İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Trend-X Paket Yeni Kullanıcı Sorunları

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhaba arkadaşlar 2015 model Fiesta Trend-X donanım bir araç aldım. Birkaç sorum var;

1) Araçta göstergede ESP ışığı yanıp sönüyor, yokuştada kaydırma yapmıyor gibi(bazen kayıyor biraz) ancak koltuklarda diz kısımında havayastığı işareti yok. Bildiğim kadarıyla güvenlik paketi alınmazsa ESP olmuyor, ancak havayastığınında olması lazım ondan emin değilim. Aklıma acaba beyinden ESP olmadığı halde açılmış olabilir mi diye geldi haliyle. Yani özellik yok  ama ışığı yanıyor sadece.

Ford ETIS üzerinden bakmaya çalıştım şasiyi girince aracın özellikleri çıkmıyor sadece  motor bilgileri ve renk mevcut.

2) Araçta otomatik kapı kilitleme özelliğini yapmak istiyorum ama kablom yok. Kablosuzda açılabileceği yazıyor ama uyguladığımda yazıldığı gibi işlemiyor süreç. Bu mümkün mü? Birde araçta kapı kilidini açınca farlar ve stoplar yanıyor. Bu kodlanmış mı standartı mı böyle? Kapıları butonla kilitleyince arka kapılar içeriden açılmıyor ama ön kapılar açılıyor, normal mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

esp için obd den arıza kodu okunmalı. ark akapılar ın kilitleri de açılmalı? kapıları sonra nasıl açıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

esp için obd den arıza kodu okunmalı. ark akapılar ın kilitleri de açılmalı? kapıları sonra nasıl açıyorsunuz?

ESP ışığı yanıp sönüyor derken ilk baştaki kontrolden bahsediyorum, arıza uyarısı vs yok. İçeriden kapıyı kilitleyince ön kapılarda açınca kilitlenmiş olsada açılıyor, arka kapıda açılmıyor. Kilidi açınca normal şekilde açılıyor.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Arabada ESP varsa, kapatma düğmesi de olmalı mantıken. Bazı arabalarda olmuyor tabi.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

2015 öncesinde Fiestalar ESP olması için güvenlik paketi olması gerektiği ama 2015 ve sonrası için standart hepsinde mevcut diye biliyorum.

Yani aracınızda ESP var.

Otomatik kilitleme için linkini verdiğim konuyu incelemelisiniz

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Arabada ESP varsa, kapatma düğmesi de olmalı mantıken. Bazı arabalarda olmuyor tabi.

Fiestalarda ESP tuşu yok, teypteki araç menüsünde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...