İçeriğe Yönlendir

Aman Dikkat Hgs

Muhammed Orak

Recommended Posts

Muhammed Orak

iyi akşamlar, ben yandım siz de dikkatli olun, hgs almadan yola çıkmıştım ankara istanbul arası, köprülerden geçtim otoyol kullandım falan , eve dönünce öderim dedim ki unuttum gitti, 15 gün süresi varmış ödemez isem cezaya giriyormuş 60 lira olmuş 165 lira, meğerse 4 katı ceza katlıyormuş, aklınızda bulunsun, kgm ye borcunuz olmasın.

• Beğen 6
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ÖZel işletilen yollarda da sonradan hgs alınca otomatik düşmez vesile ile yazalım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Maksimum ekonomi sürecinde otoyollarına girmeden devam ediyorum ne yazık ki. Sadece hezeyanımdır. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Yeter yazdı:

Maksimum ekonomi sürecinde otoyollarına girmeden devam ediyorum ne yazık ki. Sadece hezeyanımdır. 

Navigasyon da paralı yolları kapadım. Çok elzem bir durum olmadıkça girmiyorum. Bu süreçte tek sıkıntım hız koridorlarindaki şuursuz sürücüler şuan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İstanbul'dayken çok kullanıyordum, bir ara bakiye bitmiş köprüden geçtik, sonra bende yüklemeyi unutunca epey katlı ödemiştirim...

Şimdi yılda 2 defa İzmir'e giderken kullanıyorum, ona da %20 zam gelmiş...

OTOYOL GİRİŞ ÇIKIŞ ÜCRET (TL)
İSTASYON ZAMAN İSTASYON ZAMAN
ÇEŞME-İZMİR-AYDIN OTOYOLU AYDIN 18/01/2020 17:13:09.150 IŞIKKENT 18/01/2020 17:55:46.830 6,00
ÇEŞME-İZMİR-AYDIN OTOYOLU IŞIKKENT 25/08/2019 14:47:12.260 AYDIN 25/08/2019 15:30:48.350 5,00
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

4 katı yine iyi yırtmışsın bence önceden hep 10 katıydı :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Navigasyon da paralı yolları kapadım. Çok elzem bir durum olmadıkça girmiyorum. Bu süreçte tek sıkıntım hız koridorlarindaki şuursuz sürücüler şuan

Hız koridorları hakkında bilgi alırsam daha dikkatli olurum. Sizin gibi kullananlar varsa onları engellemeyelim. Her zaman uzun yola çıkmıyorum. Hız sabitleyici 90 aldım sağdan tin tin gittim İstanbuldan Denizliye geldiğimde yarım depo mazotum vardı. 

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mehmet Yeter yazdı:

Hız koridorları hakkında bilgi alırsam daha dikkatli olurum. Sizin gibi kullananlar varsa onları engellemeyelim. Her zaman uzun yola çıkmıyorum. Hız sabitleyici 90 aldım sağdan tin tin gittim İstanbuldan Denizliye geldiğimde yarım depo mazotum vardı. 

Hız koridorundan bana ceza geldi, yeni ödedim. 

Şöyle ki Hocam; A noktası ile B noktası arasındaki yolda hız limiti 80. Siz bu hızın üzerinde seyrettiğiniz zaman belli bir dakikada bitirmeniz gereken yolu daha kısa sürede bitirmiş oluyorsunuz. Bu sebeple ceza yiyorsunuz. A ve B noktalarında kamera sistemleri var. Giriş ve çıkışta plaka tanıma vasıtasıyla ölçüm yapıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Çağlar Bayur yazdı:

ÖZel işletilen yollarda da sonradan hgs alınca otomatik düşmez vesile ile yazalım.

Geçen haftaya kadar benimde HGS'm yoktu. PTT ye gittim. Dedim 1 hafta kadar kullandım ücretli yolları Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selimden geçtiniz mi dedi hayır dedim. Kuzey Çevre otoyolunu kullandım ama . Ondan bir şey olmaz düşer dedi. Nitekim düştü.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak
Mesut Eyibil yazdı:

4 katı yine iyi yırtmışsın bence önceden hep 10 katıydı :D 

Oh o da iyiymiş, hesaplaması kolay olurdu 😂

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Osmangazi köprüsünün ücretide düştü abi.Yeni bir düzenlememi getirdi yüce özel yol işleticileri?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Osmangazi köprüsünün ücretide düştü abi.Yeni bir düzenlememi getirdi yüce özel yol işleticileri?

ne kadar oldu osmangazi ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Yeter yazdı:

Valla ben de sağdan gidiyom 80 i geçmiyom ama sol şeride çıkmak gerekince arkadan yediğimiz selektörun hesabı Yok. Onlara Sanki koridor yok sadece bana var gibi hissediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
ne kadar oldu osmangazi ?

136 gibi birşey idi bağlantı yolu ile ama son durumu bilmiyorum.
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

136 gibi birşey idi bağlantı yolu ile ama son durumu bilmiyorum.

Osmangazi ücreti düştü dediğiniz neydi tam olarak?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

Osmangazi ücreti düştü dediğiniz neydi tam olarak?

sonradan hgs kartttan düşmüş

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

sonradan hgs kartttan düşmüş

Bende indirim geldi sandım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Valla ben de sağdan gidiyom 80 i geçmiyom ama sol şeride çıkmak gerekince arkadan yediğimiz selektörun hesabı Yok. Onlara Sanki koridor yok sadece bana var gibi hissediyorum.

Aynı hissi ben de yaşıyorum sollama ya çıkınca strese giriyorum kendimi bunlar tur sollamaya çıkınca mecbur bekliyorlar beni de beklesinler diye teselli ediyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...