İçeriğe Yönlendir

Astra J - Start&Stop Devreye Girmiyor

İbrahim Akasoy

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

Hangi aküyü taktılar modeli vs? Star stop a uygun mu?

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Evet alırken dikkat ettim varta akü AGM start-stop uygun diye aldım. Satan 48 saat sonra devreye girer demişti ama olmadı. Götürdüm akü sağlam sorun akide değil arabanda dediler.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
İbrahim Akasoy yazdı:

Evet alırken dikkat ettim varta akü AGM start-stop uygun diye aldım. Satan 48 saat sonra devreye girer demişti ama olmadı. Götürdüm akü sağlam sorun akide değil arabanda dediler.

Başka sıfır akü takdır test et ben takdırdım passata start stop ıkı senedir çalısmıyordu 10 dk sonra calısmaya basladı akü pekı emınmısın start stop olduguna efb de olsa calıstırır duz aku takmıs olabılırlermı  birde yeterince hava şartları olusuyormu dış hava sıcaklıgı motor sıcaklıgı arabayı biraz sürün akım cekecek hersey kapalı olsun öyle deneyın birde start stop dügmesi bozuk olmasın 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Hiçbir kod vermiyor.

Başka sıfır akü takdır test et ben takdırdım passata start stop ıkı senedir çalısmıyordu 10 dk sonra calısmaya basladı akü pekı emınmısın start stop olduguna efb de olsa calıstırır duz aku takmıs olabılırlermı 

Kontrol ettim üzerinden çıkan da takılan da AGM. Düğmenin bozuk olduğunu sanmam değişimden önce çalışıyordu. Fakat uzun sürüş olmadı hiç acaba o zaman mı devreye girecek.
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Benden cıkan agm ıdı araba sasesınden sana efb cıkıyor dedıler  efb takdılar artık sırf start stop ve garantı olayı yzunden evet dedım çalısmassa kafalarına atarım dedım takdıkdan 10 dk sonra devreye gırdı youtube ve yabancı forumlara bakın bakalım  arabanınızın marka modelı ile aratarak 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Eğer akü değiştirmeden önce çalışıp akü değişimi sonrası çalışmıyorsa başka bir açıklaması olduğunu düşünmüyorum. Aküyü aldığınız yere gidin bence.

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

Eğer akü rafta çok beklemiş se iyice şarj olması gerekir bunun için yarım saat yaterlidir bende aynı araçtan vardı bende varta taktırdım takar takmaz çalıştı ben seri numarasın dan kontrol ederek almıştım üretim. Tarihi 2ay öncesiydi

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Aracın yazılımsal olarak yeniden kurulması gerekiyor olabilir mi? Belki akü değişimi yapıldığını görmüyordur araç?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıkça yaşanır sıfır aküde, yeni akü tam şarj olunca devreye girer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Mondeo mk5 aracımı bu şikayetle servise götürdüğümde öğrendim ki akü %70'in ve sıcaklık 5⁰ altında olursa start stop devre dışı oluyor. O gün akü %98 seviyesine getirildi fakat hava 4⁰ olduğu için test ettiğimizde olmadı. 2 gün önce sıcaklık 16⁰ iken devreye girdi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şurada biraz değinmiştim ben.. 

Start stobun çalışması için tüm şartların oluşması gerekiyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...