İçeriğe Yönlendir

Bulut Yedekleme

Levent Güzelkalp

Recommended Posts

Levent Güzelkalp

Herkese İyi Çalışmalar;

İş Yerimdeki Pc'de Yaklaşık 500 GB'lık verim var Periyodik olarak Başka Bir Ortamdaki Sunucuya ve Taşınabilir Hardiske yedek almaya çalışıyorum ama bazen 1-2 ay bulabiliyor. Bu veriye Ek olarak 500 GB'lik te şahsi verim var (Fotoğraf Video Gibi ) Bu verilerimi bulutta atma ve istediğim zaman net üzerinden ulaşmak için 2016 yılından bu yana Türk Telekom Netdisk kullanıyordum aylık 10 TL ve Sınırsız yedekleme olarak almıştım ilk çıktığında 2018 Mayıstan bu yana Yeni veri yükleme sorunu oldu bu zamana kadar oyaladılar beni günceleme gelecek dertler bitecek diye ama bu gün tak etti ve iptal ettim. Sizlere Danışma Sebebim Yukarıda özelikleri taşıyan bir hizmeti nereden almalıyım ilk aklıma gelen benim Google Drive oldu ve şimdlik ücretsiz olanı indirdim ve yüklemeye başladım muhtemelen satın alırım ama sizlere danışmak istedim Google Drive Bana Uyan Fiyatı 2 TB Yıllık 289,99 TL

Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Linkte 2019 yılının en iyi bulut depolama sağlayıcıları hakkında yazı var.

Aşağıdaki şekilde sıralama yapmış. Google Drive banada mantıklı geliyor ama belki burdaki yorumlar daha güzel fikirler verir.

pCloud.com
Dropbox
Google Drive
Tresorit
Sync.com
Idrive
Mega
OneDrive
....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

2 diskli raid 1 yapısında nas cihaz alın.
Ayarlayın günlük otomatik yedek alsın.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Olabilir abi ama netten ulaşmak mümkün olur mu dediginiz sekilde

Linkte 2019 yılının en iyi bulut depolama sağlayıcıları hakkında yazı var.
Aşağıdaki şekilde sıralama yapmış. Google Drive banada mantıklı geliyor ama belki burdaki yorumlar daha güzel fikirler verir.
pCloud.com
Dropbox
Google Drive
Tresorit
Sync.com
Idrive
Mega
OneDrive
....
Teşekkür ederim okuyacağım
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Modem ve nas üzerinden gerekli ayarları yaparsanız ulaşabilirsiniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Erdoğan Temur yazdı:
Bir saat önce, Levent Güzelkalp yazdı:

Modem ve nas üzerinden gerekli ayarları yaparsanız ulaşabilirsiniz.

En mantıklı öneri ama pahalı da bir öneri.

Synology markasına bakılmasını, disk olarak seagate nas disk'leri tercih edilmesini şiddetle öneririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
En mantıklı öneri ama pahalı da bir öneri.
Synology markasına bakılmasını, disk olarak seagate nas disk'leri tercih edilmesini şiddetle öneririm.
Abi bizim iş yerinde belli saatten sonra belli bölümlerde elektrik kesiliyor bana bulut gerek netten bakacağım dosya boyutları en fazla 10 mega byt olur pdf doc falan
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Western digitalin cloud alternatifleri de kullanilabilir. Ben tek harddisklisini kullaniyorum memnunum tek sorunu disaridan video streaming yaparken 8-10gb lik videolarda yavas kaliyor. (Twonky serveri guncellemek gerekiyormus). Onun disinda dosya aktarimlari normal calisiyor. Her yerden ulasilabiliyor. Ve ucuz... usb ile ekstra harddisk de baglanabiliyor (otomatik ayna yedekleme yapiyor mu bilmiyorum). Cok önemli veriler varsa cift harddisklisi sanirim yine synology den ucuza gelecektir.

Tabi butceniz varsa ve veriler cok önemliyse ben de Sani beyin önerdigi cozumu oneririm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...