İçeriğe Yönlendir

Lacetti - Geri Vitesteki Sarsıntı

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Mehmet Cihat

Bu konu ile ilgili daha önce konu açmıştım.

2 yıldan fazladır bu aracı kullanıyorum aldığımdan beridir olan ve sebebini bulamadığım bir ses ve sarsıntı var.

Aracı aldığım zaman 57k kmde Aveo kullanan biriyle başka bir forumda açtığı konu üzerine irtibat kurdum. O dayanamayıp şanzıman indirtmişti fakat sorun bulunamamış. Aracını öyle sattı.

Ben şanzıman yağ ve filtremi değiştirdim. Bu arada 5-6 şanzımancıya aracı gösterdim. Bilgisayara bağlandı vs. Yolda test ettiler. Normal bu dendi. En son bostancı oto sanayide automatic center diye bir şanzımancı ıstavroz dişlisi ileri doğru çalışmaktan boşluk yapmış geriye atınca o boşluğu alıyor ??? Dedi. Öyle olsa bile tekrar ileri alınca niye boşluk alınmıyor.

Alt ve üst şanzıman takozları değişti. Değişen bişey yok. İç aks kafasını değiştirdim yan sanayi ile en azından ses giderse orjinali alırım diye. Değişen bişey olmadı. Bu akşam size şanzımana giren aksın videosunu çektim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu benim çektiğim video.

Buda bir rus vatandaşından yalvar yakar çektirdiğim video.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Karakteristik bir özelliği olabilir mi? Mesela Ford'ların manuel'i her zaman ilk denemede geri vitese geçemeyebiliyor gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
ayak frende teker yürümüyor iken mi sallantı?
Evet abi ama eklemek istediğim bir iki şey var sabahları çalıştığında soğukken daha az hissediliyor. Araba arkaya doğru meğilli isede daha az hissediliyor.
Karakteristik bir özelliği olabilir mi? Mesela Ford'ların manuel'i her zaman ilk denemede geri vitese geçemeyebiliyor gibi.
Evet focusta cok ses oluyordu :) ama böyle karakteristik olabilir mi bilmiyorum abi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir şekilde yağlama ile ilgili türbin sarsıntısı olabilir, yetkili servise gidip bunların ithal edildiği sıfır yıllarda nasıldı diye sormak iyi olur. arıza olmayabilir yani sarsılır falan ama ileride soruna yol açmayabilir

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Küt etti yav. Var bir şeyler. İstanbulda iseniz atko veya malsak salih usta bi gösterin

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Küt etti yav. Var bir şeyler. İstanbulda iseniz atko veya malsak salih usta bi gösterin

abi atco da bizim megane grubundan birinin arabasını 44 gün yatırıp airbagine kadar söküp mahvetmişti. sonradan direnç attıkları airbag için 1300 tl ödeme yapmışlar ama. Ben aracımı oraya götürmem 😀 salih ustayıda sen yazınca araştırdım ama yorumları hep 1-2 yorum yapan insanlardan oluşuyor denemek lazım. forum sitelerinde kendi fake hesap açıp reklamını yapmış çok iyi usta diye vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Salih ustaya telefonla ulaştım videoyu attım volan sesi şanzımanlık birşey yok diyor. 

Çağlar Bayur yazdı:

bir şekilde yağlama ile ilgili türbin sarsıntısı olabilir, yetkili servise gidip bunların ithal edildiği sıfır yıllarda nasıldı diye sormak iyi olur. arıza olmayabilir yani sarsılır falan ama ileride soruna yol açmayabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Cihat yazdı:

Salih ustaya telefonla ulaştım videoyu attım volan sesi şanzımanlık birşey yok diyor. 

İkisine de gitmedim. Atco’yu farklı şanzımanları çözümleyen videolardan izliyorum. Salih usta’yı da ikitelli’deki şanzımancılar “abi sen salih ustaya bir git” diyerek öğrendim. Volan da olabilir valla. Ama hoş bi ses hareket değil

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Cihat

Rus bir şanzıman tamircisine ulaştım sonunda kendisinin drive2.ru üzerinde açmış olduğu bir başlıktan ulaşarak mesaj attım. videoyu ona gönderdim u440 şanzıman için bu sarsıntının normal olduğunu söyledi. 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Cihat yazdı:

Rus bir şanzıman tamircisine ulaştım sonunda kendisinin drive2.ru üzerinde açmış olduğu bir başlıktan ulaşarak mesaj attım. videoyu ona gönderdim u440 şanzıman için bu sarsıntının normal olduğunu söyledi. 😀

değerli bir bilgi

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Cihat yazdı:

Kaçtane Türk usta gördü ise aynını söyledi illa rus olunca mı inandın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Kaçtane Türk usta gördü ise aynını söyledi illa rus olunca mı inandın 
Bu araba konusundaki tüm bilgimi onlardan öğrendiğim için biraz daha itimat ediyorum abi. Birde o tarafta bolca bulunan bir araç olduğundan bilgiler fazla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...