İçeriğe Yönlendir

Navigasyon ve Ayna Katlanma Sorunu

Sedat Çakır

Recommended Posts

Sedat Çakır

Herkese merhabalar daha önce de bahsetmiş olduğum 2012 jetta 1.2 tsi highline 1 model aracımı hayırlısı ile aldım. Fakat daha önce hiç volkswagen kullanmadığım bazı sorunlarla karşılaşıyorum öncelikle

1) aracımda navigasyona bastığım zaman "lütfen içinde yön bulucu bir ortam takın" dediği ne oluyor?

2) ayna kapatma bunlarda extra opsiyonmu yoksa benmi ayna kapatmayı beceremiyorum ortadaki çizgiyi okla gösterdiğim yere çevirsem yeterli değilmi? Ama çevirdiğim zaman kapanmıyor

Gerekli resimler aşağıda paylaştım d88fc5fdc09dcce8832283b7b5530bf7.jpgcf934eba7572a29acc892332b644cb95.jpg4e7392843ed365b9c16d1fcc0b59529e.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Harita yüklü bir SD karta ihtiyaç duyuyorsunuz navigasyon için.

Yeni aracınız hayırlı olsun bu arada.

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Harita yüklü bir SD karta ihtiyaç duyuyorsunuz navigasyon için.
Hiç bir bilgim olmadığı için soruyorum kusura bakmayın onu nasıl çözebilirim kendim yapabilirmiyim?
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Aracınızdaki ana ünitenin modeli RNS310. Bu modele uygun harita dosyasını internetten indirip sd kart vasıtasıyla ana ünitenin sol tarafındaki sdkart giriş noktasından yüklemek gerekli. Uygun harita dosyasını nasıl buluruz bilgim yok, netten araştırmak lazım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Sedat bey yeni araciniz hayirli olsun. Forumda Jetta sahiplerinin çogalmasi beni memnun ediyor. Soru sorma ve cevap alma olanagimiz artiyor. Ben merak ettigim ve cevabini bulamadigim konulari eskiden vw forumlarinda ariyordum. Ancak bu gidişle artik bizim forumumuzda en az bir vw forumu kadar dolu bir forum olma yolunda . 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Aracınız hayırlı olsun.
Kumanda düğmesi ayna katlama pozisyonunda iken, aynalar kontağın açılıp kapatılması ile birlikte hareket ederler.
Aynaların kontakla birlikte çalışması istenmez ise, düğme başka konumda tutulur.

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Kerem Kurluva yazdı:

Aracınız hayırlı olsun.
Kumanda düğmesi ayna katlama pozisyonunda iken, aynalar kontağın açılıp kapatılması ile birlikte hareket ederler.
Aynaların kontakla birlikte çalışması istenmez ise, düğme başka konumda tutulur.

Teşekkür ederim 

Dedeğinizi denedim fakat olmadı bi sorun var herhalde aklıma gelen şu ayna değişmiş olup acaba o özellik gittimi

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Çok emin değilim ama katlanır ayna opsiyondu bir ara. Yani en doluyuda alsanız yoktu. Sizin aracınızda da öyle bir durum olabilir. 

Basitten zora, 

1) Sigortası varsa kontrol edin

2) vag com ile aktifliğine bakın

3) ayna bağlantıları kontrolü

Sigorta sağlamsa vagcom ile aktifse bağlantılarda da sıkıntı yoksa araçta yoktur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Ü.Emre Kartal yazdı:

Çok emin değilim ama katlanır ayna opsiyondu bir ara. Yani en doluyuda alsanız yoktu. Sizin aracınızda da öyle bir durum olabilir. 

Basitten zora, 

1) Sigortası varsa kontrol edin

2) vag com ile aktifliğine bakın

3) ayna bağlantıları kontrolü

Sigorta sağlamsa vagcom ile aktifse bağlantılarda da sıkıntı yoksa araçta yoktur

Bayiyi aradım var diyor aynalar yukarı aşağıya oynuyor sigorta atsa da aynalar çalışır mı? 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Sedat Çakır yazdı:

Bayiyi aradım var diyor aynalar yukarı aşağıya oynuyor sigorta atsa da aynalar çalışır mı? 

Aynanın aşağı yukarı oynaması başka katlanır özellik başka. Sigorta olmama ihtimali yüksek hareket ediyorsa. 

Motora elektrik gelmiyor olabilir. Katlama motoru ile yönlendirme motoru farklı. Bu aktifleştirme kaynaklı ya da dediğim gibi opsiyon vardır. 

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

2012 tdi highline aracım var idi, anahtar takılı olduğu sürece işaretlemiş olduğunuz konuma getirdiğiniz zaman aynalar kapanıyordu. Ek bilgi olarak geri vites takıldığı zaman sağ ayna ayarladığınız konuma göre aşağı iniyordu, videosunu youtube üzerinden izleyip kolay bir ayarlama ile yapabilirsiniz. Kesinlikle vagcom kodlarını aktifleştirtmenizi öneririm, çok keyifli oluyor.

Hatırladığım/yaptırdığım vagcom özellikleri;

-Sollama sinyal sayısının 3'ten 5'e çıkarılması. (bence en güzeli)

-Ani fren yapıldığında stopların flaşör görevi görmesi.

-Sis farları açık iken selektör yaptığında sis farlarnında sellektör mantığında çalışması (açılıp kapanması)

-4 adet kapı üzerinde bulunan reflektörlerin aktifleştirilmesi. (bunun için birde teçhizat almıştım reflektörleri çıkarıp ampullü bir ürün almıştım 4 adet aliexpressten).

-Kadran selamlama.

-Gündüz farlarının yol bilgisayarından açılıp kapanması.

-Araç park halinde iken yağmur yağdığında var ise açık olan cam+sunroof otomatik kapanması.

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Ü.Emre Kartal yazdı:

Aynanın aşağı yukarı oynaması başka katlanır özellik başka. Sigorta olmama ihtimali yüksek hareket ediyorsa. 

Motora elektrik gelmiyor olabilir. Katlama motoru ile yönlendirme motoru farklı. Bu aktifleştirme kaynaklı ya da dediğim gibi opsiyon vardır. 

Aynı zamanda geri vitese taktığım zaman sağ ayna ayarını da olmuyor nasıl ayarladıysam öyle kalıyor YouTube dan izlediğim şekilde yapıyorum olmuyor 

Hasan Sancak yazdı:

2012 tdi highline aracım var idi, anahtar takılı olduğu sürece işaretlemiş olduğunuz konuma getirdiğiniz zaman aynalar kapanıyordu. Ek bilgi olarak geri vites takıldığı zaman sağ ayna ayarladığınız konuma göre aşağı iniyordu, videosunu youtube üzerinden izleyip kolay bir ayarlama ile yapabilirsiniz. Kesinlikle vagcom kodlarını aktifleştirtmenizi öneririm, çok keyifli oluyor.

Hatırladığım/yaptırdığım vagcom özellikleri;

-Sollama sinyal sayısının 3'ten 5'e çıkarılması. (bence en güzeli)

-Ani fren yapıldığında stopların flaşör görevi görmesi.

-Sis farları açık iken selektör yaptığında sis farlarnında sellektör mantığında çalışması (açılıp kapanması)

-4 adet kapı üzerinde bulunan reflektörlerin aktifleştirilmesi. (bunun için birde teçhizat almıştım reflektörleri çıkarıp ampullü bir ürün almıştım 4 adet aliexpressten).

-Kadran selamlama.

-Gündüz farlarının yol bilgisayarından açılıp kapanması.

-Araç park halinde iken yağmur yağdığında var ise açık olan cam+sunroof otomatik kapanması.

Bende izledim uyguladım geri vitese taktığım zaman sağ yan ayna inmesini ama olmuyor nasıl bıraktıysam öyle kalıyor vitesi geri aldığım zaman kendisi inip kalkmıyor 

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak
Sedat Çakır yazdı:

Aynı zamanda geri vitese taktığım zaman sağ ayna ayarını da olmuyor nasıl ayarladıysam öyle kalıyor YouTube dan izlediğim şekilde yapıyorum olmuyor 

Bende izledim uyguladım geri vitese taktığım zaman sağ yan ayna inmesini ama olmuyor nasıl bıraktıysam öyle kalıyor vitesi geri aldığım zaman kendisi inip kalkmıyor 

hatırladığım kadarıyla ayar yaptıktan sonra çalışması için şoför kapısında bulunan butonun hep sağ ayna konumunda kalması gerekiyordu.

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Hasan Sancak yazdı:

hatırladığım kadarıyla ayar yaptıktan sonra çalışması için şoför kapısında bulunan butonun hep sağ ayna konumunda kalması gerekiyordu.

Evet sadece R konumunda çalışıyor muş ama olmadı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...