İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Metin Akbal

İstanbul da sıfır boyalı arabaya binmek cesaret ister ben olsam boyatmam.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Metin Akbal yazdı:

İstanbul da sıfır boyalı arabaya binmek cesaret ister ben olsam boyatmam.

Bravo

+1 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Falken lastiğimin etiketi değişmiş. Yakıt tüketimi D gibi hatırlıyorum. Eski lastiğimin de etiketi değişmiş. Onunda yakıtı b gibi hatırımda kalmış. 

ACtC-3dNI8Ixkn07RScuqOMSImTb_KQE7iharleE

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Günaydınlar, 

Klimayıda kullanmaya başladığım bu dönemde, arabanın şu anki tüketimi 7,5 litre çıktı. 

570 km lik yakıtım var. 

38 km ortalama hızım.

252 km yol yapmışım. 

ACtC-3dkVzLn5TkljygEjKPoXs3U8u6KBfZ3qh1P

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Günaydınlar, 

Klimayıda kullanmaya başladığım bu dönemde, arabanın şu anki tüketimi 7,5 litre çıktı. 

570 km lik yakıtım var. 

38 km ortalama hızım.

252 km yol yapmışım. 

ACtC-3dkVzLn5TkljygEjKPoXs3U8u6KBfZ3qh1P

https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/ayvalikta-firtina-20-tekne-batti,Sl6Y5sthjUa9vLc97FthZA

bahar aylarında ayvalık havadar olur demiş miydik? sizin akrabalarda sorun yok umarım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teknesi olmayabilir de, mayıs aylarında su baskını meşhurdur, odunluktan odun alıp gelene kadar uçarsın. çatı lar felan uçar... sonra sinek mevsimi başlar. sıkıntı izafidir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu hafta 353 km ile haftayı bitirdim. Otoparka sokup asma kiliti taktım. 

Sonuç 7,3 litre ile bu hafta bitmiş oldu. 

ACtC-3d5TuMSo54Ux9YTibGuw8JKqahOcSbYhbpR

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Haydaa, 

Eski resimleri incelerken arabanın pütürlü kapılarını arıyordum. Arabayı 11 mayıs doğum günümde almışız. :D

Hyundai i10nuda 11 mayıs doğum günümde almıştım. Cruze satın aldığımız gün 102300 kmde imiş. 

22 mayıs 2020 itibari ise 132300 km olmuş. Tam 30000 km devirmişiz :D Sene başı 10 bin km yapar :)

Demekki bir sonraki arabayı ( ikinci araba) doğum günüme kadar alamıycam. Kehanet bu şekilde işliyor. Boşa 40000 tl lik araba aramıyım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Babamın söförlüğüne ait bir video buldum. Birleştirdim. Çok isyan etmişim. Babam bana göre korkunç bir süratle arabayı kullanıyor. 8,7 litre tüketime kadar çıktığı için isyan etmişim. Akabinde araba bana geçince tekrar 6 litrelere düşürmüşüm. Babam yardırıp, ben yavaşlayınca 7 litrelik bir tüketimle eve varmayı başarmışız.  

https://youtu.be/BjniaHfHjEo

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Babamın söförlüğüne ait bir video buldum. Birleştirdim. Çok isyan etmişim. Babam bana göre korkunç bir süratle arabayı kullanıyor. 8,7 litre tüketime kadar çıktığı için isyan etmişim. Akabinde araba bana geçince tekrar 6 litrelere düşürmüşüm. Babam yardırıp, ben yavaşlayınca 7 litrelik bir tüketimle eve varmayı başarmışız.  

https://youtu.be/BjniaHfHjEo

Videodan sonra arabamda Isıtmalı dikiz aynası olduğunu öğrendim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Babam yardırıp, ben yavaşlayınca 7 litrelik bir tüketimle eve varmayı başarmışız.  

rampa aşağı yolun sana denk gelmesi de tüketime faydası olmuş mudur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

rampa aşağı yolun sana denk gelmesi de tüketime faydası olmuş mudur

Tüketimi boş ver, Videonun 04:18 saniyesinde 140 km hız ile giderken trafik cezasını yedi. :D Anlaşmamız yolda kim ceza yerse ödeyecekti. Cezayıda ödeyince 2 depo benzin yakmış kadar masraf oldu :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Tüketimi boş ver, Videonun 04:18 saniyesinde 140 km hız ile giderken trafik cezasını yedi. :D Anlaşmamız yolda kim ceza yerse ödeyecekti. Cezayıda ödeyince 2 depo benzin yakmış kadar masraf oldu :D

eski toprak maaşallah

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
eski toprak maaşallah
Aynen kırılan bizden değildir mantığıyla hareket ediyor. Yola çıkınca arkasını düşünmüyor.

Amcamın ellerinden öperim çok selam söyle @Ali Darbaz. Yalnız sunu da sor hastanede falan karışmadın degil mi evlatlık falan da değilsin [emoji16] Ya da teessüflerimi de ilet nasıl evlat yetiştirdi ise [emoji16] Kızma hee.
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

evlatlık falan da değilsin

Yok ya , kardeşim 2 sene sonra doğdu , bana benziyor. aynı ana babanın çoçuğuyuz. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Yok ya , kardeşim 2 sene sonra doğdu , bana benziyor. aynı ana babanın çoçuğuyuz. 

yazık diilmi xenon işlmeci ile faturasını yükselttin? hayin ağbi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

eski toprak maaşallah

Biz malumunuz Sivaslıyız,:D neyse sildim abi :D

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Biz malumunuz Sivaslıyız,:D neyse sildim abi :D

araba nasıl korunur biraz ders falan al arada babandan ,

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Cuma günü vites boşta inmeyi test ettim. 

Araba vites boşta iken hararet düşüyormu , bunu öğrenmek istedim. Motor 900 850 arası devirde kaldı ,  Hararet 99 - 101 - 97 şeklinde gelişti. 

Vitese taktım, 2000 devirde çalışan motorda ise aynı şekilde 97 - 99 - 97 şekliden gelişti. 

https://youtu.be/fICbdTaxVVU

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

devirdaim en son ne zaman değişmişti?

80 binde. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sabah 0500 da kalktım. 75 dakika araba sürdüm. Akabinde işe gittim 25 dakika araç sürdüm. Akşam 40 dakika daha sürüp eve vardım. 

Tüketm 500 km ortalaması 7.0 litreye düştü 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Sabah 0500 da kalktım. 75 dakika araba sürdüm. Akabinde işe gittim 25 dakika araç sürdüm. Akşam 40 dakika daha sürüp eve vardım. 

Tüketm 500 km ortalaması 7.0 litreye düştü 

Günlük mü bu? 

Yazıda çelişkiler var. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Yazıda çelişkiler var. 

500 km nin ortalaması 7 litre demişim işte, ne çelişkisi. depodan depoya sıfırlıyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...