İçeriğe Yönlendir

OGS'nin Sürekli En Uzak Mesafe Ücreti Kesmesi

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

10 seneden fazla süredir OGS kullanıyorum.

HGS kullananların başlarına gelenleri duyup okudukça "iyi ki OGS'liyim" derdim. Ta ki, son bir aya kadar.

Son bir aydır OGS cihazım "her nasılsa" otobana girişte okunmamış oluyor ve fakat yine "her nasılsa" çıkışta okuyor ve "GİRİŞ YOK" uyarısıyla beraber en yüksek ücreti kesiyor. 

6 TL lik yola 20 TL, 21 TL'lik yola 28 TL ödemiş oluyorum. OGS cihazı camda takılıydı. Cam değişince yeri de değişti. Acaba onun bir etkisi mi var diye özellikle deniyorum. Aynı noktadan girişte okumamış oluyor ama çıkışta okuyor. Cihazın yeriyle bir ilgisi yok. İşi cam değişikliği sonrası fark ettim, ama belki de önceden beri böyle kazıklanıyorum

Otobanlarda resmen soyuluyorum. Bu gidişle E-5'i kullansam daha iyi olacak galiba!!!

Var mı başına gelen?

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ogs deki plaka bu araca mı ait?

gerçekleşen ücret alımı da fazla mı yoksa sadece levjadaki uyarı mı en uzak mesafe?_

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Giriş okumayip çıkış okuyor ise karayollarıni arayıp düzeltme yaptırın. 4 yıl pil garantisi var. Sonrası sans işi. 10 yıl aynı cihaz da gidebilir. Araç Fransız gurubu ise camları farklı olabiliyor okumayı zorlaştırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Çağlar Bayur yazdı:

ogs deki plaka bu araca mı ait?

gerçekleşen ücret alımı da fazla mı yoksa sadece levjadaki uyarı mı en uzak mesafe?_

Plaka ile OGS uyumlu evet.

Gerçekleşen ücret alımı da en uzak mesafe ücreti oluyor. 

Mesela Gerede'den girip İstanbul'a gidiyorum, ama Ankara-İstanbul ücreti kesiyor.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

bende ogs kullanıyorum pil bıtik girişte kaçak çıkışta kaçak yazıyor sonrasında plakadan tesbitte normal tutar yazıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Cihaz kaç yıllık?
Ve o parayı anında tahsil ediyor mu, yoksa sonradan düzeltiyor mu kgm?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Plakadan okuması lazım?

Ben HGS kullanıyorum. İlk önce camda yapıştırılı idi. Sonra temizlik yaparken kazıdım ve bir daha almadım. 
O günden beri HGS’siz geçiş yapıyorum plakadan okuyup hesabıma düşüyor. 
Acaba plakanızın durumu kötü mü? Fontundan kaynaklı veya yıpranmış ise belki okuyamıyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

girişlerde çoğu okmuyor sebebi bilinmez neyse, çıkışlarda okuyor genelde, plaka ile camdaki ogd uyumsuz ise en bol ücreti alıyor, ancak sizdeki durum fena, girişte ogs okumasa ible gerçekleşen ücret alımında plakadan düzeltmesi lazımdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sürekli olarak GİRİŞ YOK diyor bende. Bu da genellikle ataşehir çamlıca girişindeki uzaktan okuma köprüsünden girişlerde oluyor. Tahminim, sistemin hızı veritabanı büyük olduğundan geçerken okumaya yetmiyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

17.12.2007 den beri aynı ogs yi kullanıyorum pili bitti veya bitmek üzere bazen ötmüyor ama plakadan okuyorlar hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. diğer ogs mi yeni araç aldığımda kamera yerleştirinceye kadar cama yapıştırmamıştım. Adapazarından otoyola girerken cihazı okuyamadı, Düzcede otoyoldan çıkarken okuttum. plakadan okumuş ücreti öyle kesmişlerdi.

Belki plakanız okunamayacak şekilde vida, leke vs. bir durum vardır. plakalarınızı kontrol etmenizi öneririm.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Daha doğrusu tam geçerken okuyup OGS cihazına geriye OK anlamında BEEP yaptıracak süreci yapmak için veritabanından bakiyen az mı bilmemne mi gib işeyleri öğrenip ona göre biplemesi lazım. Bu iş yetişmediği için ID okunduktan sonra geri dönüş olmuyor. Askıda kalıyor. Daha sonra çıkarken GİRİŞ YOK diyor ama gün sonu temizliğinde ID ler eklenir arkadan sorgular tamamlanırken doğru kayıt oluşturuluyor. Tabi biz bip duymamış oluyoruz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Plakam yeni, vida vs yok.

OGS cihazı ile plaka uyumlu.

Cihazın pilinin bitebileceği hiç aklıma gelmedi, ama 11 yıllık cihaz. Bazı gişelerde ara sıra bip sesi duyuyorum.

Gün sonu rakamı düzeltip düzeltmediğinden kesin emin değilim.  Kredi kartımdan otomatik olarak yaptığı tahsilat fazla gibi geldi bana ama bu uyarılarınıza göre ekstreyi dikkatlice inceleyeyim, tekrar yazarım buraya 

Cevaplarınız için teşekkür ederim.  

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Bence plakadan gerekli düzeltmeyi yapıyorlardır.

Benim araçta HGS Kartı var. Güneşlikte takılı duruyor öylece. Giriş çıkışlarım plakadan okunuyor ve düşüyor. Bazen giriş bazen de çıkışta okumuyor ama gün sonunda ya da ertesi gün düzeltme oluyor. Bazen de kaçak geçiş uyarısı veriyor ama sıkıntı yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Servet'in ogs'de de yaşadık aynısını.. 

Girişi okumadı.. Çıkışı okudu. 

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Eskiden plakadan okuma felan olmuyordu eyvallah da şimdi durum değişti. Hgs takılı olsun olmasın, ogs pil olsun olmasın nihai kararı plakadan veriyorlar.

Bu bağlamda artık hgs, ogs vb ürünlere para verilmese daha güzel olmaz mı?

HGS etiketim 2 seneye yakın torpidoda geçişlerde kaçak muamelesi görüyorum; ama ertesi gün bakiye normal olarak hesaptan çekilmiş.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Gencay Bengli yazdı:

Bu bağlamda artık hgs, ogs vb ürünlere para verilmese daha güzel olmaz mı?

Buraya kesinlikle katılıyorum amaaaa.... "sinekten yağ çıkarmak varken" ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

OGS cihazınızda değil de plakanızın okunurluğunda bir sıkıntı olabilir. Cihazı hiç okumasa plakayı okuyor olması lazım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

Ben ogs okumadığı zaman kgm'ye eposta gönderiyordum. Düzeltiyorlardı.
Sonuncuda şöyle bir cevap geldi:
936c4422b5b535dee1210ede7315e2de.jpg4a1b033524a0168cc5c903684c08f7a6.jpg4588e41e5dc40228c181f2510ef82b5b.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yazın portekizde araç kullandık. Plakayı kaydediyorsun sürekli plaka ile sistem çalışıyor. OGS vb kaldırmışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Zaten olması gereken bu ama bizde ikiz, üçüz plakalar çoğalır ve plakaların üzeri bir şekilde kapatılır. Sonuçta Müslüman olmayan milletlerin ahlak düzeyine henüz ulaşamadık.

Mehmet Göktürk yazdı:

Yazın portekizde araç kullandık. Plakayı kaydediyorsun sürekli plaka ile sistem çalışıyor. OGS vb kaldırmışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

OGS ekstremi inceledim.

Üç sefer hesabıma düzeltme iadesi yapmış. Fakat düzeltmeleri gün sonunda değil çok sonra mesela 7 Temmuzu 29 Eylülde, 10 Ekimi 27 Ekimde iade yapmış.  

(Otoyola giriş 7 Temmuz - Çıkış 29 Eylül yazıyor. Açıklamasında düzeltme diyor)

Ama tabii her fazla aldığı iade oldu mu, takip etmek güç.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...