İçeriğe Yönlendir

Fiesta VII - Lastiklerin Hava Basıncı

Kemal Kollu

Recommended Posts

Kemal Kollu

2017 Ford Fiesta eski kasa trendx model araçlarda ön ve arka  lastik hava basıncı ne olmalidir

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ön arka

Boş 33 26

Dolu 35 46

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Şunu şuraya yapıştırayım.
Kapi eşiğinde ne yazıyorsa onu kullanın.

Efsane 32 her araçta olmuyor. Benim araçta basmıştım otobanda zıplaya zıplaya gittim.

Yorum bağlantısı
Kemal Kollu

yanlız ikilemde kaldım,

Tam anlayamadım yinede cevaplariniz için Teşekkür ederim.

ilginize  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
        Ön arka
Boş 33 26
Dolu 35 46

Net bir cevap.
İkilemde kalacak bir şey yok.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

odNVYX.jpg

Resimdeki yük dağılımını inceleyip lastik ebatınıza göre ideal olanı göstermekte. 

Kemal Kollu yazdı:

yanlız ikilemde kaldım,

Tam anlayamadım yinede cevaplariniz için Teşekkür ederim.

ilginize  

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Arkaya 26 az geliyor arkaya biri binebilir sürekli de lastik basıncı ayarlanamayacağı için önler 33 arkada 30 yapıyordum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

195-50-15 se lastikler boş dahi 33-26 da tutmayın ikisinin arası yapın, 34-36 mesela, en düşükte 2 kişi dahi binseniz darbe aldığında yanaktan daha doğrusu jantla birleştiği noktadan kesiyor  lastik hasar alıyor haberiniz ola, otoban dışında sürmüyorsanız en düşükte tutun....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

195-50-15 se lastikler boş dahi 33-26 da tutmayın ikisinin arası yapın, 34-36 mesela, en düşükte 2 kişi dahi binseniz darbe aldığında yanaktan daha doğrusu jantla birleştiği noktadan kesiyor  lastik hasar alıyor haberiniz ola, otoban dışında sürmüyorsanız en düşükte tutun....

piste girerken ne yapalım?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

piste girerken ne yapalım?

uygun aracınmı var :D

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Bende 2008 Focus 2,5 var , katalogda normal kullanımda 205/55/16 lastik basıncı ön 2,6 bar arka 2,3 bar yükte 2,8 - 2,4 bar görünüyor önde sorun yok ama bu basınçlarda arka neredeye inik gibi kalıyor ?

Diğer kullanıcıların lastik basınçları nedir merak ediyorum...

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Aytac Sakal yazdı:

Bende 2008 Focus 2,5 var , katalogda normal kullanımda 205/55/16 lastik basıncı ön 2,6 bar arka 2,3 bar yükte 2,8 - 2,4 bar görünüyor önde sorun yok ama bu basınçlarda arka neredeye inik gibi kalıyor ?

Aynı sıkıntı benim fiestada da var. Önler için 33 arka için 26-28 öneriyor normal yükte. Çok çok inik gibi duruyor ve ben huzursuz oluyorum. Ön arka 32 yapıyorum genelde şehiriçi ve sürekli hava takviyesi imkanım olmadığı için. Fakat düzenli kullanımda 32-30 yapmak gibi niyetim var, arkalar 32 hava ile çok sertleşiyor zıplıyor.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Şöyle bir durum var, fiestada arka kısım çok sert. Lastik havasını 32 yapınca dahi baya farkediyor, birde 36 gibi değerlere çıkarırsak ciddi sertleşir, araç zıplıyor çünkü.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Aytac Sakal yazdı:

Bir yanlışınız var sanırım. Bende de aynı araç var arka inik gibi olmuyor hiç.

Boşta ön 2.3, arka 2.3 bar.

Yükte ön 2.4, arka 2.8 bar.

images?q=tbn:ANd9GcTYy854QN1htgM6erAWNkC

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Ü.Emre Kartal yazdı:

Aynı sıkıntı benim fiestada da var. Önler için 33 arka için 26-28 öneriyor normal yükte. Çok çok inik gibi duruyor ve ben huzursuz oluyorum. Ön arka 32 yapıyorum genelde şehiriçi ve sürekli hava takviyesi imkanım olmadığı için. Fakat düzenli kullanımda 32-30 yapmak gibi niyetim var, arkalar 32 hava ile çok sertleşiyor zıplıyor.

Şöyle bir durum var, fiestada arka kısım çok sert. Lastik havasını 32 yapınca dahi baya farkediyor, birde 36 gibi değerlere çıkarırsak ciddi sertleşir, araç zıplıyor çünkü.

Aynı sorun tamamen aynı fazla basınca zıplıyor tabloya uygun basınca inik duruyor Pazartesi günü 1100 km İzmir Ünye arası yol yapacağım

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bir yanlışınız var sanırım. Bende de aynı araç var arka inik gibi olmuyor hiç.

Boşta ön 2.3, arka 2.3 bar.

Yükte ön 2.4, arka 2.8 bar.

images?q=tbn:ANd9GcTYy854QN1htgM6erAWNkC

Benim önlerde Hankook arkalarda Lassa var acaba ondanmı kafam karışıyor ? Pazartesi uzun yol yapacağım tavsiyenize ve tabloya uyup Yükte ön 2.4, arka 2.8 bar. basıp öyle yola çıkacağım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aytac Sakal yazdı:

Aynı sorun tamamen aynı fazla basınca zıplıyor tabloya uygun basınca inik duruyor

İnik durmasına takılmayın siz. Tablo ne diyorsa onu yapın. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Ön~arka daima 34 psi ye ayarlarım. Bu çekirdek ailem için, bagajda yük olacaksa bu güne kadar hiç olmadı arkaları 36 yaparım.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Evren Erakçora yazdı:

Lastikler soğukken ölçülecek,( fazla yol almadan).

Bunu bilmiyordum uygularım.

Mehmet Ozyurek yazdı:

İnik durmasına takılmayın siz. Tablo ne diyorsa onu yapın. 

Evet öyle yapacağım bakalım hayırlısı yollardada kar var kazasız belasız inşallah.

Alpay Sumer yazdı:

psi- bar olculerine dikkat.

Hangisi denk gelirse :)

Metin Uzunoğlu yazdı:

Ön~arka daima 34 psi ye ayarlarım. Bu çekirdek ailem için, bagajda yük olacaksa bu güne kadar hiç olmadı arkaları 36 yaparım.

Ben tabloya uygun ayarlayacağım ancak buda bir yöntem.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Siz sıcakken bastığınız için düşük kalıyor basınç bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...