İçeriğe Yönlendir

C max Ön Park Sensör Montajı

Mehmet Unkun

Recommended Posts

Mehmet Unkun

JEGXsf.jpg

Gerekli malzemeler kabaca bunlar bir de spiral ve kablo

Ön tampondan delikleri  açıp sensörleri taktım ve  spiral ile kabloları ile iç kısma geçirdim. (Mavi görünenler kablolar ESP için,acemilik işi)

JEG3Pv.jpg

JEmJeb.jpg

Geri vitesten sinyal geldiğinde zaman rölesi 20 saniye çıkış veriyor yani 20 sn ön park sensörü devrede. Her geri vitese takmada bu süre yeniden başlıyor. 

Zaman Rölesi

JEmXw6.jpg

Kutu içine yerleştirip bağlantılarını tamamladım. Sigorta kutusundan aparat yardımıyla elektriği aldım.

JEmzKU.jpg

JEmUbI.jpg

Beyni ve kutuyu bu kısma yerleştirdim ve geri topladım.

JEmFLs.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Elinize sağlık. Bu röle hazır ön park sensörlerinde bulunsa keşke. Bağlantıların ayrıntısını paylaşsanız çok iyi bir rehber olabilir. Zaman rölesi vb bağlantıları

Ayrıca sensörler orijinal mi süper durmuş orjianden iyi

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)
Tahir Ak yazdı:

Elinize sağlık. Bu röle hazır ön park sensörlerinde bulunsa keşke. Bağlantıların ayrıntısını paylaşsanız çok iyi bir rehber olabilir. Zaman rölesi vb bağlantıları

Ayrıca sensörler orijinal mi süper durmuş orjianden iyi

Çok sayıda modu mevcut isteğe göre ayarlanabilir. Youtube da detaylı olduğundan anlatmadım. Bağlantıya gelecek olursak röle 12v ya da 5v ile çalışabiliyor. + veya - tetik ile tetiklenebiliyor.

Rölenin ortak ucuna(com) sigortadan aldığım 12v geliyor.

Zaten rölede 2 çıkış var.

NO ve NC

NO çıkışına park sensörüne giden  + kabloyu bağladım.Şaseyi de direk rölenin çalışması için gelen şaseden aldım.

NC kısmına bağlarsan sürekli 12v verir tetik geldiğinde akımı keser. Tersi çalışıyor. 

Hazır ön park sensörü zaten hız yükselince devreden çıkar gerek yok bence röleye...

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Gayet başarılı elinize emeğinize sağlık. YouTube da mevcut demişsiniz size ait video mu başka video mu. Size aitse paylaşım yaparsanız buradan yapmak isteyenlere yardımcı olur sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Arif Aykın yazdı:

Gayet başarılı elinize emeğinize sağlık. YouTube da mevcut demişsiniz size ait video mu başka video mu. Size aitse paylaşım yaparsanız buradan yapmak isteyenlere yardımcı olur sanırım.

P4 modunda kullandım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Köksal Yılmaz yazdı:

Sensörleri nereden temin ettiniz?

Gittigidiyordan aldım. Standart satılan orjinal görünümlü arka park sensörü yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Metin Akbal yazdı:

Sensorler guzelmis, hazir boyali gelmis sanirim.

Kendim boyadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...