İçeriğe Yönlendir

Marmaris - Fethiye için Rota ve Otel Tavsiyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Bu sene Allah izin verirse Marmaris çıkarması yapmak isterim. Benim ufak araba ile yapacağım yolculuğu. 

Bu bana Google önerdiği yol, : https://goo.gl/maps/fANeoaej9sz

Maliyeti, yakıt olarak 162 tl.  170 lira otoban çıkıyor . 08:30 saat sürüyor

Beleş yol ise, https://goo.gl/maps/7gboLmP8NvC2

Bu yolun maliyeti 173 tl. başkada masrafı yok. 10 saat sürüyor 

Birde hybrid olan yol var.  https://goo.gl/maps/4VPtBB51Q4L2

Bu yolun yakıt maliyeti 180 tl,  otoban ise 70 tl tutuyor. (körfezi dolanan) 9 saat sürüyor. 

Sizin tavsiyeleriniz nedir. Başka önerileriniz varmıdır. 

Araba ile gitme diyenler için 

oXV29k.png

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Haziranda değil mi gezi ? Çok şey zamlanır ona kadar. Çine de köfte yemeden geçilmez. Arabayla zevkli bir yol, uçağa gerek yok bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Evren Erakçora yazdı:

Haziranda değil mi gezi ? Çok şey zamlanır ona kadar. Çine de köfte yemeden geçilmez. Arabayla zevkli bir yol, uçağa gerek yok bence.

Hocam sabaha karşı 04:00 05:00 gibi yola çıkarım. Yada gece 12:00 gibi yola cıkarım diye düşünüyorum. Maksat Otelin sabah kahvaltısındanda faydalanmak. :) 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Otel girişleri saat 2de oluyordu, çıkış 12de. Her şey dahil değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk fırsatta Gebzeden girip Fethiyeden çıkacağım.. 

Paralı yolları sevmiyorum. Bir yere yetişme derdim de olmayacak. muhtemelen alternatif sorunlu olmadıkça beleş yollardan giderim.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Zaten bayram seyran yükünü paralı yollar çekecektir. Burda tek sıkıntı diğer yolun kalitesinin devamlılığı ve ışıkların düzeni ve radar düzeni olacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

Burda tek sıkıntı diğer yolun kalitesinin devamlılığı ve ışıkların düzeni ve radar düzeni olacaktır. 

Trafik ışıkları mahvediyor.. Çok fazla ışık oluyor.. Adana mersin arasında en az 50 defa ışıkta durmuşumdur. 

Ayrıca 50 ile 70 ile radar koyarlarsa düşmemek mümkün değil.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

Zaten bayram seyran yükünü paralı yollar çekecektir. Burda tek sıkıntı diğer yolun kalitesinin devamlılığı ve ışıkların düzeni ve radar düzeni olacaktır. 

hocam sabit 110 civarı hızlarla normal eski yollarda rahat seyahat ediliyor şuan. dediğiniz gibi o yolların asfaltını ölüme terketmezler ise sıkıntı olmayacaktır.

radar zaten hep 50 yazan yerde 60 la giderken yiyorum o konudan kaçamaıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Otel girişleri saat 2de oluyordu, çıkış 12de. Her şey dahil değil mi?

Herşey dahil 2170 lira fiyat aldim. Bana ucuz geldi. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Trafik ışıkları mahvediyor.. Çok fazla ışık oluyor.. Adana mersin arasında en az 50 defa ışıkta durmuşumdur. 

Ayrıca 50 ile 70 ile radar koyarlarsa düşmemek mümkün değil.. 

adana mersin arasında otoyol kullanılmalı bence. yol sanırım 10 km flan uzun. ücretini hatırlamıorumda 6 7 liraydı şimdi nedir bilmem tabi

ama hiçbir ışıkta durmayınca yakıtta çok farkediyor birde rahat bir yol mersin girişi limanın oralar yol çalışması vs acayip bir eziyet vardı bikaç senedir. bitmiştir inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hayırlı olsun. Marmaris çok güzel, nefis koylar var
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Ali Darbaz yazdı:

Hayırlı olsun. Marmaris çok güzel, nefis koylar var

Daha odeme yapmadim. Yani rezervasyon yapmadim. Planlarimi oturtmaya calisiyorum. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

İlk fırsatta Gebzeden girip Fethiyeden çıkacağım.. 

Paralı yolları sevmiyorum. Bir yere yetişme derdim de olmayacak. muhtemelen alternatif sorunlu olmadıkça beleş yollardan giderim.. 

mehmet hocam Bolu fethiye-fethıye Bolu kasmadan 90 litre mazot yakar 1680 km falan oluyor gıt gel bırazda orada gezmeler falan beleş yol otoban gıbı zaten 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

gecen sene (2018) kurban bayramı tatilinde marmaris'te arabayı park edecek yer yoktu sokak caddelerde otoparklarda. 2 gün kalmıstım. ama cok güzel bee koyları denizi en keyf aldıgım bir tatildi izmir'den baslayıp fethiye'den cıkmıstım. yol parasını bla blaa cardan amorti etmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Okay Kaygusuz yazdı:

gecen sene (2018) kurban bayramı tatilinde marmaris'te arabayı park edecek yer yoktu sokak caddelerde otoparklarda. 2 gün kalmıstım. ama cok güzel bee koyları denizi en keyf aldıgım bir tatildi izmir'den baslayıp fethiye'den cıkmıstım. yol parasını bla blaa cardan amorti etmiştim.

Şirket bana 2000 tl degerinde opet yakit karti vericek. Yani benzin bedave.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi, Ali Gök yazdı:

adana mersin arasında otoyol kullanılmalı bence. yol sanırım 10 km flan uzun. ücretini hatırlamıorumda 6 7 liraydı şimdi nedir bilmem tabi

Adanada pazar yerine girdim.. Orada iken gelen konuma tıkladım telefondan ve yandex ile açtım.. 

Yandex ile çıktım yola.. 

Eski yola götürdü beni.. Hayır olsun dedim devam ettim ben de.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Adanada pazar yerine girdim.. Orada iken gelen konuma tıkladım telefondan ve yandex ile açtım.. 

Yandex ile çıktım yola.. 

Eski yola götürdü beni.. Hayır olsun dedim devam ettim ben de.. 

ayın 8nde gidecegim mersine söylerim aralıkta gittigimde 13 liraydı zamlanmıstır kesin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

bu yolculuklar keyiflidir uçak ile gidipte bu keyiften mahrum kalmayın derim.. yollarda dura dura geze geze gidin..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

orada adım başı radar, 10 km de bir kazılmış bölünmüş yol arası kamyon tır çıkabilir. genelde en pahalıya mal olan yoldur beleş olan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Vallahi kahvaltıyı filan boşverin. Uzun yol dediğiniz 1 gün uzatmıyor ya yolu. Kahvaltı ise belki Ayvalıkta tost olur belki ege'de bir köy kahvaltısı. Otelin 100 çeşit görünümlü 3 çeşit peyniri 50 çeşit görünümlü 2 poğaçasını zaten diğer günler yiyeceksiniz, değmez. Siz taa İstanbullardan kalkıp buralara gelin ve yolu düşünün. Yapmayın :) Gezin vakit harcayın nefes alın. Denizli'den geçerseniz de bir çayımı için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Şimdi, Murat Kırmızı yazdı:

Vallahi kahvaltıyı filan boşverin. Uzun yol dediğiniz 1 gün uzatmıyor ya yolu. Kahvaltı ise belki Ayvalıkta tost olur belki ege'de bir köy kahvaltısı. Otelin 100 çeşit görünümlü 3 çeşit peyniri 50 çeşit görünümlü 2 poğaçasını zaten diğer günler yiyeceksiniz, değmez. Siz taa İstanbullardan kalkıp buralara gelin ve yolu düşünün. Yapmayın :) Gezin vakit harcayın nefes alın. Denizli'den geçerseniz de bir çayımı için.

Yolları inceliyorum Google street üzerinden,  Uzun yolun 2 tane  kötü kesimi var. Ayrıca Duble yollarda çok fazla yamalı. Uzun ve beleş olan yolda tek şerite düşülen tarlaların arasından giden tehlikeli, hayvan çıkabilcek yollar var. Hızım düşüreceğimden muhtemelen google tavsiye ettiği sürenin üstüne çıkmasına sebep olacak. Ailem bu tip manzaralardan çok bir an evvel gitsek otele modunda  oluyor . 

Her neyse, henüz tatil kesinleşmedi, ama ben gibi Marmaris Fethiye gibi lokasyonara gitmek isteyenlere fikir versin diye açtım başlığı. İnşallah gidebilirim. :) 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Ben şu şekilde fikir beyan edeyim .

1 yaşında oğlumuz ile Antalya'ya gitmiştik. Gece 3 gibi yola çıktık . Balıkesir'den. Yanlış hatırlamıyorsam Manisa Salihli'den sonra yol pek keyifli değildi. çok fazla yamalı ve dar bir yoldu Denizli'ye kadar. navigasyon 1 saat 40 dk falan diyordu ama 2 saati geçmişti bu arayı geçmemiz.Yollarda pek radar falan denk gelmedi ama süratli gidilecek yollar değildi. 14:00 gibi varmıştım Antalya Kızılot'a.doğru düzgün mola vermeden 11 saat sürmüştü :) 

Dönüşte Bursa'ya Burdur-Afyon-Kütahya tarafından geldim.6 saatte falan varmıştım .

şunu demek istiyorum bazı yollar kestirme oluyor ama insan girdiğine gireceğine pişman oluyor. Bence siz direkt Bursa- Susurluk-izmir üzerinden gidin.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
2 dakika önce, Fatih Evcin yazdı:

Ben şu şekilde fikir beyan edeyim .

1 yaşında oğlumuz ile Antalya'ya gitmiştik. Gece 3 gibi yola çıktık . Balıkesir'den. Yanlış hatırlamıyorsam Manisa Salihli'den sonra yol pek keyifli değildi. çok fazla yamalı ve dar bir yoldu Denizli'ye kadar. navigasyon 1 saat 40 dk falan diyordu ama 2 saati geçmişti bu arayı geçmemiz.Yollarda pek radar falan denk gelmedi ama süratli gidilecek yollar değildi. 14:00 gibi varmıştım Antalya Kızılot'a.doğru düzgün mola vermeden 11 saat sürmüştü :) 

Dönüşte Bursa'ya Burdur-Afyon-Kütahya tarafından geldim.6 saatte falan varmıştım .

şunu demek istiyorum bazı yollar kestirme oluyor ama insan girdiğine gireceğine pişman oluyor. Bence siz direkt Bursa- Susurluk-izmir üzerinden gidin.

Yolları google earth ile inceliyorum. Kotu asfaltlar hemen göze çarpıyor. Ona göre büyük  ihtimalle, paralı yollardan gidip,  körfezi dolanacağım. En cazip olan bu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Darbaz

Merhaba 

bayramda Fethiye tatilim kesinleşti. Yetrli tasarufu yapıp, herşey dahil butik bir otele gideceğim. Şimdi sorum şu, Fethiye 3 haziran 14:00 da otele girecek isem, yola kaçta çıkmalıyım. Hangi yoldan gitmeliyim. Benim bıldırcın ile maksimum intikal hızım 107 km. Yolları durumu hakkında google earthden bildiğim kadar.  Hızlarım genelde kurallar içerisinde olacak ise, nasıl bir güzergah takip etmeliyim :) 

Yolların bozuk olduğu yerlere sokmayın :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hypermil yapılacaksa kuş uçumu gitmeli :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...