İçeriğe Yönlendir

Ka - Direksiyon Sorunları

Ali Aykut Sarı

Recommended Posts

Ali Aykut Sarı

Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım forum çok güzel görünüyor ilk arabamı bundan 5 ay önce aldım ford ka benim şirin arabam beni çok yordu bu zaman zarfında  ama olsun yine de seviyorum arabamı benim sorunum şu yaklaşık bi ay önce direksiyon hidrolik hortumundan yağ akıtıyordu sonra hortum girişlerde patlamış trafiğin ortasında bütün yağı döktü tamirci hortumların yenisi olmadığını söyledi tornacıdan falan işlemlerden geçip tamir edip yerine geri taktı bu işlemlere kadar direksiyonda ses yoktu şimdi ise bi uğultu geliyor araba yerinde dururken sola ve sağa çevirmede daha yoğun bi ses geliyor tamirci ye bunu söylediğimde yağı yeni koyduk iyice hortumun içinde falan bütün aksamlarda dolaşsın zamanla sesi keser dedi sizce bu doğrumu yardımcı olursanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öncelikle geçmiş olsun.

İkinci olarak derhal ustanızı değişin. Hidrolik pompanız yağsız kalmış ve ötüyor. Çok acil olarak pompanızı kontrol ettirin. Yağsız kaldığından ötürü revizyona ihtiyacı olabilir. Bu ses zamanla kesilmez. Yağ tamamlanınca 3-5 kere sağ sol yapıldığında pompa çoktan almıştır hidroliği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Aykut Sarı

Abi peki şuanda maddi açıdan bunu pek yapmam mümkün görünmüyor bi süre idare edemez miyim bu şekilde yada yaptırmaya kalksam sence ne kadar bi masrafı olur 

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Bence ihmal etmeyin sonuçta hidrolik pompası ses yapıyor ve size haber veriyor. Sizi ne zaman yolda bırakacağı belli olmaz. Değişim biraz pahalı olabilir ama belki revizyon ile pompayı kurtarabilirsiniz hemde fiyat daha uygun olur. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Aykut Sarı yazdı:

Abi peki şuanda maddi açıdan bunu pek yapmam mümkün görünmüyor bi süre idare edemez miyim bu şekilde yada yaptırmaya kalksam sence ne kadar bi masrafı olur 

Bu şekilde kullanmayın aracı. Revize edilemez hale gelebilir.

Revizyon tahminimce 800-1000tl tutacaktır.

Ayrıca, pompadan sızan yağ dinamoya akıyor. Dinamonuzun da durumunu kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ eksilterek kullnırken pompada ses yok muuydu dikkat mi çekmedi acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Aykut Sarı

Abilerim yağ eksiltirken kullandım fark ettim yap ekledim sonra pompa arıza yapınca sorun hortumda dediler değiştirdiler sonra akü şarj etmemeye başladı şarş dinamosunu tamir ettiler şarj dinamosu tamir olduktan sonra o ses yoğunlaşma başladı sanki bişeye devamlı sürtüyormuş gibi bi uğultu var durduk yerde ve olduğum yerde sağa sola çevirirken daha da yoğunlaşıyor kafam karıştı çok masraf ettim aldığımdan beri bu kadar yoracağını düşünmemiştim çok sıkıntı olur mu bu durum bide suyu sanki son zamanlarda biraz daha hızlı bitmeye başladı sanki bugün deneme amaçlı doldurdum takip edeceğim onu da yazar sorarım sizlere yardımcı olursanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

suan yağ kacagı felan yoksa ses gececektir hava yapmıstır içi doldukca gecer bizim arabalarda en fazla 2 gün ses yapardı sonra gecerdi kendiliginden.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Aykut Sarı yazdı:

Abilerim yağ eksiltirken kullandım fark ettim yap ekledim sonra pompa arıza yapınca sorun hortumda dediler değiştirdiler sonra akü şarj etmemeye başladı şarş dinamosunu tamir ettiler şarj dinamosu tamir olduktan sonra o ses yoğunlaşma başladı sanki bişeye devamlı sürtüyormuş gibi bi uğultu var durduk yerde ve olduğum yerde sağa sola çevirirken daha da yoğunlaşıyor kafam karıştı çok masraf ettim aldığımdan beri bu kadar yoracağını düşünmemiştim çok sıkıntı olur mu bu durum bide suyu sanki son zamanlarda biraz daha hızlı bitmeye başladı sanki bugün deneme amaçlı doldurdum takip edeceğim onu da yazar sorarım sizlere yardımcı olursanız sevinirim 

Dediğim gibi pompa dinamoyu da götürmüş, üzücü olmuş.

Su eksiltmek için emme manifoldunun girişine bakın. @Çağlar Bayur kesin çözüm üretmiş sebebi buysa. Yardımcı olacaktır size.

Yorum bağlantısı
Ali Aykut Sarı

@Çağlar Bayur abi senin düşüncen nedir bu konu hakkında bide maslak sanayide ford ka dan gerçekten anlayan bi usta var mı önerebileceğiniz 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Aykut Sarı yazdı:

@Çağlar Bayur abi senin düşüncen nedir bu konu hakkında bide maslak sanayide ford ka dan gerçekten anlayan bi usta var mı önerebileceğiniz 

Osman usta var. KA'ların dilinden anlayan tek usta İstanbul'da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Aykut Sarı yazdı:

facede KA club var Osman Dumanlı da orada

Yorum bağlantısı
Ali Aykut Sarı

Hemen katılıyorum ka club verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Ali Aykut Sarı

Face de Ka club Türkiye olarak çıkıyor o mu acaba 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...