Celal Aydın

iPhone SE Batarya Tavsiyesi Olan

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Vasfi Gişten yazdı:

iPhone un orijinal pilleride bence diğer markalara göre daha geride. 2 seneden daha uzun sony telefon kullanıp pilinden şikayetçi olmayan arkadaşlarım var İphonelar 1 sene sonunda büyük performans kayıpları yaşıyorlar. Ayrıca yeni pil politikalarıda hiç iyi değil artık pile 500 döngü garantisi veriyor ve 500 u geçerse garanti dahilinde değişim yapmıyor. 2 sene 365 günden en az 730 döngü garanti veremesi gerekiyor bence günde bir kere şarj edeceğimizi farz edersek. Garantili telefon pil servis uyarısı veriyor ama servis değişim için ücret istiyor şaka gibi.

ip5 4 sene sonunda saldı kendini. 

Şu an bende ip8 var. 1,5 sene oldu. Eşimde ip6s var. 3,5 sene dayandı pili. Yeni değiştik. 

O kadar kurcalamama rağmen günü çıkarıyor. Yatarkan şarja koyuyorum. Ben çok memnunum. ip eskisi gibi şarja bağlı değil artık. Hem de bendeli ips ekran. Ledler daha da az enerji harcıyor

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Vasfi Gişten
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ip5 4 sene sonunda saldı kendini. 

Şu an bende ip8 var. 1,5 sene oldu. Eşimde ip6s var. 3,5 sene dayandı pili. Yeni değiştik. 

O kadar kurcalamama rağmen günü çıkarıyor. Yatarkan şarja koyuyorum. Ben çok memnunum. ip eskisi gibi şarja bağlı değil artık. Hem de bendeli ips ekran. Ledler daha da az enerji harcıyor

Kullanım tarzı mutlaka etkiliyordur benim cihazlarım sizinki kadar dayanmadı hiçbir zaman. Eski cihazları mı anne babaya verdim hep şuan x kullanıyorum 5 aylık cihaz yıpranma 98 seviyelerinde ip7 kullanırken çok çabuk yıpranmıştı mesela 8 ayda %87 ye düşmüştü. Yine ortalama 3 senelik ip5 in bataryası şişti. Ablamdaki se garanti bitmeden 80 in altına inip servis uyarısı verdi.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Vasfi Gişten yazdı:

Kullanım tarzı mutlaka etkiliyordur benim cihazlarım sizinki kadar dayanmadı hiçbir zaman. Eski cihazları mı anne babaya verdim hep şuan x kullanıyorum 5 aylık cihaz yıpranma 98 seviyelerinde ip7 kullanırken çok çabuk yıpranmıştı mesela 8 ayda %87 ye düşmüştü. Yine ortalama 3 senelik ip5 in bataryası şişti. Ablamdaki se garanti bitmeden 80 in altına inip servis uyarısı verdi.

Abi pil ömrü bu kadar zaten. Her pil üreticisi senede %20 pil ömrü düşer diyor. Bizde yine iyi gidiyor :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Vasfi Gişten
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abi pil ömrü bu kadar zaten. Her pil üreticisi senede %20 pil ömrü düşer diyor. Bizde yine iyi gidiyor :)

Ben yinede diğer markaların pillerinin daha dayanıklı olduğunu düşünüyorum özellikle sonyler 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Servet Aydın

Isınmayan pilin ömrü uzar 

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Dükkanda evde pili değiştirmediğim ponpon ve dandroid kalmadı. 

Bizim evleri de dahil et abi pilini değiştiğin ponponlar için🥳

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Servet Aydın
Cem Işık yazdı:

Bizim evleri de dahil et abi pilini değiştiğin ponponlar için🥳

Havuz başında pil değişmi yapılır 

• Teşekkür 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Atagenç
Vasfi Gişten yazdı:

Evdeki SEnin garanti bitişi 21 Mayıs 2020 gözüküyor. 1 ay öncesine kadar %100 idi batarya dün baktığımda 98e düşmüş olduğunu gördüm.

Ama az kullanılan cihaz.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Celal Aydın
Evdeki SEnin garanti bitişi 21 Mayıs 2020 gözüküyor. 1 ay öncesine kadar %100 idi batarya dün baktığımda 98e düşmüş olduğunu gördüm.
Ama az kullanılan cihaz.

Benimki 2 yılı geçti.
Arabada şarj ede ede mahvettim.
%84 hala.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Atagenç

Marş basarken telefon şarjda olursa o çok zarar veriyor.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göler

Benim 6s telefonun bataryası aynı durumdaydı. Aliekspresten alıp kendim değiştirdim. İnternette pil değişim videosu var. Çok basit. Bozacak hiç bir şey yok.Sadece öndeki iki vida için özel tornavida gerekiyor. Benim aldığım bataryanın yanında hediye veriyorlardı. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Celal Aydın

İki gün önce, telefoncu arkadaşıma pil değişimini yaptırdım.
Sonuç muazzam.
Pil sağlığı %100’e çıktı.
Günde 10 kere ettiğim şarj, yoğun kullanımda 2’ye düştü.
Sabahtan beri ikinci şarja takışım şu an.
Markasını bilmiyorum pilin fakat orjinaline yakın kalitede bir ürün.

Mesajı paylaş

Mesajın linki