İçeriğe Yönlendir

Bahçe, Balkon Depolama Evi

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

Herkese merhaba,evimin balkonu yeterince büyük, 50m2 civarı balkonum var beraberinde kullandığımız onca eşya var pergole olsada kapalı yer ihtiyaç,bu malzemeleri özellikle kış şartlarında korumak için,yerim müsait olduğu için depolama yeri yapmak istiyorum,sitenin birinde bunu gördüm ama daha ömürlük bir yer yapmak istiyorum,resimdeki gibi depolama yeri işimi görür,bu resimdeki hafif malzemeden yapılmış ne kadar ömürlük olur bilmiyorum,buna muadil düşündüğüm pimapenden kasa içi plastik lambiri döşeli kenarlarında havalandırma penceresi kapı yine komple plastik tek düşündüğüm çatı kısmı,bunu bu şekilde yapacak pimapenci bulunurmu? emprenye ahşapla yapsam nasıl olur? bunu yaptırıp balkonumun köşesinde muhafaza etmek....siz olsanız nasıl bir çözüm olabilir? teşekkür ederim....

EmBvZs.jpg

EmBWHe.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Erdem Bozkurt yazdı:

Herkese merhaba,evimin balkonu yeterince büyük, 50m2 civarı balkonum var beraberinde kullandığımız onca eşya var pergole olsada kapalı yer ihtiyaç,bu malzemeleri özellikle kış şartlarında korumak için,yerim müsait olduğu için depolama yeri yapmak istiyorum,sitenin birinde bunu gördüm ama daha ömürlük bir yer yapmak istiyorum,resimdeki gibi depolama yeri işimi görür,bu resimdeki hafif malzemeden yapılmış ne kadar ömürlük olur bilmiyorum,buna muadil düşündüğüm pimapenden kasa içi plastik lambiri döşeli kenarlarında havalandırma penceresi kapı yine komple plastik tek düşündüğüm çatı kısmı,bunu bu şekilde yapacak pimapenci bulunurmu? emprenye ahşapla yapsam nasıl olur? bunu yaptırıp balkonumun köşesinde muhafaza etmek....siz olsanız nasıl bir çözüm olabilir? teşekkür ederim....

EmBvZs.jpg

EmBWHe.jpg

Bence uğraştığınıza değmez. Eğer fiyatı da uygunsa ideal görünüyor bence.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Hocam Pimapen değil de alüminyumdan yapılıyor balkona bu şekilde. O daha sağlam ve sağlıklı. Tavsiye ederim. Cam balkon tarzı işle uğraşan birileri yapabilir. Balkonun istediğiniz kısmına istediğiniz ölçülerde yapılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Prefabrik ciler ile gorusseniz belki istediğiniz türden ürün vardır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Coşkun Basan yazdı:

prefabrikçiler bekçi klubesi yapıyorlar sorayım bakalım bu ölçülerde yaparlarmı? güzel fikir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Coşkun Basan yazdı:

Em3tJ1.jpg

birebir nerdeyse aynı,balkonda şık durmaz belki ama bahçede olsa biçilmiş kaftan,yarına gidip fiyatını birde ağırlığını soracağım duş ve wc için yapılmış....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Em3tJ1.jpg
birebir nerdeyse aynı,balkonda şık durmaz belki ama bahçede olsa biçilmiş kaftan,yarına gidip fiyatını birde ağırlığını soracağım duş ve wc için yapılmış....
İşinizi görürse güzel görünüyor[emoji106]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim balkonumum 3 te 2 si cam, 3 te 1 i PVC. PVC olan kisim kiler. Fazlasina gerek yok. Su an bir tuvalet kapisi yapmaya 1000 lira istiyorlar, fotodaki gibi evi 10 binden assa yapmazlar. Buda fiyat performansi fazlaca asar.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Malzemeciden profilleri kestir al evde topla 1/3 fiyata gelir.

Metin Akbal yazdı:

Su an bir tuvalet kapisi yapmaya 1000 lira istiyorlar, fotodaki gibi evi 10 binden assa yapmazlar. Buda fiyat performansi fazlaca asar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Dün firmaya uğradım fiyatını sormak için, sadece  depolama için yaptıkları 150 kg civarında aynı ölçülerde güzel bir depo var fiyatına 3000tl+kdv dedi,polyester malzeme sabit yere konulduktan sonra ömürlük,2.kat balkona çıkarmak için vinç lazım :) 3-5 kişi toplanıp balkona çıkaralım desem zor olur,evim arada ve çıkmaz sokakta malesef..

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Ben olsam 3mm 40x40’lardan iskelet yapıp aralara 2 veya 3mm 40x20 profillerden ızgara yapardım. Ve üstüne boardex vidalardım. Alanın üstü kapalıysa çok daha basit. Boardex üstüne sıva boya her şey oluyor. 

hem de profillere yapılabilecek kaynaklarla içeride raf bölme vs çok daha rahat olur. 

Balkonun üstü açıksa da bir iki tane sandviç panel veya daha basit sac alıp vidalardım. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Dün firmaya uğradım fiyatını sormak için, sadece  depolama için yaptıkları 150 kg civarında aynı ölçülerde güzel bir depo var fiyatına 3000tl+kdv dedi,polyester malzeme sabit yere konulduktan sonra ömürlük,2.kat balkona çıkarmak için vinç lazım [emoji4] 3-5 kişi toplanıp balkona çıkaralım desem zor olur,evim arada ve çıkmaz sokakta malesef..
Demonte olmuyor mu?
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

Erdem, fotoyu koyduğun ürün. Linkini versene hele 

Abi koçtaşta var bu üründen

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:
Erdem Bozkurt yazdı:
Dün firmaya uğradım fiyatını sormak için, sadece  depolama için yaptıkları 150 kg civarında aynı ölçülerde güzel bir depo var fiyatına 3000tl+kdv dedi,polyester malzeme sabit yere konulduktan sonra ömürlük,2.kat balkona çıkarmak için vinç lazım emoji4.png 3-5 kişi toplanıp balkona çıkaralım desem zor olur,evim arada ve çıkmaz sokakta malesef..

Demonte olmuyor mu?

Demonte olsa ballı börek,tek parça halinde belki kapısı çıkar sadece ama bahçe için çok güzel bir ürün epeyde malzeme alır içine....

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Abi koçtaşta var bu üründen

evet ürün koçtaşta inceledim,demonte olması iyide pek uzun ömürlü gözükmüyor kibar birşey daha uzun ömürlü olması gerekli..

tarihinde Erdem Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben olsam 3mm 40x40’lardan iskelet yapıp aralara 2 veya 3mm 40x20 profillerden ızgara yapardım. Ve üstüne boardex vidalardım. Alanın üstü kapalıysa çok daha basit. Boardex üstüne sıva boya her şey oluyor. 

hem de profillere yapılabilecek kaynaklarla içeride raf bölme vs çok daha rahat olur. 

Balkonun üstü açıksa da bir iki tane sandviç panel veya daha basit sac alıp vidalardım. 

dediğiniz gibi profil iskelet üzerine bordex+boya veya sıva,sağlamlık konusunda sıkıntı olmaz sadece bunu yapacak bir usta bulup maliyet çıkarmak kalır geriye...,mevcutların maliyetleri belli...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdem Bozkurt yazdı:

dediğiniz gibi profil iskelet üzerine bordex+boya veya sıva,sağlamlık konusunda sıkıntı olmaz sadece bunu yapacak bir usta bulup maliyet çıkarmak kalır geriye...,mevcutların maliyetleri belli...

Profilleri de boyarsanız ömürlük olur. Abi işçiliği çok basit. Kaynak makinesi, Elektrot ve spiral varsa sen bile yaparsın. Fazla isteyene güle güle. İyi bi usta karkası bir günde yapar. Hatta daha kısa sürede. Boardex vidalama kolay. Vidasını alırsın. Kesip vidalamak 2 saat en fazla. Şaşırtmalı yaparsın. File atıp makine sıvası bile vurabilirsin. Ya da direkt boyayabilirsin. Boardex turuncu olan epey dayanıklı malzeme. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Profilleri de boyarsanız ömürlük olur. Abi işçiliği çok basit. Kaynak makinesi, Elektrot ve spiral varsa sen bile yaparsın. Fazla isteyene güle güle. İyi bi usta karkası bir günde yapar. Hatta daha kısa sürede. Boardex vidalama kolay. Vidasını alırsın. Kesip vidalamak 2 saat en fazla. Şaşırtmalı yaparsın. File atıp makine sıvası bile vurabilirsin. Ya da direkt boyayabilirsin. Boardex turuncu olan epey dayanıklı malzeme. 

Bir tanıdık demirciden malzeme+işcilik istedim geri dönüş yaptı

10 boy 30x30 profil

8 adet betopan

2 bordex

1 boy 30x5 lama

malzeme fiyatını araştırmaya zaman olmadı ama işcilik 750 tl istedi,malzeme fiyatı elime geçsin iscilik pazarlığınıda yaparım..profilleri tabikide boyatırım amaç uzun ömürlü olsun,kendim yapmam zor hiç elime kaynak makinesi geçmedi,daha küçük iscilklerden başlamak lazım :)  teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdem Bozkurt yazdı:

Bir tanıdık demirciden malzeme+işcilik istedim geri dönüş yaptı

10 boy 30x30 profil

8 adet betopan

2 bordex

1 boy 30x5 lama

malzeme fiyatını araştırmaya zaman olmadı ama işcilik 750 tl istedi,malzeme fiyatı elime geçsin iscilik pazarlığınıda yaparım..profilleri tabikide boyatırım amaç uzun ömürlü olsun,kendim yapmam zor hiç elime kaynak makinesi geçmedi,daha küçük iscilklerden başlamak lazım :)  teşekkür ederim

Her şey dahil anahtar teslim işçilik. Yevmiye 200 lira olsa, ssk yok. Yemek yok. 250 desen. 3 yevmiye yapar. 3 günlük iş değil bence. Malzeme getirme hariç 1,5 günlük iş en fazla. Artık pazarlık sende abi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Her şey dahil anahtar teslim işçilik. Yevmiye 200 lira olsa, ssk yok. Yemek yok. 250 desen. 3 yevmiye yapar. 3 günlük iş değil bence. Malzeme getirme hariç 1,5 günlük iş en fazla. Artık pazarlık sende abi :) 

malesef bodrumda işcilik fiyatları saçma sapan,bir işi 2000 tl'ye yaparım diyende var 750' tl'ye yaparım diyende,özellikle boyacılar yevmiye konusunda coşkunlar normal şartlarda inşaat ustaları 250 tl alırken 500 tl yevmiyeyi beyenmeyen boyacılar var,yerli halktan çalışan olmayınca bu işleri yapanlar belli azçok...genelde malzeme tutarı ne kadarda iscliği ona göre hesaplıyorlar ama günlük yevmiye hesabına kimse girmiyor...ne götürürse kardır...yazdığım malzemeler taş çatlasın 1000 tl,işcilik 2 gün tutsa 500 tl iyi yaparsa yeterli diyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Elinizden geliyorsa 5x10 tahta ile çerçeve ve lambiri ile duvarları yapın. Koçtaştakinden daha sağlam ve ucuza gelecektir. Lambiri ile uğraşamam derseniz osb ile duvarları kapatabilirsiniz. Osb üzeri bütçeye göre yağlı boya veya renkli vernik( ceviz güzel durur)  uygulanabilir .

İhtiyaçlar, kol gücü, çekiç ,2-3 kg çivi ve dekupaj testere. Osb nin tanesi 70tl, 5*10 metresi 4 lira. 

p201705031648487746624.jpg

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...