İçeriğe Yönlendir

2008 Mondeo - Kararmayan Ayna

Onur Yeniçeri

Recommended Posts

Onur Yeniçeri

Merhaba karartmalı dikiz aynamın ön ve arka sensörleri açık olmasına rağmen dün farkettiğim üzere işlevini yerine getirmiyor.Far ve silecek sensöründe problem yok.Nereye bakmak gerekir,teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Sıvı özelliğini kaybetmiş olabilir, sigortalarda da sorun olabilir. Çalışıyor muydu normalde?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Benzer problemi cozmus biri olarak, ilk olarak kablo soket ve lehim kontrolu yapin. Olaki elinizden tamir vs geliyor ise ve Deneme vs yapacaksaniz cok dusuk voltaj bile yetiyor haberiniz olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri
Yusuf Berke yazdı:

Sıvı özelliğini kaybetmiş olabilir, sigortalarda da sorun olabilir. Çalışıyor muydu normalde?

Aracı 10 gün önce aldım abi dün akşam fark ettim. 

Alpay Sumer yazdı:

Benzer problemi cozmus biri olarak, ilk olarak kablo soket ve lehim kontrolu yapin. Olaki elinizden tamir vs geliyor ise ve Deneme vs yapacaksaniz cok dusuk voltaj bile yetiyor haberiniz olsun.

Bu parçaları sökmek için bir rehber var mıdır? Kabloların çıkıp çıkmadığına bakmak için plastigini çıkartmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Onur Yeniçeri yazdı:

Kabloların çıkıp çıkmadığına bakmak için plastigini çıkartmak lazım. 

Ben opelin tamirini yaptim.Mondeo da sokme islemi hakkinda bilgim yok. Ama tirnakli klipsli birseydir. Ust tarafinda aynanin camla birlestigi yerde kutu gibi bir yer olmali.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri
Mehmet Ozyurek yazdı:

İlk önce elektrik alıp almadığına bakmak gerek.

Aynanın arkasındaki plastik kutuyu açmak için bir rehber var mıdır abi? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aynanın arkasındaki plastik kutuyu açmak için bir rehber var mıdır abi? 

Yok malesef, mondeo 4’üm olmadı hiç.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

belli bir süre sonra bozuluyor o aynalar. eski bir jeep grand cherokee de park ettikten 1 saat sonra geri geldiğimde ayna tamamen sarı renk olmuştu. bir daha elektrokrom özelliği çalışmadı. diğer bir jeep de ise durup duruken çalışmayı bıraktı. sensör algılıyordu ancak ayna kararmıyordu. bazen kararınca da beyazlamıyrodu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...