İçeriğe Yönlendir

Kalorifer Isıtma Problemi

Hakan Ulutaşlı

Recommended Posts

Hakan Ulutaşlı

merhaba atkadaşlar

geçen kış klima sol taraftan sıcak sağ taraftan soğuk üfleyince tamire götürdüm. Servis Klima motorunun bozulduğunu söyledi (adını yanlış hatırlıyor olabilirim.) değişimi için ön göğüsün sökülmesi gerektiğini, bazı parçaların söküp takarken zarar görebileceğini, parçanın 1400 TL civarı olduğunu, yaz ve kış manuel olarak değiştirilebileceğini söyleyince ve değişimde isteksiz oldukları için kabul ettim.  hatta manuel olarak nasıl yaptıklarına baktım. ön göğüsün sağ ve sol tarafında mandalı aşağıya çekince araç ısıtma modunda, yukarıda iken ısıtma moduna alınıyordu. Bu kış kendim yapmak istedim ancak araç her çalıştığında kendiliğinden mandalın yönü soğutmaya dönüyor. Bir türlü sabitleme yapamadım. Servise gitmek için fırsat ta bulamadım. Benim atladığım bir şey olabilir mi. Amasya'da anlayan da bulamadım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

gördüğünz mandalın yönün değiştiriken karşılığını da söküyolardır yani ayar motoruna giden bölümü. siz izlerken o bölümü görmemiş olabilirsiniz

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Sıcak soğuk ayarı yapan kısımda sıkıntı var sanıyorum. Otomatik klima mı var manuel mi? Büyük ihtimalle otomatik klimanız var araç kendisi kontrol ettiğine göre ancak netleştirmek lazım. 

Sıcak soğuk ayarı yapan kontrol ünitenizden sıcağa alın araç çalışıyor iken ayarı manuel olarak sıcağa getirin. Bir ihtimal tekrarlamaz ise idare edersiniz. Bazı parçaların sökümü ve onarımı zor yeri itibari ile. 

Yorum bağlantısı
Hakan Ulutaşlı
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

gördüğünz mandalın yönün değiştiriken karşılığını da söküyolardır yani ayar motoruna giden bölümü. siz izlerken o bölümü görmemiş olabilirsiniz

bugün baktım karşılığını kendim bulamadım. Tekrar Çorum Citroen servisine götüreceğim. yaptırınca nasıl olduğu konusunda bilgi paylaşırım. uzun yola giderken önce kaloriferi çalıştırıp elimle düzeltiyorum. gıcık bir iş.

tarihinde Hakan Ulutaşlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...