İçeriğe Yönlendir

Araç Gaza Yüklenince Yürümüyor Siyah Duman Atıyor

Kemal Işık

Recommended Posts

Kemal Işık

Aracım 1.6 tdci 2009 model. Bu gün 2. Vites gaza yüklenince şişenin üzerinden geçer gibi bir ses geldi ve gaz yememeye başladı. 1. Viteste sorun yok. 2. Vites 2000 devri geçince gaza ne kadar basarsam basayım araba hızlanmıyor siyah duman atıyor aynadan arkası görünmüyor. Gaza basınca yakıt tüketimi artıyor fakat araba yerinde sayıyor. Sorun nerededir enjektörde midir. Teşekkürler cevaplarınız için 

Yorum bağlantısı
Kemal Işık

Gaza yavaş yavaş basınca araba yavaş da olsa hızlanıyor. Ama bir anda yüklenince hiç yemiyor. Anlam veremedim neyi kırdıysam artık 

Yorum bağlantısı
Kemal Işık

Bu gün ustaya gittim. Turbo hortumunu kontrol etti arkadan kıvrım yerinden resmen delinmiş 3 parmak girecek kadar. Hortum değişecek 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Kemal Işık yazdı:

Bu gün ustaya gittim. Turbo hortumunu kontrol etti arkadan kıvrım yerinden resmen delinmiş 3 parmak girecek kadar. Hortum değişecek 

Aracınız en kısa sürede yapılır ve keyfine varmaya devam edersiniz. 10 yaş üstü araçlarda maalesef bu tip sıkıntılar oluyor. İyi sürüşler dilerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Işık
Hacı Şenyurt yazdı:

Aracınız en kısa sürede yapılır ve keyfine varmaya devam edersiniz. 10 yaş üstü araçlarda maalesef bu tip sıkıntılar oluyor. İyi sürüşler dilerim.

Valla bu ikinci oluyor maalesef. Araçta yazılım kat ve egr iptali mevcut. 2 sene önce ufak yırtlmıştı ıslık yapıyordu sadece. Bu sefer baya patlamış çekişen falan düştü araç sürünüyordu resmen. Muhtemelen yine patlayacak.☹️

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Kemal Işık yazdı:

Valla bu ikinci oluyor maalesef. Araçta yazılım kat ve egr iptali mevcut. 2 sene önce ufak yırtlmıştı ıslık yapıyordu sadece. Bu sefer baya patlamış çekişen falan düştü araç sürünüyordu resmen. Muhtemelen yine patlayacak.☹️

Yazılımla bağlantısı var mı bilmiyorum. Belki sürekli dip gaz geziyorsanız tetikliyor olabilir. Daha kaliteli bir hortumla ve daha iyi bir sürüş tarzı ile bu arızanın olmaması lazım. Tekrar olursa bence bağlantı elamanlarını da kontrol etmek belki karter koruma yoksa taktırmak (belki aracın altını vurma ile alakası olabilir. yazılım kat iptali vs deyince aracında sürüngen modda olabileceği düşüncesi ile yazıyorum). 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kemal Işık
(düzenlendi)
Hacı Şenyurt yazdı:

Yazılımla bağlantısı var mı bilmiyorum. Belki sürekli dip gaz geziyorsanız tetikliyor olabilir. Daha kaliteli bir hortumla ve daha iyi bir sürüş tarzı ile bu arızanın olmaması lazım. Tekrar olursa bence bağlantı elamanlarını da kontrol etmek belki karter koruma yoksa taktırmak (belki aracın altını vurma ile alakası olabilir. yazılım kat iptali vs deyince aracında sürüngen modda olabileceği düşüncesi ile yazıyorum). 

Karter koruma mevcut araç yere sıfır değil 3.5 eibach yay var fakat sürüngen değil 😆 altını vurmam dikkat ederim baya. Bir anda dip gaz yapınca patladı hortum bu sefer. Sürüş tarzıma dikkat edersem düzelecek gibi. Yedire Yedire hızlandırayım. Enjektörden korkmuştum arkada o kadar siyah dumanı görünce çok şükür hortumdanmış. Akşam alacağım arabayı inşallah düzelir 

tarihinde Kemal Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Işık
Okay Kaygusuz yazdı:

yakındır bu gidişaatı hiç begenmedim turbo yağ basmaya baslar.

motor çevresinde falan hiç yağ yok terleme buhar vesaire de mevcut değil. Tertemiz motor en son 3 ay önce yıkatmıştım motorunu. Ancak bu patlatma durumu beni de korkutuyor. Araç 152binde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Seneye bağlı olarak turbo hortumları sorun çıkartıyor. Babamın rahmetli focus ‘u da 100 bin kmde ama 11 yaşında hortum çatlatmıştı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Işık

Benimki 10 yaşında çatlattı. Bu ikinci yırtmış bu sefer. Değiştirdik hortumu sorun çözüldü. 130 TL hortum 100 TL işçilik. Orijinal hortum çok pahalı patlayan da orijinaldi. Yan sanayi deneyeyim dedim 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Okay Kaygusuz yazdı:

yakındır bu gidişaatı hiç begenmedim turbo yağ basmaya baslar.

hava hortumu ile milin aşınması arasındaki ilişki nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Çağlar Bayur yazdı:

hava hortumu ile milin aşınması arasındaki ilişki nedir?

hava hortumuna baglamadım, arabanın hunharca kullanılısından yola cıkarak söyledim

Yorum bağlantısı
Kemal Işık
Okay Kaygusuz yazdı:

hava hortumuna baglamadım, arabanın hunharca kullanılısından yola cıkarak söyledim

Hunharca kullanmıyorum ilk sahibiyim. Aracımı bilen bilir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Işık
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Silikon hortum takın rahat edin.

Farkediyor mu gerçekten silikon hortum? 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Kemal Işık yazdı:

Farkediyor mu gerçekten silikon hortum? 

Patlamıyor kolay kolay. En azından bende öyle :D 

Yorum bağlantısı
Kemal Işık
(düzenlendi)
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Silikon hortum takın rahat edin.

Fotoğraf var mı Hocam 😆

tarihinde Kemal Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Kemal Işık yazdı:

Fotoğraf var mı Hocam 😆

Bende Mondeo var sizle ayni hortum degildir. Bendeki intercoolerdan cikan hortum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...