İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Araçta Şiddetli Titreme Oluyor

Misafir

Recommended Posts

Hayırlı bayramlor mondeo kullanıcıları, bu bayram tatilinde yine araba sitres yaptı beni, 

istanbuldan çanakkaleye giderken, araç koltukları ful dolu yüklü araç 90 dan sonra araçta titreme şase motor titriyor sanki, gaz bedalı direksiyon. 90 geçmeden gittim yavaş

sonra dönüşte klima açık yine titriyor araç gaza basınca oluyor bu gazdan çekince olmuyor

bu sabah araba boş kimse yok çıktım teme bastım 150 araba uçtu titreme yok sonra yan koltuğa 80 kilo birisini oturdurdum arkadaş yine 90 dan sonra titreme yapıyor ama motordan titriyor.

geçen hafta bobin değişti yanmıştı

bujiler motocraft 4 tane takıldı 

buji kabloları değişmedi bunlar değiştikten sonra başladı bu durum 

aklima gelen 2. sey iç aks kafası ama hiç ses gelmiyor akslardan. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yük altında titreme varsa muhtemelen aks başlarınız arızalı önemlidir yolda bırakır.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Araç yükte yapıyor boşta sorun yok. Aracin yürüyeni kontrol edilecek. Rot başları rot kolları, özellikle amortisörler. Motor ateşleme vs.bunlardan kaynaklı sıkıntı yoktur elletmeyin boşuna. Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
5 dakika önce, Kemal Mert yazdı:

Araç yükte yapıyor boşta sorun yok. Aracin yürüyeni kontrol edilecek. Rot başları rot kolları, özellikle amortisörler. Motor ateşleme vs.bunlardan kaynaklı sıkıntı yoktur elletmeyin boşuna. Geçmiş olsun

söyle bir ekleme yapıyım bobin yağndığında gaza bastığımda titreme yapıyordu sizde olumu bilmem ayni gaza basınca o titreme oluyor motorda. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çekişte düşme var mı? teker dönmesi ile mi orantılı yoksa motor devrine göre mi titriyor? farklı viteslerde durum nasıl? Tekerle senkron ise aks, lastik vb. çekme de varsa başka ön düzen elemanları da olabilir. Yüke binince şekil değişimi olur çünkü esneyen parçalarda.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 saat önce, Ozan Öz yazdı:

yine araba sitres yaptı beni, 

model versiyon motor şanzıman nedir?

Yorum bağlantısı
16 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

model versiyon motor şanzıman nedir?

çağlar abi 2004 model benzinli lpg li trent model otomatik vites.

abi vites geçişleri 80 km hizda yada araba da yolcu yokken çok az oluyor. ama yolcu oturunca araba 90 dan sonra titreşim başlıyor 

bugun aktif forda mürsel ustaya gösterdim. parçacılar tornacılar kapalı dedi iç aks kafası abi dedi. ama sökelim bi dedi. aracin ateşlemesi motorunda bir sıkıntı yok dedi onada baktı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Ozan Öz yazdı:

çağlar abi 2004 model benzinli lpg li trent model otomatik vites.

abi vites geçişleri 80 km hizda yada araba da yolcu yokken çok az oluyor. ama yolcu oturunca araba 90 dan sonra titreşim başlıyor 

bugun aktif forda mürsel ustaya gösterdim. parçacılar tornacılar kapalı dedi iç aks kafası abi dedi. ama sökelim bi dedi. aracin ateşlemesi motorunda bir sıkıntı yok dedi onada baktı.

bence de sağ iç aks kafası

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...