İçeriğe Yönlendir

Audi A4 - B8 Aks Bilyası Arızası Nasıl Giderilir?

Mustafa Cerci

Recommended Posts

Mustafa Cerci
(düzenlendi)

merhabalar arkadaslar arabamda uzunca bir suredir acayip bir ses vardi kalkista ve arabayi vitesle yavaslatirken tak diye bir ses geliyordu ses giderek artmaya basladi ben volantdan suphelenmistim hatta debriaj ve volanti bile almistim ama karistirirken aks de bosluk oldugunu fark ettim internetten arastirince bu arizanin audi a4 a5 q5 gibi modellerinde kronik oldugunu ogrendim internetten audinin cozum dokumanlarini buldum hatta birde video koymuslar yuotube a  ama onlarin koyduklari videoda sanzumani sokmusler ben sokmeden onarmaya calisicagim ama sanzumanin yagini bosaltmadim arabanin on kismini kaldirdim sol kismini biraz fazla kaldirdim yag arkaya dogru gitsin ben parcayi cikartinca diferansiyelden yag akmasin diye tamda emin degilim benden daha ustalar bu konuda fikirlerini belirte bilirlerse sevinirim 

kucuk bir video cektim devaminida sabah cekerim nasip olursa

https://www.youtube.com/watch?v=hrx5YwK8iqc

tarihinde Mustafa Cerci tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

souclandirdim bilyeyi pres ile cikartik tanidik bir tamircite turkiyede genelde tornacilar yapiyor o isi yeni bilye ve bir kac pul ile boslugunu aldim fakat vidalari istenilen tork kuvvetinde sıkamadim yeterli anahtar cevire bilecek bosluk yoktu gelecek ay memlekete gitmeyi dusunuyoruz nasip olursa bir arkadasin tamirci dukkaninda volant ve debriaj setini degistirecegiz o zaman gerekeni yapariz

bosluk gitti lakirti azaldi ama hala kalkista ve vites ile yavaslatirken tak diye bir ses geliyor bilmiyorum bozuk baska aks mi var safttanmi sorun var anlayamadim bir profosyenel eli deymesi gerekli galiba 

Dogan Arsiray yazdı:

sonuçlandırabildinizmi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Mehmet Ozyurek yazdı:

Maşallah... 

Çok ağır bir işçilik var.. 

istedigim sonucu alamayinca deli oluyorum mehmet abi eksik takim ve aletler olmayinca cok zaman kaybi oluyor yer dar lift yok yat kalk yok anahlar olmadi cik arabanin aldindan baska anahtar aramaya en iyisi vericen parayi hic ugrasmayacan

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şaftını elle bi kontrol etsene

Recapitulatif-des-nouveautes-concernant-

arabayi kaldirip alttan elle safti veya tekerleri cevirince bir miktar bosluk vardi ve vites kutusunun safrla birlestigi kisimdan vurdurarak cevirdigimizde bir ses geliyordu o bolgede biraz karisik daha deneyimli bilgili birinin test edip surdan yapar demesi gerekiyor belkide cok basit birseydir sanzuman takozu gibi bakalim ne cikacak izine gelince iyi bir usta bulup yaptiricaz insallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...