İçeriğe Yönlendir

Scenic3 Bakım

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

Renault der ki ; Bu aracı 80000 yada 4 yıl bitince bana getireceksin, bakım yapacağım. Servise gittim. 80000 bakımı için 3600 TL den %30 indirim ile 2500 TL ye yuvarlak hesap çıkardılar. Kayışlar devirdaim vs. değişecekmiş. Dışarıdan birebir orjinal parçaları parçacı arkadaşıma getirtebiliyorum. 150 TL de Ali Rıza ustaya vermek kaydı ile toplam maliyet 1300 TL oluyor. Aradaki farka bakar mısınız? Yaz başında servisin 2000 TL ye yaparız dediği bakım, dolar ve euro düştüğü halde neden daha pahalı?

Gizlinin de gizlisi bir enflasyon mu söz konusu? Bankacı  Köksal bey kardeşim ne diyorsun bu duruma?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Servis fiyatı normal. Hepsi aynı. Araç satışları azaldığından beri daha da arttı denebilir. Bu fiyat farkını “servis bakımlı” ve “takılan ürünler ve olası çıkacak arızalar garantili” diye veriyoruz. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Göz göre göre 1000 TL. parayı da fazladan ödemek istemiyor insan. :good1:

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

Serviste yaptırınca bir tür garantiniz oluyorsa bence serviste yaptırın. Satış ve Servislerin şu an tek geliri bu tarz işler. O yüzden fiyatları yüksek tutuyorlar. 

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bülent Tarakçı yazdı:

Bankacı  Köksal bey kardeşim ne diyorsun bu duruma?

Abi dolar 7 lere yanaşınca çıkan fiyatlar 5 lere inerken inmedi. Dolarla üretmeyenler bile dolar bazındaki ürünleri tükettiği için ve o yükseltiyor ben de yükselteyim görüşü hakim olduğu için sanırım fiyatlar böyle.

Ben olsam dışarıda yaptırırım, garantisi yoktu bildiğim kadarıyla. Ayrıca param olsa da ben alsam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Ayhan Asil yazdı:

Göz göre göre 1000 TL. parayı da fazladan ödemek istemiyor insan. :good1:

Doğru söze ne denir? Parçaların orjinalliği garantiyse ve ustanız iyi ise gereksiz. Satarken servis bakımlı olması avantaj oluyor. Fakat 2 bakımda servis bakımlı olmasının maddi kazancı ortadan kalkıyor.

Köksal Yılmaz yazdı:

Abi dolar 7 lere yanaşınca çıkan fiyatlar 5 lere inerken inmedi. Dolarla üretmeyenler bile dolar bazındaki ürünleri tükettiği için ve o yükseltiyor ben de yükselteyim görüşü hakim olduğu için sanırım fiyatlar böyle.

Ben olsam dışarıda yaptırırım, garantisi yoktu bildiğim kadarıyla. Ayrıca param olsa da ben alsam :)

Garanti bitti. Desene her zamanki piyasa kuralları geçerli. "Ne zaman adam oluruz?" sorusunun o kadar uzun bir cevabı var ki....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bülent Tarakçı

Scenic gitti. Güzel arabaydı. Memnundum. Fakat değişik bir araç kullanma isteği galip geldi sattım. Ya nasip deyip araba aramaya başladım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...