015  mondeo aracımdada bu özellik yoktu.ELM327 cihazı aldım bu cihaz ile kodlayarak açtım.Ayrıca dijital hız göstergesi.Lastik basınçlarını ayrı ayrı her tekerdeki basınç miktarını görebilme,Çapraz trafik uyarısı,sinyal koluna tek dokunuşta verilen sinyal adeti değişikliği gibi baya bir özelliği aktif ettim.Sizde bu kodları ve cihazı bulup deneyebilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
Arkadaşlar selamlar

Biliyorum bizim araçlarda otomatik kilitleme yok ancak ford un resmi youtube kanalında bu şekilde bir videoya rastladım. Bunu deneyen oldu mu? 

Kuga'da ELM ile açılabiliyor.

Ek olarak, yoksa dijital hız göstergesi, ikinci yol bilgisayarı ve anahtardan iki kere kapatma tuşuna basınca korna geribildirimini de açabilirsiniz. Otoparkta araç ararken iyi oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turhan Onat
7 saat önce, Turhan Onat yazdı:

Yanlış yorum yapmayalım. Mustafa Yenigün bey açıldığını söylüyorsa açılıyordur  :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
 Yanlış yorum yapmayalım. Mustafa Yenigün bey açıldığını söylüyorsa açılıyordur  [emoji4]

Sağolun Turhan bey default_smile.png Ben de yaptıklarımı yazmıştım zaten. Şu anda hepsini aktif kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Ozkaya

Selamlar. Yeni uye oldum gecen hafta kuga sahibi olmam sebebi ile. Herkese merhaba.

Piyasada satilan ELM327 Super mini bluetooth V2.1 OBD2 cihazi ile acilabiliyor mu ek ozellikler yoksa belli bir elm markasi mi gerekiyor.

tesekkuler 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Necmettin Aslanturk
On 12.04.2019 at 11:54, Ahmet Türedi yazdı:

Benim 2015  mondeo aracımdada bu özellik yoktu.ELM327 cihazı aldım bu cihaz ile kodlayarak açtım.Ayrıca dijital hız göstergesi.Lastik basınçlarını ayrı ayrı her tekerdeki basınç miktarını görebilme,Çapraz trafik uyarısı,sinyal koluna tek dokunuşta verilen sinyal adeti değişikliği gibi baya bir özelliği aktif ettim.Sizde bu kodları ve cihazı bulup deneyebilirsiniz.

merhaba. bu bahsettiğiniz özellikleri aktif hale getirebilmek için hangi programı ve hangi menü özelliklerini kullandınız. bende kuga 2013 1.6 ecoboost var. menülerin mondeo ile benzeştiğini düşünüyorum. 

teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)
Bir saat önce, Necmettin Aslanturk yazdı:

merhaba. bu bahsettiğiniz özellikleri aktif hale getirebilmek için hangi programı ve hangi menü özelliklerini kullandınız. bende kuga 2013 1.6 ecoboost var. menülerin mondeo ile benzeştiğini düşünüyorum. 

teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.

Bu özellikleri açmak için elm 327 cihazı ile OBD soketinden araca bağlanıp araç bilgisayarına erişerek oradaki yazılım ile oynamak gerekiyor.Program olarak forscan programı kullanılıyor.Aracınızda yapılabilecek değişiklikleri internetten araştırarak bulabilirsiniz.Elm 327 kullanımı forscan üyeliği gibi konulardada bilgiler mevcut.Daha sonra uygun kodları öğrenip araca bağlanıp onları değiştirmek lazım.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Necmettin Aslanturk
(düzenlendi)

On 10.06.2019 at 16:22, Ahmet Türedi yazdı:

Bu özellikleri açmak için elm 327 cihazı ile OBD soketinden araca bağlanıp araç bilgisayarına erişerek oradaki yazılım ile oynamak gerekiyor.Program olarak forscan programı kullanılıyor.Aracınızda yapılabilecek değişiklikleri internetten araştırarak bulabilirsiniz.Elm 327 kullanımı forscan üyeliği gibi konulardada bilgiler mevcut.Daha sonra uygun kodları öğrenip araca bağlanıp onları değiştirmek lazım.

Ahmet bey ilginize teşekür edrim. Forscan programını kurdum ve sitesinden de aktivasyon sağladım. ELM 327 OBD2 SÜPER MİNİ Bluetoothlu V2.1 Arıza Tespit Cihazı mavi renk olanından almıştım. normalde torque ile bağlanıp hata kodlarını görüp silme işlemini de yaptım. Ancak forscan programını çalıştırıp elm327 mini obd2 cihazına bağlanmak istediğimde cihazın full olmadığı gibi bir hata veriyor ve bağlantı sağlanamıyor. Acaba kullanmam gereken obd2 cihazının belli bir markası falan mı var. Bu konuda da bilgi veerbilirseniz çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler. 

tarihinde Necmettin Aslanturk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Bir saat önce, Necmettin Aslanturk yazdı:

Ahmet bey ilginize teşekür edrim. Forscan programını kurdum ve sitesinden de aktivasyon sağladım. ELM 327 OBD2 SÜPER MİNİ Bluetoothlu V2.1 Arıza Tespit Cihazı mavi renk olanından almıştım. normalde torque ile bağlanıp hata kodlarını görüp silme işlemini de yaptım. Ancak forscan programını çalıştırıp elm327 mini obd2 cihazına bağlanmak istediğimde cihazın full olmadığı gibi bir hata veriyor ve bağlantı sağlanamıyor. Acaba kullanmam gereken obd2 cihazının belli bir markası falan mı var. Bu konuda da bilgi veerbilirseniz çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler. 

Elm cihazında hs ms anahtarı olması gerekiyor.Aksi taktirde yazılım ile oynayamazsınız.

https://tr.aliexpress.com/item/32761065127.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2ad44c4dIyPvoL

ben u cihazı aldım 24 günde geldi.Ozaman vergide yoktu 62 tl ye almıştım.sanırım şuanda gümrük vergisi uygulanıyor ama yinede ucuza gelir.

Bu cihaz ile açılabiliyor özellikler.Türkiyeden alacaksanız bu özelikte olan cihazlara bakın

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Atakan Ulusoy

ucreti ile bazi ozellikleri nerede actirabilirim. Bu sekilde yardimci olabilecek birisi var mi? Aliexpressten alsamda bilmedigim birseyi kurcalamak istemem.

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin
ucreti ile bazi ozellikleri nerede actirabilirim. Bu sekilde yardimci olabilecek birisi var mi? Aliexpressten alsamda bilmedigim birseyi kurcalamak istemem.
Bana sürekli böyle reklamlar geliyor. Sizin orada da vardır. Çip tuning gibi yerlerde oluyor genelde.1bb4aacb64bd7207eb1027944b898c40.jpg
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Valla bende bir hevesle yaptırdım. Sonra hanım kızdı , bende ne gerek vardı şimdi paramdan da oldum dedim. Öyle işte :) :)

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
Valla bende bir hevesle yaptırdım. Sonra hanım kızdı , bende ne gerek vardı şimdi paramdan da oldum dedim. Öyle işte [emoji4] [emoji4]

Hangisinden pisman oldunuz?

Edit: Baslik sadece hareket edince kapi kilitlemeymis :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Alişan YILMAZ
Atakan Ulusoy yazdı:

Ben yardımcı olurum hocam, mondeo mk4lere v.s de dijital hız ekliyordum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...