İçeriğe Yönlendir

2011 Citroen C5 1.6 E-HDİ Otomatik

Mehmet Pınar

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Merhabalar,

Aracı bacanağımdan satın aldım.30 bin km de satın almıştı.5 yıldır biniyordu.Araç alma süreci gerçekten çok zor.Sahibinden sitesinde gezerken, daldan dala atlıyoruz.Kafamız allak bullak olunca,bildiğimiz araç olsun dedik ve satın aldık.

2011 model Dynamique 132 bin km de aldım

Yeni nesil e-hdi euro5 motor 112 bg 

6 ileri yarı otomatik mcp şanzıman

Bu model yılında Citroen triger değişimini 110 bin km de ücretsiz değiştiriyormuş. Trigeri değişmişti.4 enjektörden 3 ü değişmiş.

Ben eksper yaptırmadım.Bacanak aldığında sağ tarafta boya olduğu söylenmiş.

Bakımları çoğu yetkili serviste yapılmış.

İç döşeme krem olduğu için baya bir kirli,elden geçmesi gerekiyor.

Kaportada ise; tamponlarda ve kapılarda ufak çizikler var.Tamponlar rötuş istiyor,diğer yerler pasta ile gidecek cinsten.

Ön kaputta kuş pisliğine bağlı ufak bir güneş yanığı var, o da nazarlık diyelim.

Aracın bana göre tek dezavantajı yarı otomatik şanzımanı. Almadan önce çok araştırdım. Mondeo ve c5 arasında gittim geldim.Ancak yürütme maliyetleri açısından C5 daha ağır basınca şanzımanı çok önemsemedim açıkçası.

Şanzımana alışınca çokta zor olmuyor kullanmak. F1 vites, sport mod ve manuel vites desteği ile o hantallık ve vitesin olası yerlerde(özellikle yokuşlarda)saçmalamasından kurtuluyorsunuz.

Bu arada aracı aldıktan hemen sonra soft yazılım yaptırdım.Onunda bariz etkisi oldu diyebilirim.Araç dyno üzerinde 145 bg ve 330 nm gibi bir güç elde etti. 

Kullandığım süre içerisinde bir kaç defa arıza ışığı yaktı.Onda da dpf temizliği prosedürlerini(belli devirde belli bir mesafe gitmek gibi)

uyguladım.Şu an için arıza ışığı çok seyrek yanıyor.O da kontağı kapatıp açtıktan sonra sönüyor.Yine de cihaza bağlayıp bakmamız gerekecek.

Deneyimlerimi bu konu başlığı atında zaman zaman paylaşacağım.

Keyifli forumlar

Bir kaç tadımlık resim geliyor;

b0233da9f12e0bedacda02e6f6e4d934.jpg

9a6f98ec2ea050c7081ab64030634823.jpg

61c64fc195d3f94d0ee2fd4032bc1940.jpg

4d0df26399ea647144e3410da42c847e.jpg

625214273a82fe33e660c34b0592bf52.jpg

a29b52ea91f26a6ad2a0b800ddd1194e.jpg

• Beğen 18
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Beklenen an gelmis.. Gule gule kullan. buralar cok senlenecek yerimi alayim ben 😊

Cok begendigim bir arac kendileri..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
3 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Beklenen an gelmis.. Gule gule kullan. buralar cok senlenecek yerimi alayim ben 😊

Cok begendigim bir arac kendileri..

Başlığa bilerek ceeğğğğ 5 yazmadım,yoksa herkese bildirim gidecekti :)

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Çok beğendiğim bir araçtır kendisi hayırlı olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Hayırlı olsun; ve kazasız belasız günler dilerim şimdiden.

Yaklaşık iki yıldan bu yana kullanıyorum bu aracı ve şu güne kadar bir kere bile "keşke" demedim.
Tamam; itiraf edeyim: bir kere -lastik ebatlarındaki fiyatları görünce- dedim=)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Okurken satılık zannettim :) Hayırlı olsun. Aracın tipini ben de çok seviyorum. Allah kaza bela vermesin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Güle güle kullan abi. Benim de çok niyetlendigim bir araçtı C5 dizel otomatik olması açısından fakat çok kararsız kaldım. En son tercihimi forumdan Metin abinin 1.6 dizel titanium manuel mk4 mondeosundan yana kullandım. Hala merak ediyorum ama c5in verdiği hissiyatı.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Birgün bu kasanın 2.0 dizel sw sini alacak miyim acaba 😁

Hayırlı olsun, şanzıman hariç çok güzel bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Mehmet hayırlı olsun. :nazar:

Gerçekten çok keyifli bir araç. İyi günlerde, kazasız, belasız kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Hayırlı olsun Mehmet. Allah kazasız belasız, sağlıkla, mutlulukla kullanmayı nasip etsin. Yakıt tüketimi reelde de düşük mü?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Hayırlı olsun, güle güle kullan. Direksiyon göbeğinin sabit durması garip geliyor mu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Hayırlı olsun. Güle güle kazasız belasız kullanin.

1 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullan. Direksiyon göbeğinin sabit durması garip geliyor mu :)

Nasıl yani, direksiyon göbeği dönüyor mu diğer araçların ? 😎

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
7 dakika önce, Muhittin Kaplan yazdı:

Hayırlı olsun. Güle güle kazasız belasız kullanin.

Nasıl yani, direksiyon göbeği dönüyor mu diğer araçların ? 😎

Bak kafam karıştı şimdi, benimki dönüyor bozuk mu acaba :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Güle güle kullan. Citroen in tasarım mühendisini değiştirdiği yıllara  denk gelen bir C5 sahibi olmak güzel bir duygu olsa gerek 😀 

Ben de vakit bulabilirsem konu açacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan ☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun kanka, güle güle kullan, gelince bir test sürüşü yapalım, kaliteli bir araç :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar

Hayırlı olsun güle güle kullanın,  :) çok beğendiğim bir araç mahallemizde ki esnaf bir abimizde beyaz renk mevcut bi ara çok bastırdım almak için ama adam arabasına aşırı bağlı, allah kaza bela vermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Arkadaşımda da var beyaz renk çok güzel gözüküyor memnun bahsediyordu bir kereliğine rica edip bineceğim. Dizel otomatik hep içimde alsam diye heves var ama henüz fiiliyata geçmedi en çok tork konvertöre alıştığım için yarı otomatik çekincem var. Fransız dizelleri zaten çok iyi.  Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...