İçeriğe Yönlendir

Vw Webasto

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Termostadı bozuk arabada işe yarıyor o yöntem abi. Termostad sağlam arabada radyatör devir daim yapmıyor. 

O kadar bilgim var ali. Motor bölümüne servetşb dediği gibi havayı kesiyorsun

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

5kw ısıl güç anca kafi iken 2kwh pil ile anca park lambası ısısı alınır 

Biz ona çok verimsiz motor diyoruz 😁

Ebrar, ciddiyim ve çok uyguladığım yöntem : Forklift operatörü üşümesin diye ayaklarına bakacak yere iki tane sis farı takıyorum. İnce tabaka ısıya dayanıklı boya ile camı kırmızı yapıyorum. Kabinsiz makina da dahi işe yarıyor. Işık ile ısınma yöntemi. Ampül 500 derece ısı yayıyor 

Katalizör motora yapışık abi. Cayır cayır ısı saçıyor. Isı kalkanıda yok.. 

Altınıda kapatırsak kavrulur araba. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Karavanlarda şu isiticisi için kullanilan webastolar var geneli gaz veya mazotla depodan calisiyor. Kısa sürede 3.4 dk banyo suyu yapıyor. Böyle bir şey lpg regülatörü gibi sisteme girilebilir diye düşünüyorum yapabilirseniz başkalarına bile satabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Servet Aydın yazdı:

Ebrar, ciddiyim ve çok uyguladığım yöntem : Forklift operatörü üşümesin diye ayaklarına bakacak yere iki tane sis farı takıyorum. İnce tabaka ısıya dayanıklı boya ile camı kırmızı yapıyorum. Kabinsiz makina da dahi işe yarıyor. Işık ile ısınma yöntemi. Ampül 500 derece ısı yayıyor 

Abi çok mantıklı, bu şekil yapayım, anahtarını torpidoya koyarım, ampüller ortalama kaç dakikada ısınmaya başlıyor, camı kırmızıya boyamanın sebebi nedir, örnek olarak ne boyutta sis farı benim işimi görür ? 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Verimsiz sis farı lazım, enerjisini ısı olarak yüksek veren bir ışık. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Amerikada ilk evimde banyoda 1000w  gibi gücünde tavanda kızılaltı spot ampul vardı par 56 belki daha az da olabilir acayip ısıtırdı adamı

https://turkish.alibaba.com/product-detail/philips-infrared-heater-light-bulb-bady-treatment-250w-par-lamp-299062696.html

Ebrar Tüfek yazdı:

Verimsiz sis farı lazım, enerjisini ısı olarak yüksek veren bir ışık. 

Tamamı ısıya dönüşüyor zaten göz alacak yerde değilse yeterli

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Burda amaç üşümemek mi arabaya zarar vermemek mi?

arabayı sıkıştırmayın soğukken yeter. Bir de öne karton koyarsanız ( unutmayın sonra) daha da çabuk ısınır. Biz blok ısıtıcı kullanılacsk kadar soğuk bir ülke sayılmayız. Yağınızı kaliteli yapın başka şeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

Burda amaç üşümemek mi arabaya zarar vermemek mi?

arabayı sıkıştırmayın soğukken yeter. Bir de öne karton koyarsanız ( unutmayın sonra) daha da çabuk ısınır. Biz blok ısıtıcı kullanılacsk kadar soğuk bir ülke sayılmayız. Yağınızı kaliteli yapın başka şeye gerek yok.

Arabaya zarar vermemek. Araç içi ısısı için ptc var. Egr yi de iptal ettik, aracın motoru soğuk hava da zor ısınıyor. Evimin yolu çok yüksek rampa, 2.5 motor araba 4. Viteste hız kaybediyor öyle bir rampa ve çok uzun. Buz gibi motoru hergün defalarca bu rampaya vurmak zorunda kalıyorum. Sıkıştırmama imkanı yok mecbur sıkışıyor. Yağ, axd motor için vw'in söylediği yağ. Orjinal yağdan başka kullanmıyorum. Sadece samsun için de değil memleket rize. Kışın gidiyoruz 30 40 cm kar. Arabanın kapıları donuyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

@Ebrar Tüfek hocam şimdiki motorlarda üreticiler çalıştırıp direk hareket edin, yani motorun rolantide ısınmasına gerek yok diyorlar. bunun yanında aşınmanın motor soğukken fazla olduğu da bilinen bir gerçek, bu nedenle fazla sıkıştırmadan kullanımın (3000 d/dklarda) bu ısıtma sisteminin takılmasını gerektirecek kadar ciddi zararlar vereceğini düşünmüyorum. düzgün yaptırabilirseniz kafanız rahat binersiniz güzel olur ancak ben yaptırmazdım. kışın biraz daha ince yağ kullanmanızın da faydası olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Zincirkıran yazdı:

@Ebrar Tüfek hocam şimdiki motorlarda üreticiler çalıştırıp direk hareket edin, yani motorun rolantide ısınmasına gerek yok diyorlar. bunun yanında aşınmanın motor soğukken fazla olduğu da bilinen bir gerçek, bu nedenle fazla sıkıştırmadan kullanımın (3000 d/dklarda) bu ısıtma sisteminin takılmasını gerektirecek kadar ciddi zararlar vereceğini düşünmüyorum. düzgün yaptırabilirseniz kafanız rahat binersiniz güzel olur ancak ben yaptırmazdım. kışın biraz daha ince yağ kullanmanızın da faydası olacaktır.

Rölantide bekletmem, marşa basar telefonu cüzdanı torpidoya koyup takarım kemeri çıkarım yola. Zaten 20 saniye falan geçiyor bu süre zarfında. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...