İçeriğe Yönlendir

HDI Motor Sorun?

Fikret Maden

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
7 saat önce, Muhittin Kaplan yazdı:

307 olunca mavi, fiesta olunca farklı mı, motor aynı nasıl olacak ?

motor blok olarak aynı sadece, çoğu parça farklı ve farkı şöyle anlatayım, Ford un istediği hata toleransı fransızın istediği hata payından daha az.....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
15 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Pejo 607 ve land Lr2 motoru görüntü olarak transit motoru.

transit motorunu tercih ederim o zaman :)

kötüden iyiye...

607-land-FORD :D

lr2 daha gözüme girdi, desene çekeceğiz Ford yetkili servise, motora serviste baktıracağız ...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Parçalar aynı değil ama ve hata kodları. Ben aynı tuzağa düşünce 20bin harcadım. Ford teşhis cihazı turbo bozuk enjektör bozuk diyordu. Land konsolu akışmetre bozuk diyor. Arızayı bulduktan, 20bin harcadıktan sonra uyandım işi 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Parçalar aynı değil ama ve hata kodları. Ben aynı tuzağa düşünce 20bin harcadım. Ford teşhis cihazı turbo bozuk enjektör bozuk diyordu. Land konsolu akışmetre bozuk diyor. Arızayı bulduktan, 20bin harcadıktan sonra uyandım işi 

fak dı sistem.. adamlar kendine bağlayacak işte.

LR2 alınırmı şimdi? bizim bir arkadaş soruyor.

On 11.06.2019 at 23:11, Dogan Arsiray yazdı:

bizim araç servise gitti. teşhis motor kontrol ünitesinin arızalı olduğu yönünde. bakalım ne olacak. ayrıca enjektörler de tabi kirli ayarsız yada bozuk olabilir ancak araç bir kez çalışınca düzün çalışıyordu zaten.

aracı geri aldık mecburen. bir sağlam arabadan enjektör takıp denemiş adam sonuç aynı. vakit lazım olduğundan kontrol ünitesini önümüzdeki hafta tamir ettireceğiz. başka ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

hata kodu olayı farklı tabii, tam teşhis diye birşey yok bilidiğim kadarıyla, yani damarlarına kadar vücudu tarayan analiz eden alet olduğu halde teşhis koyamayan doktor var cihaz var tahlil var...  kısaca şanslıymışsın kod olayında...

demekki ders neymiş, hata kodu için muadil markaların cihazlarıyla test yaptırmak lazımmış,  bu sefer landın cihazı bulmuş başka seferede fordunki bulur landınki bulamaz durum eşitlenir :)

Sonuç : LR2 mi alıyoruz şimdi :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fikret Maden

Herkese merhabalar. Enjektör sabitleyicileri gevsettim ancak çözüm olmadı. Sonrasinda pompaciya aracı aksam bıraktım ve peugeot ustasıyla beraber sabah aracın çalışmasına baktık. Pompaci da pc ile değerlere baktı ve bu soruna neden bulamadı. Ustaya da yapılan tüm işlemleri anlattim. Sorunun egr den kaynaklı olduğunu belirtti. Pek ihtimal vermedim ama artık sorundan yildigim için tamam dedim. Egr metal plaka ile körlendi. Ve mutlu son sersem çalışma ve duman düzeldi. Aracin çekişi bambaşka oldu, sanki farkli motor takıldı. Yakıt tüketimi de dustü. Tabi benim önceliğim sorunun çözülmesi olduğu için egr iptalinin artı ve eksilerini düşünmedim. Bu konuda sizlerden fikir bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vay arkadaş. Geçmiş olsun. Çok sevindim çözüme ulaşılmasına. Egr emisyonu yükseltir ancak motorun manifold hattı da kör vaziyette kullanıldıkça temizlenir. Hata kodu vermez ise devam kullanmaya 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Maden
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Korleme iyi de korleme neyle yapıldı.  

Metal bir plaka kondu. Ustanın dediği egr iptal edilmedi ama gaz egzoz gazı gelmeyecek dedi. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Fikret Maden yazdı:

Metal bir plaka kondu. Ustanın dediği egr iptal edilmedi ama gaz egzoz gazı gelmeyecek dedi. 

İşte o metalin mukavemet i önemli sadece mekanik iptal geçici bir işlem. Bu gün yarın eğer yeterli et kalınlığı yoksa egr onu da delip geçecek. Burda sıkıntı delip geçerken bı yere metal parçası kaçacak mi kaçmayacak mi

Yorum bağlantısı
Fikret Maden
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İşte o metalin mukavemet i önemli sadece mekanik iptal geçici bir işlem. Bu gün yarın eğer yeterli et kalınlığı yoksa egr onu da delip geçecek. Burda sıkıntı delip geçerken bı yere metal parçası kaçacak mi kaçmayacak mi

Eskiden ince plaka konuyordu ama şu anda kalın plaka kullanıyoruz dedi usta. Soylediklerinizde haklisiniz. Ustaya danisayim tekrar.

Yorum bağlantısı
Fikret Maden
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kola şişesinden de yapan gördüm bir TL den de :)

Üstad ben sorunu çözdüm diye sevinirken karalar bagliycam bu gidişle. En kısa zamanda başka yerde tekrar söktüreyim bari.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Karalar bağlamak değilde günü kurtaran bir tamirat ise yeni motor sahibi olmamak için emin olmak iyidir

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bizim panelvanın motor kontrol ünitesi arızalı çıktı... çıkma bir ünite takınca tüm sorunlar düzeliyor. al başa belayı şimdi. ödünç kontroller ile geziyoruz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Ecu nasıl bozulur ki. Birde hata varmı, enjektör sürücü filan gibi 

Hata yok bu konuyla ilgili.  Belki anakartında bir çatlak filan vardır ısınınca düzeliyor çünkü. Tamamen sağlam enjektör ile de denedik. Neredeyse hiçbirşey değişmiyor. Ödünç ecu ile yola gitti araç sıfır sorun. Ancak immobilizer i kodlayamıyorlar nasıl oluyorsa araç immobilizersiz çalışıyor, uzkatan kumanda iptal ve arıza veriyor. Arıza ışığı ile kullanacağız yada başka bir çıkma ecu bulunacak. EGR fiziksel olarak kapatılmış bu arada önceden. Bir de hatırlarsan MAP sensörünğ sökmüştüm umrunda bile olmamıştı aletin.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Isıyla düzelen ekipman kondansatör olur ekseri. Yada lehim hatası var 

bilemiyorum altan 😛

bizim ecu yu tamire verecekler yada.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdal Daban
Servet Aydın yazdı:

Enjektör bakımı ister 

406 daki hdi motorlar hakkında bilginiz var mı peki ? 220.000km de hdi otomatik bir 406 almaya niyetlendim

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tuzla iken iş yerim komşuda vardı. Sanırım km 500.k üstü idi geçmiş zaman. Tık yoktu araçta dijital ekran hariç. Zaten Fransız olup ekran bozmayan yok. Çinliler onunda çaresini bulmuş 

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
Servet Aydın yazdı:

Tuzla iken iş yerim komşuda vardı. Sanırım km 500.k üstü idi geçmiş zaman. Tık yoktu araçta dijital ekran hariç. Zaten Fransız olup ekran bozmayan yok. Çinliler onunda çaresini bulmuş 

Ekran dediğiniz yol bilgisayarı mı ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...