İçeriğe Yönlendir

Karadeniz Turu - Gezi ve Kalacak Yer Tavsiyesi

Emrullah Aydoğdu

Recommended Posts

Emrullah Aydoğdu

Merhaba Arkadaşlar,

İnşallah 20-23 tarihleri arasında bu üç ili birer gün gezmeyi planlıyorum. Kendim Samsunun en batı ucundaki ilçesi Yakakent'ten olmama rağmen ailecek (toplam 5 kişi)   Samsun dahil yakın yerleri gezme fırsatımız şu ana kadar olmadı. Mutlaka görülmeli dediğiniz yerleri ve varsa uygun bütçeli konaklama yerlerini belirtirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Bafra kuş cenneti: Pek fazla kuş falan yok ama ücretsiz bisikletler veriyorlar ve içerde bisiklet turu yapabiliyorsunuz.
Çakırlar korusu: Üniversiteye gelmeden sağda hoş bir yer.
Amisos tepesi: Kral mezarı, güzel bir restorant ve manzara.
Doğupark ve şehir merkezinde Atatürkün samsuna çıktığı gemilerin kopyaları.
Samsun çıkışında sağda bayraktepe.
Bunun dışında pek fazlada bir şey yok samsunda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ben daha Bafra kus cennetinde kus falan goremedim 😊

Ne kadar gittiysem hep saklandilar mi nettiler anlamadim 😊

Ordu boztepe gorulmeli..

Ünye kesinlikle gorulmeden gecmemeli, Cakirtepede pidesi yenilmeli..

Giresun cikista guzel bir kahvalti ve cay mekani var isim yazmayayim reklam olmasin ordada kahvalti yapilmali...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Hocam fatsadan çıkıp yeni bolaman yoluna bağlanan yerden bolaman yoluna girmeden eski perşembe yolundan devam edin. 5 dk ileride pelitdibi çay bahçesi var. Kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Pidesi ve çayı güzel.

41271198_265583924078447_739546573511194

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
27 dakika önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Bafra kuş cenneti: Pek fazla kuş falan yok ama ücretsiz bisikletler veriyorlar ve içerde bisiklet turu yapabiliyorsunuz.
Çakırlar korusu: Üniversiteye gelmeden sağda hoş bir yer.
Amisos tepesi: Kral mezarı, güzel bir restorant ve manzara.
Doğupark ve şehir merkezinde Atatürkün samsuna çıktığı gemilerin kopyaları.
Samsun çıkışında sağda bayraktepe.
Bunun dışında pek fazlada bir şey yok samsunda

8 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Ben daha Bafra kus cennetinde kus falan goremedim 😊

Ne kadar gittiysem hep saklandilar mi nettiler anlamadim 😊

Ordu boztepe gorulmeli..

Ünye kesinlikle gorulmeden gecmemeli, Cakirtepede pidesi yenilmeli..

Giresun cikista guzel bir kahvalti ve cay mekani var isim yazmayayim reklam olmasin ordada kahvalti yapilmali...

3 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

Hocam fatsadan çıkıp yeni bolaman yoluna bağlanan yerden bolaman yoluna girmeden eski perşembe yolundan devam edin. 5 dk ileride pelitdibi çay bahçesi var. Kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Pidesi ve çayı güzell

Teşekkür ederim Sis dağı ve kümbet yaylasını çok merak ediyorum açıkçası. 

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

yaylaları gezseniz size yeter okadar söylüyorum yani. Zira sahil kısımında çok birşey ben bilmiyorum.Kümbet e çokça gittim karpostallar gibi. Eti falan da harika.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
yaylaları gezseniz size yeter okadar söylüyorum yani. Zira sahil kısımında çok birşey ben bilmiyorum.Kümbet e çokça gittim karpostallar gibi. Eti falan da harika.
Sis daği yolu baya sıkıntılı heralde
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Bir saat önce, Emrullah Aydoğdu yazdı:

Sis dağı ve kümbet yaylasın

yukarıda tesis falan yok. yanınıza yiyecek şemsiye sandalye vs alın. Mnagal yapabilirsiniz :)

Şelaleler görmeye değmez. Zaman kaybı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Emrah ın dediği gibi, Fatsa dan sonra, Bolaman dan Ordu ya sahil yolundan gelin. Sürat yapamayacağınız için görsel olarak araçtakiler zevkle etrafı seyredebilirler. Aheste aheste gelirsiniz. Ordu da Boztepe ye çıkın. Araçla gitmenize gerek yok. Teleferik görsel açıdan daha eğlenceli olacaktır. Giresun da kaleye çıkmadan olmaz. Yaz olsa Çambaşı yaylasına gitmeye değer diyeceğim. Ama bu mevsimde soğuk olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Ordu Penguen dondurmacısına mutlaka uğramanızı öneriyorum. Ben daha iyisini henüz yemedim.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Terme'den geçerken açlığınız varsa Terme Pidesi yiyin Özler Pide'de :)

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
yukarıda tesis falan yok. yanınıza yiyecek şemsiye sandalye vs alın. Mnagal yapabilirsiniz [emoji4]

Şelaleler görmeye değmez. Zaman kaybı olur.
Vakti sadece gezmekte kullanmayı düşünüyoruz. Yemeği bir şekilde halledeceğiz artık.
Terme'den geçerken açlığınız varsa Terme Pidesi yiyin Özler Pide'de [emoji4]

Daha önce de tatmıştık. Güzeldi.
Ordu Penguen dondurmacısına mutlaka uğramanızı öneriyorum. Ben daha iyisini henüz yemedim.
Dondurma icin kesinlikle uğrarım teşekkürler.
Emrah ın dediği gibi, Fatsa dan sonra, Bolaman dan Ordu ya sahil yolundan gelin. Sürat yapamayacağınız için görsel olarak araçtakiler zevkle etrafı seyredebilirler. Aheste aheste gelirsiniz. Ordu da Boztepe ye çıkın. Araçla gitmenize gerek yok. Teleferik görsel açıdan daha eğlenceli olacaktır. Giresun da kaleye çıkmadan olmaz. Yaz olsa Çambaşı yaylasına gitmeye değer diyeceğim. Ama bu mevsimde soğuk olur. 
Teşekkürler. Mutlaka degerlendirecegim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Atakum sahilini görmeden geçmeyin. Araçla yeni emniyet binasını(golf kulübü) kavşağından sahile inip batıya doğru 5-10 km 2. viteste fazla zaman kaybı olmadan sahilin en güzel yerlerini denizi, iskeleleri,cafeleri,mekanları görebilirsiniz.Arabadan inmeden maksimum 1 saatte çok şey gezmiş olursunuz. Samsunda gezilecek ilk yer olmalı. Yemek tavsiyesi istememişsiniz ama lezzetde döner yemenizi şiddetle tavsiye ederim. Türkiyenin en iyi 10 dönercisi arasındadır.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
Atakum sahilini görmeden geçmeyin. Araçla yeni emniyet binasını(golf kulübü) kavşağından sahile inip batıya doğru 5-10 km 2. viteste fazla zaman kaybı olmadan sahilin en güzel yerlerini denizi, iskeleleri,cafeleri,mekanları görebilirsiniz.Arabadan inmeden maksimum 1 saatte çok şey gezmiş olursunuz. Samsunda gezilecek ilk yer olmalı. Yemek tavsiyesi istememişsiniz ama lezzetde döner yemenizi şiddetle tavsiye ederim. Türkiyenin en iyi 10 dönercisi arasındadır.
Saathanede çocukken yediğim döner tadı hala aklımda. Tüm tavsiyelerinizi değerlendireceğim. Teşekkürler
Yorum bağlantısı

Karadenizde gezilecek yer çoktur ama yaşanacak yer Samsundur. Atakumu görmeyen Samsunu gezdim demesin.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Celal Bayhan

herkese iyi günler nasip olursa bayram ertesi 1 gün samsun 1 gün ordu 2 gecede trabzon düşünüyorum.bu illerde kalabileceğim misafirhaneleri paylaşırsanız sevinirim.malum memur işi olacak ve aile ortamı .teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

En güzeli, öğretmenevi veya polis evi...Hem ekonomik hem güvenli 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ben bu tarz gezi tatillerinde uygulama otellerini tercih ediyorum.Hem temiz oluyor hemde hesaplı.Akşam yatıp sabah kahvaltı yapıp ayrılmalık oteller.

Her şehirde bu tür oteller var onları araştırmanızı öneririm.

Bende bayramda Gaziantep,Şanlıurfa,Mardin ,Adıyaman bölgelerini gezeceğim aynı şekilde uygulama otellerinden rezervasyon yaptım 2 şehirde.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erhan Güler
2 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Ben bu tarz gezi tatillerinde uygulama otellerini tercih ediyorum.Hem temiz oluyor hemde hesaplı.Akşam yatıp sabah kahvaltı yapıp ayrılmalık oteller.

Her şehirde bu tür oteller var onları araştırmanızı öneririm.

Bende bayramda Gaziantep,Şanlıurfa,Mardin ,Adıyaman bölgelerini gezeceğim aynı şekilde uygulama otellerinden rezervasyon yaptım 2 şehirde.

Ben de haziran sonu temmuz başı antep , urfa , mardin vs. turuna çıkacağım. Uygulama otellerinde fiyatlar ne durumda acaba?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
13 dakika önce, Erhan Güler yazdı:

Ben de haziran sonu temmuz başı antep , urfa , mardin vs. turuna çıkacağım. Uygulama otellerinde fiyatlar ne durumda acaba?

2 yetişkin 1 çocuk 1 bebek 140 tl adıyaman,urfa 180 tl. Olarak rezervasyon yaptım.Antep ve Mardin de otel de kalacağız.Otelleride şubat ayinda 160 ,230 tl gibi fiyatlara aldık erken rezervasyonla.Antep hariç hepsi oda kahvaltı şeklinde.Antepte sabah kahvaltıyı dışarda yapmak adına o şekilde aldık.Bakalım yorucu ama zevkli ve bol kalorili bir seyehat olacak gibi :)

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Geçen sene eşimle gittik. Giresun DSİ, Sinop DSİ ,Zonguldak Polis evi favori yerlerimizdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
5 saat önce, Celal Bayhan yazdı:

herkese iyi günler nasip olursa bayram ertesi 1 gün samsun 1 gün ordu 2 gecede trabzon düşünüyorum.bu illerde kalabileceğim misafirhaneleri paylaşırsanız sevinirim.malum memur işi olacak ve aile ortamı .teşekkürler

Bende eylülde 10 günlük ordu trabzon rize gitmeyi planlıyorum allah nasip ederse konuyu takip edeceğim :)

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Rize öğretmenevi ve Rizeye 20 km uzaklıkta bulunan Çayeli öğretmen evlerinde kaldım. Nerden baksanız 12 sene oldu ama hala iyidir bence. Öğretmenevlerinin konumu çok iyi. Dalga seslerini pencereyi açsanız duyarsınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
7 dakika önce, Fırat Önal yazdı:

Rize öğretmenevi ve Rizeye 20 km uzaklıkta bulunan Çayeli öğretmen evlerinde kaldım. Nerden baksanız 12 sene oldu ama hala iyidir bence. Öğretmenevlerinin konumu çok iyi. Dalga seslerini pencereyi açsanız duyarsınız. 

Ocak ayında Çayeli öğretmenevinde 1 gece kaldım, beklentileri karşılayan cinsten. Temiz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...