İçeriğe Yönlendir

Benzinli - Dizel çekişmesine son. Doğalgazlı Polo

Mustafa Erkan

Recommended Posts

Sani Gerşon

Çevreden bahsedip arkadaki ayçiçeği tarlasından bi çiçek koparmamıştır inşallah. Umuyorum vakti gelip düşenlerden almıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bir ürünün satılabilmesi için çok fazla parametre var. Yaptık, başardık demekle gerçekten başarmış olmuyorsunuz. Düşünsenize yıllarca çalışıyorsunuz, bir sınava giriyorsunuz ve hiç çalışmayan birisi gelip sizinle aynı puanı ya da çok yakın puanı alıyor (hatta daha fazlası da olabilir) Yani kemikleşmiş bir yapıyı kırmak zor, hibrit araçlar bile şuan ne şekilde görüyoruz.

1) Ürünün fiyat farkı ne kadar olacak?

2) Bu ürünü uygun fiyat farkıyla sundun diyelim, yakıt için uygun altyapı nasıl olacak?

3) 1 ve 2 için uydurdun diyelim, bu ürün için yedek parça ve servis için fiyatlandırman nasıl olacak?

4) 3 numarada tamam, kullanıcıları buna nasıl yönlendireceksin? Yani zorunlu mu olacak yoksa cezbedici bir şekilde mi? Zorunludan kasıt, yedek parça ve servis hizmeti sağlanmaması (kanuni süresi dolanı kesmek gibi) ya da yeni modelde 1 liralık hizmeti eskiye 2 liraya vermek gibi....

5) İlgili ülkelere bunun satışını yapabilmek için ilgili mevzuatlar konusunda ne şekilde girişimler olacak? A ülkesinde yakıt kaynağı olarak tanımlanmazken B ülkesinde uygunluk olabilir.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

15 yıl önce doğalgazlı kartal kullanmıştım, kaputu açıp dolum yapılıyordu, Maltepe Kapet istasyonunda vardı sadece doğalgaz satışı.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Sani Gerşon yazdı:

Çevreden bahsedip arkadaki ayçiçeği tarlasından bi çiçek koparmamıştır inşallah. Umuyorum vakti gelip düşenlerden almıştır.

Düşme değil o aleni sapından tutup koparmışlar, sanırım çekim sırasında yediklerini içtiklerini de etrafa atmışlardır :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

videoda cng deposu 91.5 lt diyor, 3.2 lt tüketim hesabından 1 depo ile 2800 km gitmesi lazımken menzili 360 km demiş ?

20550 paraya satılsa da biz de alsak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

videoda cng deposu 91.5 lt diyor, 3.2 lt tüketim hesabından 1 depo ile 2800 km gitmesi lazımken menzili 360 km demiş ?

20550 paraya satılsa da biz de alsak

Cng’nin tüketim hesabı daha farklı abi. Kilo ile hesaplanıyor. Okumuştum bi ara ama unuttum. Bulursam yazarım. 

Yeni teknoloji değil. vw.de sitesinde tgi motorlu golf satılıyor. Aracın arka ve orta kısmının altı komple tüp :) 

cng’nin sıkıntısı şu. Depolamak. 600 bar gibi ciddi pompa basıncıyla depolara basılıyor. Bu basınçta çalışacak istasyon her türlü şartı sağlamalı ve sürekli denetlenmeli. Ülkemizde cng istasyon sayısı yok denecek kadar az. Hem depolaması zor hem de dağıtımı riskli. Çok yer kaplıyor. 

Ankarada belediye otobüsleri cng kullanıyor mesela. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Cng’nin tüketim hesabı daha farklı abi. Kilo ile hesaplanıyo

onu diyorum tercümeyi kim yapmışsa videoda tebrik ediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

600 bar. Tüpün çıkışını arabanın arkasına çebirsek, vanasını elektro yapsak, birde kombi ateşleme sistemi...

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

Hollanda'da dikkatimi çekmişti. Nehirlerde kullanılan toplu taşıma tekneleri ve tur tekneleri doğal gazlıydı. 85efb715bb0c53a63cceba6a7cd5786c.jpg

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Cng nin litresi 4 lira pompada  lpgye göre pahalı satılıyor, bir abimizin şirket aracında opel astra 2008 model olanlardan kullanıyor tek sıkıntı heryerde istasyon yok vede tankın büyük ve agır olması lpg ye göre  istersenız sorun vs cıkdımı kullanımda vs de onuda ögrenırım 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

600 bar. Tüpün çıkışını arabanın arkasına çebirsek, vanasını elektro yapsak, birde kombi ateşleme sistemi...

Özür diliyorum. 250 bar abi. 600 yanma ile ilgili bir değerdi karıştırdım. Tekrar baktım. 200-250 bar arası dolum yapılıyormuş. 

Yorum bağlantısı
Emre Demir
Servet Aydın yazdı:

Olmadı işte. Karasal roket planım yattı 

seri bağlarız abi 200 den 3 tane :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

VW bunu bifuel olarak uzunca zamandır satıyor. Golf te bile mevcut. Yaklaşık 8-10 senesi var.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Olmadı işte. Karasal roket planım yattı 

@Emre Demir servet abiye şöyle bir makine lazım aslında

Lkg0Wb.jpeg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...