İçeriğe Yönlendir

Taşıt Tanıma Sistemleri Hakkında

Selim Bilgin

Recommended Posts

Selim Bilgin

TTS kullanmayı düşünüyoruz, bir kaç sorum var bununla ilgili.

1- Araçların hepsi şirkete kayıtlı olmak zorunda mı?

2- Minimum araç sayısı var mı? 5 araç ile kullanabilir miyiz?

3- Fatura toplu olarak mı kesiliyor?

4- Örneğin Shell TTS kullananlara bir iskonto vs. yapıyor mu?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Kurum araçlarımızda TTS var.

1- Araçlar kiralama şirketi adına fakat yakıt alım sözleşmesi bizimle olduğu için fatura bize kesiliyor. Yani araç sahibi değil de, anlaşma kimle yapıldıysa o geçerli.

2- Biz yıllık alım miktarı üzerinden sözleşme yaptığımız için araç sayısı önemli değildi.

3- Fatura 15 günde bir toplu olarak kesiliyor. Ayrı olarak detay gösteren icmal alıyoruz biz. Gelen fatura yakıtın cinsine göre oluyor. İlk satır benzin, ikinci satır motorin gibi.

4- TTS olduğu için ayrıca bir iskonto yok. Sözleşmede kararlaştırılıyor indirim oranı. Bu da % 'de hesabına göre oluyor. Örneğin pompa fiyatından %1 indirim gibi.

Ek: Sözleşme imzalanan şirketin (marka olarak imzalanmıyor zaten) atıyorum Tellioğulları ile imzaladınız sözleşmeyi, bu firmaya ait aynı marka istasyondan alırsanız tek fatura, Seferoğulları firmasının aynı marka istasyonundan alırsanız ayrı fatura geliyordu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

TTS kullanmayı düşünüyoruz, bir kaç sorum var bununla ilgili.

1- Araçların hepsi şirkete kayıtlı olmak zorunda mı?

2- Minimum araç sayısı var mı? 5 araç ile kullanabilir miyiz?

3- Fatura toplu olarak mı kesiliyor?

4- Örneğin Shell TTS kullananlara bir iskonto vs. yapıyor mu?

Teşekkürler.

1- zorunda degil. Firmanin insiyatifinde.

2- 2 arac bile kullanabilirsiniz.

3 - ayin 15 inde 1. Donem

Ayin 31 inde 2. Donem faturasi kesilir. Yani bir ay icerisinde 2 faturaya bolunur.

4- anlasmaniza ve tuketiminize bagli iskonto yapabilirler. %3-5 gibi

Benim opetle anlasmam bu sekildi. Shell i bilmiyorum hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Merhaba

1-Araçların şirket üzerine kayıtlı olma mecburiyeti yok.

2-Bankadan dbs limiti verdikten sonra araç sayısı önemli değil fakat iskontonuz düşük olur.

3-ayın 15 ve 30 da iki fatura kesilir.

4-Bu ara shell in iskonto oranları düşük % 1 gibi  :)(sizden habersiz iskonto düşürebiliyorlar)

Petrol ofisi bu aralar iskontoda iyi gibi örneğin aylık 7-8 bin tl tüketime % 4 gibi iskonto verebiliyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

shell den %4 indirim alıyorum. 2 adet aracım var. alım sınırım yok. her ay fatura gelir. muhasebeye veririm. ödeme karttan toplu düşer. TTs var huzur var.😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Teşekkürler bilgiler için. Shell ve Opet'e mail attım bakalım nasıl dönüş yapacaklar.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Opet %3 iskonto olacağına dair mail gönderdi.

Shell'den bir arkadaş ofisi ziyaret etti, %2 iskonto, alt limit yok istediğiniz kadar alın dedi. Kredi kartı filan da bağlanıyormuş.

Bakalım, bir aksilik çıkmazsa Shell ile çalışacağız sanırım.

23 saat önce, Sedat Ünsal yazdı:

shell den %4 indirim alıyorum. 2 adet aracım var. alım sınırım yok. her ay fatura gelir. muhasebeye veririm. ödeme karttan toplu düşer. TTs var huzur var.😀

Toplam ne kadar harcama yapıyorsunuz ayda acaba? Bana 15.000 TL'ye kadar %2 dediler. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

''TEB TOTAL Card Avantajları

%5 indirimden faydalanmak için minimum alışveriş tutarı yoktur. 10 TL tutarında yakıt alışverişi yapan müşteri de 100 TL tutarında yakıt alışverişi yapan müşteri de anında %5 indirim kazanır. Her müşteri, bir ekstre döneminde TEB TOTAL Card ile yapacağı 5.000 TL’ye kadar olan yakıt alışverişi karşılığında indirim kazanacaktır.

TEB TOTAL Card aynı zamanda Bonus Card özelliğine sahip olup tüm alışverişlerde kullanılabilen ve standart bonus puan kazandıran bir kredi kartıdır. TOTAL istasyonları harici Bonus üye işyerlerinden yapılan alımlarda da standart bonus puan kazanılacak, Bonus Card avantajlarından faydalanılacaktır.''

Uygulanabilir mi bilmiyorum ama bu hepsinden daha avantajlı görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Shell'den aylık 6-8 bin arası kullanıma % 4 iskonto alıyorduk.Tek taraflı olarak iskontoyu % 1 e indirdiler.Genelde 3 yıllık sözleşme yapıyorlar.En azından bizimki öyle.Tabii bunun da türk aklı ile kaçak yolu var.Shell de bir araç bırakıp petrol ofisine geçtik aynı kullanıma % 4 iskonto ile devam ediyoruz.Bazen iskontoyu şu etkiliyor:Ana firma ve bayiler var.Görüştüğünüz alt bayi ise iskonto % 1 gibi düşük olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bizim Bp ile anlaşmamız var. %5 indirim alıyoruz. Tüm türkiyedeki bp istasyonlarında geçerli. Alt üst limit yok. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
14 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Bizim Bp ile anlaşmamız var. %5 indirim alıyoruz. Tüm türkiyedeki bp istasyonlarında geçerli. Alt üst limit yok. 

BP'ye de mail attım, bakalım dönerler inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ersen Tapan

Bizim anlaşmamız bu ay sonunda yenileniyor.  indirim %7 oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
2 dakika önce, Sefa Çelik yazdı:

Kaç araç var Ersen? Aylık alım ne kadar? 

Araç ve alım alt üst limiti yok. Bursa ecza koop üyesi olma şartı var sadece. 

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...