İçeriğe Yönlendir

Az Yakanlar Kulübü

Ali Darbaz

Recommended Posts

Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Biraz karabiber biraz zerdeçal :) 

soğuk motor

klima

kalorifer

kış lastiği

:) 

Lastiksiz olsa?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Lastiksiz olsa?

böyle mi

images?q=tbn:ANd9GcQc--jo8yqMYSh3TzTHE_l

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Biraz karabiber biraz zerdeçal :) 

soğuk motor

klima

kalorifer

kış lastiği

:) 

Koltuk ısıtma?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Koltuk ısıtma?

çok para 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Pazar günü biraz insan gibi trafikte, @Ali Darbaz’nın trafiğinin biraz fazlası 2,6 yaktı.

IMG-2544.jpg

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Pazar günü biraz insan gibi trafikte, @Ali Darbaz’nın trafiğinin biraz fazlası 2,6 yaktı.

IMG-2544.jpg

Çalıştırma sonrası ortalama hız nedir?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

48dk’da 28km ise, 1 saatte 35km. 

istanbul içinde daha yüksek ort. hıza çıkmak için otoyol, e5 veya ali’ninki gibi şile yolları kullanmak lazım :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

48dk’da 28km ise, 1 saatte 35km. 

istanbul içinde daha yüksek ort. hıza çıkmak için otoyol, e5 veya ali’ninki gibi şile yolları kullanmak lazım :) 

Deveye sormuşlar neren eğri, deve demiş nerem doğruki. Yaw zaten araba hydrib, trafikte gitsin diye yapılmış. Ona göre tesisat var. Bizim gibi konvansiyonel benzinli arabalarla kıyas kabul edilmemeli. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Deveye sormuşlar neren eğri, deve demiş nerem doğruki. Yaw zaten araba hydrib, trafikte gitsin diye yapılmış. Ona göre tesisat var. Bizim gibi konvansiyonel benzinli arabalarla kıyas kabul edilmemeli. 

araban konvansiyonel de trafik de mi konvansiyonel :) 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Yazılımdan sonra depoyu doldurmuştum, yol bilgisayarı ne kadar şaşacak merak ettim.

550 km, tamamen şehir içi, bir kere kuzey marmara'ya çıktım onda da 2xx bayağı bir gidip geri çıktım, ortalamayı arttırmıştır yani.

11 lt/100km yapıyor, yol bilgisayarı 10 gösteriyordu. Bence iyi.

Screenshot 2024-04-07 at 19.08.23.png

• Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Selim Bilgin yazdı:

Yazılımdan sonra depoyu doldurmuştum, yol bilgisayarı ne kadar şaşacak merak ettim.

550 km, tamamen şehir içi, bir kere kuzey marmara'ya çıktım onda da 2xx bayağı bir gidip geri çıktım, ortalamayı arttırmıştır yani.

Bence senin yerin burası değil, 11 litre ne? 2 litre daha koy, şehir içi dolmuş tarifesi :D  

Şaka bir yana, hacim 2000 cc olunca 10-11 litreler normalleşiyorken 3.0 V6 TDI makinanın hemde quattro ile birlikte bu şekilde yakması gayet makul aslında. 2.0 TDCI mondeo olsa o da bu kadar yakardı neredeyse. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Murat Sahın yazdı:

Bence senin yerin burası değil, 11 litre ne? 2 litre daha koy, şehir içi dolmuş tarifesi :D  

Şaka bir yana, hacim 2000 cc olunca 10-11 litreler normalleşiyorken 3.0 V6 TDI makinanın hemde quattro ile birlikte bu şekilde yakması gayet makul aslında. 2.0 TDCI mondeo olsa o da bu kadar yakardı neredeyse. 

Şanzıman yeni nesil ya da çift kavrama olsa %10-15 düşer ama düşeceği anca o. Araba 1800 küsür kilo çünkü, dur-kalk problem.

2.0 tdci tam otomatik de bu kadar yakar bence.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Şanzıman yeni nesil ya da çift kavrama olsa %10-15 düşer ama düşeceği anca o. Araba 1800 küsür kilo çünkü, dur-kalk problem.

2.0 tdci tam otomatik de bu kadar yakar bence.

istanbul içinde ancak bu olur. Çok normal. Dur kalk yapmanın hesabı kalmadı artık. 5km’lik yolu yarım saatten önce gitmek çok zor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Mekanik kurum temizliği sonrası İstanbul İzmit gidiş-dönüş. 6. vites 1500 d/d 95 km CC hep aktif. Bu güzergahta 5. vites 1500 d/d 80 km CC ile, 4.5 rekorum. Motorun 1500 d/d 400, 1750 d/d 450 nm tork verisi bulunmakta. 3500 d/d ise 197 hp güç verisi sunmakta.

Gidiş-dönüş 350 km' nin ortalamasıdır.

Santa.jpg.61a302356bf9e1465619d5b78e50eb9d.jpg

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tamer Topaç yazdı:

Mekanik kurum temizliği sonrası İstanbul İzmit gidiş-dönüş. 6. vites 1500 d/d 95 km CC hep aktif. Bu güzergahta 5. vites 1500 d/d 80 km CC ile, 4.5 rekorum. Motorun 1500 d/d 400, 1750 d/d 450 nm tork verisi bulunmakta. 3500 d/d ise 197 hp güç verisi sunmakta.

Deve kadar araç, kulağı kadar yakmış :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

O motor ve o araba ile bu kadar yakabildiğine göre.. bu konuya girmeye hak kazanmışsın demektir :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

O motor ve o araba ile bu kadar yakabildiğine göre.. bu konuya girmeye hak kazanmışsın demektir :) 

cm3 başına düşen tüketime mi geçtik :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...