İçeriğe Yönlendir

Ka - Aldığım Araca Çıkan Masraflar

Nurefşan Samutoğlu

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Taam ben bi manifold kapıp geliyom :)

Vaktim yok hocam, olsa şu dakika durmam :)

Bekar genç adam ne demek vakti yok ya..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Bekar genç adam ne demek vakti yok ya..

bu teta beta kuşağı vakitsiz hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

bu teta beta kuşağı vakitsiz hocam

Hayret bişey ya. Mafyaya dövdürmek felan mı gerekir ki? :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

[emoji1]
Hemen kitleyi ee yani everin... Halbuki hani damdan dusenin halinden damdan dusen anlardı :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

O gün ben de olay yerindeydim. Ka gayet iyi görünüyor. Ufak tefek olağan dertler var sadece. Osman usta bu akşam teslim edecek Ka’yı. 

Yorum bağlantısı
Nurefşan Samutoğlu

Selamlar neredeyse tüm sorunlarımız bitti. Fakat yeni bir sorun çıktı Osman Usta dan aldıktan sonra . Araç 5. Viteste dip gaz yapıldığında 100 km ye kadar geliyor ve üstüne çıkmıyor ve teklemeye başlıyor. Gazı ortaya kadar  bırakınca hızlanmaya başlıyor. Sizce sorun nedir. Gaz ayarı yaptırmamızı söylemişti Osman Usta. Gaz ayarı için sanayiye gidiyoruz.

Not: Hiç bakım yapılmadan önce araçla 150 km hızı görmüştük 

Yorum bağlantısı
Nurefşan Samutoğlu

Kusura bakmayın yazamadım bir türlü. Gaz ayarından sonra söylediğim hızlanmama problemi çözüldü. Araçta Brc sıralı sistemleri mevcut. Şuan son 2 problemimiz kaldı gibi duruyor. 

1. Araç benzinden gaza sabahları 15 dakikada geçiyor. 

2.orjinal buji kablosu bulamıyoruz. Araç, aldığımız yan sanayi kabloyu yaktı. Eski orjinal kablosunu taktırdık ama ara ara pat pat ediyor. Orjinal kabloyu nereden bulabiliriz. 

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Eskiden sanayide kablo yaparlardı kesme biçme ile şimdilerde görmüyorum ama iyi yapan bir yer olsa yaptırılır kullanilir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Nurefşan Samutoğlu yazdı:

1. Araç benzinden gaza sabahları 15 dakikada geçiyor. 

Gaz ayarında geçiş ısısı kaça ayarlandı? Araç normal bir biçimde ısınıyor mu?

Nurefşan Samutoğlu yazdı:

2.orjinal buji kablosu bulamıyoruz. Araç, aldığımız yan sanayi kabloyu yaktı. Eski orjinal kablosunu taktırdık ama ara ara pat pat ediyor. Orjinal kabloyu nereden bulabiliriz. 

Bosch olarak bosch servislerine sorabilirsiniz.

https://www.bosch-automotive-catalog.com/tr/product-detail/-/product/0986357257?returnPage=https%3A%2F%2Fwww.bosch-automotive-catalog.com%2Ftr%2Fvehicle-info%2F-%2Fvehicle%2Fequip%2FFOR%2F2517%2F-7k0sr0p6kfmvjsdhgusi01s0glfjsmiu%3FautoLoad%3D1

Bosch parça kodu: 0 986 357 257

Ford parça kodu: F2RE 12280 AC  ya da 6772377

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Levent Güzelkalp yazdı:

Eskiden sanayide kablo yaparlardı kesme biçme ile şimdilerde görmüyorum ama iyi yapan bir yer olsa yaptırılır kullanilir diye düşünüyorum

o zamanlar bobin çıkşları düz standart idi şimdi tırnaklı farklı tiplerde. aynı motorda 2 faklı bobin bile var, kabloları da faklı oluyor, kafaları yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...