İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta 2006 Model Dizel 1.4 Yağ İkaz Lambasının Yanması

İlke Erdoğan

Recommended Posts

İlke Erdoğan

Merhaba arkadaşlar aracımın yağ bakımları yeni yapıldı 10/40 yağ koyuldu, yağ filtresi değiştirildi.

Bugün hastahaneye gittik ve önce fotoğraftaki ok işareti ile gösterdiğim ikaz lambasını yaktı sonra dörtlüleri yakıp arabayı durdurup biraz bekledikten sonra yeniden çalıştırdım devam ettim. Fakat tam hızımı almış gidiyorum tekrar yandı ve tekrar aynısını yaptım devam ettim ve bu sefer yağ ikaz lambasını yaktı. Kenara çekip yağ seviyesini kontrol ettim seviye çok iyi. İki kere çalıştırdım durdurdum sönecekmi diye sabit kaldı sönmedi. Acaba neyden yapmış olabilir?

Ortasında ünlem işareti olan yandı

ns8VyP.jpgns8Yyh.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Aracı çalıştırmayın, hareket ettirmeyin. Yağ pompası çalışmayı kesmiş olabilir. Çekici ile servise giderdim ben olsam.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

aracın sesi farklı değilse,  tuhaf ve keskin bir tıkırtı vs yoksa, benim de başıma geldiği gibi yağ seviye sensörü, müşür yani, bozulmuştur. çok basit bir şey o parça. benimkinin ortası delinmişti ve ölçüm yapamıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Araç kendini korumaya alıyor ve muhtemelen yağlamayı kesiyor. Yağ pompası ve yağ müşiri kontrol edilmeli aracı bu şekilde kullanmayın çekiciye yükleyin mümkünse aksi halde motor yatak sarar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Koray Demir yazdı:

Araç kendini korumaya alıyor ve muhtemelen yağlamayı kesiyor.

Böyle bir şey yok. Yağlama hiç bir durumda kesilmez.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Sani Gerşon yazdı:

Böyle bir şey yok. Yağlama hiç bir durumda kesilmez.

Pompa arızasında ne oluyor peki? Belki filtre görevini tam yapmıyordur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Koray Demir yazdı:

Pompa arızasında ne oluyor peki?

Motor yatak sarıyor...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kendini korumaya almak diye bi sey yok ama? Yatak sarınca motor ölüyor. Koruma yag sistemi zaten.

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

2 seçenek var zaten, ya yağlamanın yapılmasını engelleyen bir sebep var ki ihtimaller yukarıda belirtilmiş. Ya da müşür ve sensörlerle alakalı bir durum var hatalı veri gösteriyor. Her şeyden farklı olarak aracınıza yanlış yağ koyulmuş. 10/40 değil 5/30 koyulması gerekiyordu. 10/40'ı hangi usta veya servis koyduysa tebrik ederim onu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...