İçeriğe Yönlendir

Salı Günü Başıma Gelenler..

Özkan Gülenç

Recommended Posts

Özkan Gülenç

Merhabalar, 3 eylül salı günü İzmir Urla'da cadde üzerinde yavaş bir süratle giderken araçtan sesler gelmeye başladı.

Önce tekerleğe birşey takıldı yada lastik patladı zannettim. Aracı hemen sağa çekip incelediğimde birşey göremedim. Motor kaputunu kaldırdığımda kayışın bir kısmının parcalandigini gördüm. Önce triger sandim ama alternötere bağlı V kayısı oldugunu farkettim. Aracı hareket ettirmek istemediğim için yol yardımı çağırdım ve yakında bulunan Urla sanayiye gittik.

Usta kısa bir incelemeden sonra kayışı sökerek yenisini taktı. Fakat ücret olarak benden 490 TL aldı. Daha önce bu tarz bir olay yaşamadığım için fiyat olarak aklımda bir rakam yoktu. internetten V kayış fiyatının ortalama 100 TL civarı olduğunu gördüm. bende işçilik dahil 200 TL - 250 TL arası fiyat beklerken 490 TL 'lik fatura beni şaşırttı.

Sonuçta mecburen ödemeyi yaptım ama bana sanki fiyat şişirilmiş gibi geldi. Bizim milletimizin bir huyu vardır. Düşene bir de ben vurayım gibi..

Sizin bu konudaki düşünceniz nedir?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

özel servisti sanırım,Usta kısa bir incelemeden sonra ne olacağını söylemiştir mutlaka araya girip nedir bu işin oluru diye sormadınızmı? iş bittikten sonrada pazarlık edilir ama fiyat konusunda sıkıntı yaşamamak için tek çare baştan pazarlık etmek pahalı gelirse zaman müsaitse araştırmak en güzeli...geçmiş olsun....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Özkan Gülenç yazdı:

V kayış fiyatının ortalama 100 TL civarı

O kadar bile değil 40-50TL olur. İşçilikte en fazla 100 tl. 

Yazıklar olsun böylelerine.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özkan Gülenç

Fiyatta emin olamadığım için birşey yapamadım. Sıkıntı yok. 490 TL beni fakir etmez ama gereğinden fazla para aldığı için hakkımı helal etmiyorum.

Bu dünyanın çivisi çıkmış zaten..

Sadece kayış mı değişti? Bilyalara dokunmadı mı?
Bir parça değiştirdi adını bilmiyorum ama ona 70 TL dedi. Kayış için 320 TL işçilik ise 100 TL..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Özkan Gülenç yazdı:

Fiyatta emin olamadığım için birşey yapamadım. Sıkıntı yok. 490 TL beni fakir etmez ama gereğinden fazla para aldığı için hakkımı helal etmiyorum.

Bu dünyanın çivisi çıkmış zaten...

Bu tarz insanların yatacak yeri yok vallahi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özkan Gülenç
özel servisti sanırım,Usta kısa bir incelemeden sonra ne olacağını söylemiştir mutlaka araya girip nedir bu işin oluru diye sormadınızmı? iş bittikten sonrada pazarlık edilir ama fiyat konusunda sıkıntı yaşamamak için tek çare baştan pazarlık etmek pahalı gelirse zaman müsaitse araştırmak en güzeli...geçmiş olsun....
Evet özel servisti. Adamla konuşmadan direk işe girişti. Oldu bittiye getirmek için..

Neyse bu da bana ders oldu. Kimsenin hakkı kimsede kalmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bu fiyata V kayisi degil , 490 Liraya cogu aracin triger seti alinir.

Nasil bir iscilik ben onu hakikaten anlamadim.

tapatalk imzanizi kapatirmisiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Yazıktır günahtır bu nedir böyle bu kadar fahiş fiyat mı olur. Ben devirdaim, triger seti ve v kayış toplamda 450 tl gibi rakama almıştım işçilik 100 tl oldu 550 sizde sadece v kayış + işçilik 490 çok yüksek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Ben de bu şekilde bir olay yaşadım İzmir'de. Blok tapasının servis fiyatı 12 lira, benden 460 lira aldılar antifriz+tapa+işçilik diye.

İstanbul'a döndüm, aradım o servisi. Diğer ortak çıktı telefona, baya kızdım o sinirle.

Paranın hepsini iade edeyim dedi, hakkını al dedim ben.

Sonucunda eft geçti bana geri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Özkan Gülenç yazdı:

Merhabalar, 3 eylül salı günü İzmir Urla'da cadde üzerinde yavaş bir süratle giderken araçtan sesler gelmeye başladı.

Önce tekerleğe birşey takıldı yada lastik patladı zannettim. Aracı hemen sağa çekip incelediğimde birşey göremedim. Motor kaputunu kaldırdığımda kayışın bir kısmının parcalandigini gördüm. Önce triger sandim ama alternötere bağlı V kayısı oldugunu farkettim. Aracı hareket ettirmek istemediğim için yol yardımı çağırdım ve yakında bulunan Urla sanayiye gittik.

Usta kısa bir incelemeden sonra kayışı sökerek yenisini taktı. Fakat ücret olarak benden 490 TL aldı. Daha önce bu tarz bir olay yaşamadığım için fiyat olarak aklımda bir rakam yoktu. internetten V kayış fiyatının ortalama 100 TL civarı olduğunu gördüm. bende işçilik dahil 200 TL - 250 TL arası fiyat beklerken 490 TL 'lik fatura beni şaşırttı.

Sonuçta mecburen ödemeyi yaptım ama bana sanki fiyat şişirilmiş gibi geldi. Bizim milletimizin bir huyu vardır. Düşene bir de ben vurayım gibi..

Sizin bu konudaki düşünceniz nedir?

Çekici nın tavsiye ettigi yeremi gittiniz acaba, birde bazı özel servısler hemen yetkili servısın fiyat scalasını acıyor ordan sana gösteriyor bak orjınalı 490 lira sen muadılını tak dersende baslıyor cok yakar kopar vs vs saglık olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hafif tanışma paketi uygulamış herhalde.  dün c180 kompressöre alternatör kayışı için 85 tl parça 150 tl işçilik ödedim.çekici parası da içine dahil edildiyse onun payı 150 tl gibi olalı kısa mesafede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun, yolculuk vakti yolda kalanlara imkan dahilinde işçilik bile almayan usta tanıyorum, ama sonra ona da dönüp parça fiyatını şişrmiş diyeni duydum. sektör her iki yönde böyledir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Ülkemiz sanayisi = tuttuğunu... Neyse sinirlendim

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Özkan Gülenç yazdı:

işçilik dahil 200 TL - 250 TL arası fiyat beklerken 490 TL 'lik fatura beni şaşırttı.

fatura derken lafın gelişimi, gerçekten fatura kesildi mi ?

fatura var ise şikayette bulunulabilir. çünkü yapılan işlemin normal fiyatı sizden alınanın en fazla yarısı olmalıydı.

geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Orjinal kayış 100 tl, orjinal gergi 240 tl görünüyor aşağı yukarı İnternet'e bakınca. Şayet öyle ise rakam normal. 

Replika kayış 50, replika gergi 90 tl yine İnternete bakınca 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim ufak arabanın yan sanayi kayışı bile 250 tl orjinali 480 tl. 

Ben şaşırmadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özkan Gülenç
Çekici nın tavsiye ettigi yeremi gittiniz acaba, birde bazı özel servısler hemen yetkili servısın fiyat scalasını acıyor ordan sana gösteriyor bak orjınalı 490 lira sen muadılını tak dersende baslıyor cok yakar kopar vs vs saglık olsun 

Araç çekici üzerinde iken herşeyi oldu bittiye getirdiler.

Adam bi geçmiş olsun vs bile demedi ki.

fatura derken lafın gelişimi, gerçekten fatura kesildi mi ?

fatura var ise şikayette bulunulabilir. çünkü yapılan işlemin normal fiyatı sizden alınanın en fazla yarısı olmalıydı.

geçmiş olsun.

Ödemeyi kart ile yaptım. kartı Yazarkasa pos cihazından geçtiği için fiş aldım.

maalesef olan oldu artık bir daha böyle birşey yaşanmaz inşallah..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özkan Gülenç
Çekici parası dahilmi ?
Çekici kasko tarafından karşılandı. O yüzden çekici ücretsiz. (Çekici olayın dışında)
Ama bu özel servis ile ortak çalışıp bundan faydalanıyor olabilir. Kimsenin günahını almak istemem...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Orjinal kayış 100 tl, orjinal gergi 240 tl görünüyor aşağı yukarı İnternet'e bakınca. Şayet öyle ise rakam normal. 

Replika kayış 50, replika gergi 90 tl yine İnternete bakınca 

Rulman değiştiğini sanmam. Belki biya değişmiştir ama onu da sanmam. Bilya değişse bile 2 tanesi 50-60 lira. Torna ile 100 de. Continental kayış da 100. İşçilik de 50-70 de. 250 den fazla olmaması lazım. 

Bu arada 5 sene veya 100 bin kayış bilye değişme aralığı var. Geçirmemek lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Böyle sanayi ustasını Allah bildiği gibi yapsın (Sözüm meclisten dışarı). Dün bulunduğum yerde küçük bi sanayi var gittim arabaya H7 ampul almaya. Markasının ne olduğu belli değil, tek bir tane ampul getirdi, dedi fiyatı 25 tl. Bende naptın abicim sen kalsın dedim. Gittim HB'dan OSRAM çiftini 24 TL ye aldım ücretsiz kargo.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Baya insafsızca resmen kazıklamış geçmiş olsun olan olmuş artık siz siz olun bilmediğiniz sanayi veya tamirciye gittiğinizde ilk iş önce sıkı bir pazarlık yapın işinize gelirse yaptırın. Sonra buradan buna benzer haberleri okuyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Çekici anlaşmalı yerler oldubittiye getiryor özellikle yol müşterisi iseniz kendi ustanızı kendı istedıgınız yere gıdın çekici ile gelip yabancısın tabi birkaç parca söküp sonra olmadık masraf cıkaran ustalar var oyüzden biraz irdelemek gerekiyor hemen atlamamajk gerekiyo saglık olsun 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

serkan abiye'de izmirde cektirmişlerdi ya şimdi hemen o aklıma geldi

demekki izmirin sanayisi bu sekilde hep

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...