İçeriğe Yönlendir

Golf 6 Far Kılcal Çatlaklar

Kürşat Karaboğa

Recommended Posts

Kürşat Karaboğa

Merhabalar 

Aracım golf 6 2011 model aracımı bu zaman kadar sorunsuz kullandım herahangi bir sorunla karşılaşmadım fakat bu seneden itibaren başlayan sorunu sizlerle paylaşmak ve sizlerden fikir öneri ve yardım talebinde bulunmak istiyorum 

Değerli abilerim ; aracımın farlarında kılcal çatlaklar meydana gelmeye başladı çatlaklar arttı sonra solmaya felan başladı far bende bunu izmirde bir farcı abiye götürdüm kendisi bana bunların geçmeyeceğini yeni far almam gerektiğini söyledi farları parlatmaya çalışsa da başarısız olacağını söyledi.Biz işlemi yaptırdık ama dediği gibi değişen birşey olmadı. Ben bu fara nasıl bir yol izlemeliyim meguiars plastx  aldım kendim parlatıyorum fakat 1 saat sonra yine eski haline dönüyor garip olarak gerçekten bu fara yapılacak işlem yokmudur illa yeni bir far mı gereklidir.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çatlaklara yapacak birşey yok. yeni far yada far camı lazım ayrı satılıyorsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Çinliler far camı yapmış Golf 6 için araştırılabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kürşat Karaboğa
(düzenlendi)

O kadar garip bir durum ki araç garajda, sürekli güneşe de maruz kalmıyor. Gösterdiğim ustalar nedenini bulamadı. 

Buyurun

jpeg&owner_uid=0&tknv=v2&size=1349x625

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Resim linkleri ve İmla
Yorum bağlantısı
Kürşat Karaboğa

ampullerim orjinal volkswagen ampülleridir hocam 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

bir dönem kullandığımız 2011 passattında farlarında aynı sorun vardı kılcal çatlak şeklinde. far parlatma vs işlemle geçecek bir durum değil, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kürşat Karaboğa

ilgilenenler çok teşekkür ederim galiba far değiştirmek en doğrusu olucak teşekkürler

Yorum bağlantısı

bu kılcak çatlak değil,

içerideki sıcaktan dolayı ve muhtemelen hava etkilerinden dolayı kavlamış  ve dışardan değil içerden 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

ozer bey e katiliyorum. Kullanilan ampul tipi orjinal degilse hemen camda etkileri bu sekilde oluyor. Camin kendisi kurumus kavlamis.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

zaman içinde akrilik materyal bozuluyor. ampul ile alakalı değil. güneş ışığı ile ilgili olmalı. e39 BMW de başıma gelmişti. halojen ampullü idi. jeep de de olmaya başladı iki senedir 10 senedir xenon ampullü.

Yorum bağlantısı
Kürşat Karaboğa

ampullerim orjinaldir araç gün içerinde çok fazla güneşe de maruz kalmıyor kullanıyoruz yatmıyor araba ama belli saatlerde kullandığımız için sürekli güneşde değil cam değişimi veya far değişimi gibi çözümlerden başka bir çözüm yolu gözükmüyor gibi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...