İçeriğe Yönlendir

Araçtaki Reçine Lekeleri Nasıl Çıkar

Ovun Bagci

Recommended Posts

Ovun Bagci

Arkadaşlar iyi forumlar arabamın camında ve kaportasında minik noktalar şeklinde yazdan kalma reçine lekeleri var karşıdan bakınca belli olmuyor ama ışık yansımasını kullanıp eğimli baktığın zaman belli oluyor bu lekeler kaportaya ve cama zarar vermeden nasıl çıkar ??

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İPA alkollu bez, ve ardından ıslak bez sonra hafifi bir cila. ufak ufak ilerlyerek bol da sabır :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Gazyağı ve su karışımını spreyleme sıkıp süngerle silince zift ve reçine çıkıyor. Sonrasında yıkayın bölgeyi işlem tamamdır. Eğer daha bol bulunan bir şey derseniz reçine çözücü spreyler var sonax gibi markaların onları kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Çağlar Bayur yazdı:

İPA alkollu bez, ve ardından ıslak bez sonra hafifi bir cila. ufak ufak ilerlyerek bol da sabır :crazy:

Alkol iz yapıyor. Fakat alkolsüz ıslak mendil işe yarıyor. (Bebekler için kullanılan)

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Zamanında zift lekelerini temizlemek için mazot kullanmıştım. Gayet güzel çözmüştü boyaya zarar vermedi.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

kil hamuru ardında pasta cila veya boya koruma en etkili çözüm

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Asetonda işe yarıyor alkollu oldugu için.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ersin Gökdemir yazdı:

Alkol iz yapıyor. Fakat alkolsüz ıslak mendil işe yarıyor. (Bebekler için kullanılan)

ipadaki alkol uçar gider isteseniz de iz yapmaz, uzun zaman cam/boya temizliğinde kullandım iz yaptığını görmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Köksal Yılmaz yazdı:

ipadaki alkol uçar gider isteseniz de iz yapmaz, uzun zaman cam/boya temizliğinde kullandım iz yaptığını görmedim.

İpayı bilmiyorum. Alkol olarak düşündüğümde, ben kolonya ile denemiştim ve boyada iz yapmıştı onun için alkol iz yapıyor dedim.

İpayı araştırdım, dediğiniz doğru boyaya zararı yok deniliyor.

Yorum bağlantısı
Ovun Bagci

Bu ipa alkolü nerden temin edebiliriz ve nasıl uygulamam gerekiyor araca mesela tavan ve kaputa komple uygulasam olurmu
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Ovun Bagci yazdı:

Bu ipa alkolü nerden temin edebiliriz ve nasıl uygulamam gerekiyor araca mesela tavan ve kaputa komple uygulasam olurmu

Eczaneden temin edebilirsiniz. İzo propil alkol deyin ama ipa derseniz anlamayabilirler 😊 ipa kullandıktan sonra cila yapın ama. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...