İçeriğe Yönlendir

2016 Kia Cerato Consept Plus DCT

Mehmet Pınar

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Citroen c5 ile yolları ayırdık.Çok severek kullanıyordum aslında ancak insanın aklına araç değiştirme fikri girince elden bir şey gelmiyor.

Biraz modelli ve özellikle düşük km bir araç arayışına girdim.Bütçe 100 bin civarı idi.Günlerce sahibinden sitesinde ve youtube ile araç inceleme videolarında zaman geçirdikten sonra bir kaç model arasında gidip gelmeye başladım.

Düşündüğüm modeller;

Jetta TSİ

Civic

Megane DCİ

Cerato 

PUG 508

En nihayetinde F/P açısından kafamda Kia Cerato alma fikri oluştu.Birçok  ilanı favoriye ekleyip,sahipleriyle görüştüm.Bir kaçı arasında kaldım.En son İstanbul'da ilk sahibinden 40 bin km siyah renk bir araca talip oldum.Pazar günü İstanbul'a geçtim.Araç sahibi gayet kibar karşıladı beni,yedik içtik,aracı ekspere soktuk.Denildiği gibi çıkınca ertesi sabah noterde buluşma sözü verip ayrıldık.Satıcı ile ayrıldıktan sonra içimden bir ses bu aracı alınca mutlu olmayacağımı söyledi sanki.Biraz daha düşünüp; bir kaç fikir alışverişi yaptıktan sonra İzmit'teki bacanağımın yanına geçtim.Durumu izah ettim.Kendisi de aynı fikirde olunca, İzmit'teki ilanlara göz gezdirmeye başladık.

Daha önce favorilerimde olan bir araç aklıma geldi.Araç sahibi ile konuşup buluştuk.Aracı görünce, işte bu dedim.Aslında yukarıda altını çizdiğim gibi siyah renk olması vazgeçme kararımda etkili olmuştu.Bu araç yine aynı model ama gri renk idi.Aracı test ettik,servis kayıtlarına baktık vs derken kendimizi pazarlık masasında bulduk.

Satıcı ile anlaşıp eve döndük.Diğer aracın sahibine samimiyetimle sırf renginden dolayı vazgeçtiğimi söyleyip,kendisinden özür dileyerek aracı almak istemediğimi söyledim. Sağolsun anlayışla karşıladı.

Sabah ekspere girdik.Aracın eksperde, servis ve sigorta kayıtlarında dediğimiz gibi çıkması üzerine notere geçtik.Bir kaç ufak (trafik cezası yüzünden araca haciz konulmuş,vergi dairesine gidip onları kaldırmak zorunda kaldık) sıkıntıyı çözdükten sonra satışı gerçekleştirdik.

Sağolsun Emmi hızlı bir şekilde sigorta kasko işlemlerini halledince hemen yola koyulduk.

Ankara üzeri Giresun'a dönüş yaptım.Uğrayacağım bir kaç yer vardı.Gündüz 1 gibi başlayan yolculuk ertesi sabah 06:30 da son buldu.

Sonuç olarak kafama göre hoşuma giden bir araç aldım.Allah daha iyilerini sizlere de nasip etsin.

Araç: 

• Cerato'nun en full paketi Consept Plus
  • 2016 model 2017 trafiğe çıkışlı
  • 1.6 dizel 136 bg motora sahip
  • 7 ileri dct şanzıman
  • KM: 34 bin
  • 2 kere arka tampon serviste değişmiş.Birinde sağ arka stop değişmiş.
  • Onun dışında boyasız bir araba.
  • 2 yıl daha servis garantisi mevcut

Standart donanımlara ek olarak:

• Sunroof
  • Ön iki koltuk ısıtma
  • Isıtmalı katlanır aynalar
  • Ekstra android multimedya orjinal teyp
  • Ön arka park sensörü
  • Soğutmalı torpido
  • Geri görüş kamerası mevcut.

Şu an geneli uzun yol deneyimi olduğu için çok detaya giremiyorum ancak ilk izlenim olarak en beğendiğim özellikler şunlar oldu

-Aracın süspansiyonları darbeleri gayet başarılı bir şekilde absorbe ediyor.

-Uzun yolda 120 km hızda 2 bin devir çeviriyor ki, bu da yakıt ve sessizlik açısında çok iyi.

-Ara hızlarda gayet güzel ivmeleniyor.

-Şanzıman elbette bir DSG değil ama gayet başarılı ve sorunsuz çalışıyor.

-İç malzeme kalitesi bir kaç yer dışında gayet başarılı

-Saklama gözleri açısından gayet zengin.Kapı içleri,orta konsol yeterince kullanışlı ve tatminkar

-Hiç trim sesi yok

İleride fırsat buldukça artıları ve eksilerini yazmaya çalışacağım.

Bir kaç fotoğraf ile konuyu süsleyelim.

bbd80fbf6ba35e0430ca3745d757c54b.jpg

62065203dfe903b181a7dbfe1ff29d1b.jpg

208efb80f07b5e4f64badf13555ec15a.jpg

fb46230414500d46bf07a0b7e1e6840f.jpg

1c628c3a42332c2694341b4f55527021.jpg

af8f42c4187d692e73fedfa9b44e96b4.jpg

• Beğen 32
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın. Siyah konusunda doğru karar vermişsiniz bakımı çok zor. 🧿 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, kıpraşım bir başladımı iş bitiyor araba gidiyor, baksana satmam turşusunu kuracağım dediğim überi sattım gitti :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Hayırlı olsun, güzel araç, kazasız belasız kullanmanızı dilerim. (Bu arada profilinizdeki araç adını da değiştirseniz iyi olur.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Hayırlı olsun [emoji3478]
Kia güzel araç yapıyormuş bende aldıktan sonra öğrendim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hayırlı olsun, çok güzel tam ideal araba olmuş güle güle kullanın abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

:nazar:

Hayırlı olsun, güle güle binin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Hayırlı olsun. Nasipte bu aracı varmış demekki. Model isminden dolayı sevdiğim bir araçtır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Babamda da Kia merakı vardır az kullanmadım. Çok kaliteli sağlam bir marka bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Hayırlı olsun. Beğendiğim bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Guzel gunlerde, saglik ve mutlulukla kullanin, hayirli olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Güle güle kullanın Hocam, güzel seçim oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Güle güle kullanın hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir araç almışsınız. Sıfır sayılır daha. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun kanka, siyahtan vazgeçmen iyi olmuş, benim de ceed sw ler hoşuma gidiyor, malzeme kalitesi çok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Hayırlı olsun. Beğendiğim ve radarımda olan bir araba. Bir araba araba değişikliği yaparken ben de baya araştırmıştım. İkinci eldeki zayıflığı nedeniyle fiyatları biraz daha uygun. Yoksa altyapı olarak Hyundai Elantra ile hemen hemen her şeyi aynı. Ama bence Elantra'dan daha yakışıklı. İç kabin biraz demode duruyor açıkcası oraya biraz daha çalışılsaydı iyi olurmuş. Fakat bence en büyük eleştiri donanım listesinin karman çorman olması ve model yılına göre değişmesi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı olsun Mehmet, güzel günlerde kullan inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

:nazar:  hayırlı olsun.

Forumumuza 2. cerato geldi📣 

Mehmet Bey sizinle araç zevklerimiz örtüşüyor..

Mondeo, Citroen C5, şimdi de Cerato... aynı yönde ilerliyoruz...

sonrasında yıldıza ya da 5.20 ye falan mı geçeriz acaba😜 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Maşallah, gri çok şık güzel bir renk aracınıza çok yakışmış,güle güle kullanın,hayırlı olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...