İçeriğe Yönlendir

80 km/h ile Radara Girdim. Burada Ceza Yer miyim?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

ceza yazmayan jandarma araclarinin tepesinde roketatar gibi acaip bir optik oluyor. artik kac km den okuyor bilmiyorum plakadan kacak vs yakaliyor onlar  bu bildigin radar arabasi. umarim yaniliyorumdur.

Yol 3 şeritli. 

En solda şantiye kamyonu 

Orta şeritte Pejo 3008 

Bende 3 ncü şeritten sollamaya geçtim. 

Tam bu iki şeridi kapatan vasıtalar yüzünden koca jandarma arabasını son anda gördüm. Beni ıskalama şansı varmı acaba 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence kamera ayni anda 8 arac filan algilayabiliyordur. plaka okuma anlaminda 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Video zamanını ekledim. Zaten ordan başlıyacak playe basınca 20 sn izle yeter. 
Ama yukluyor iste dolduruyor. Radar videosu bile degilmis. Radarin kendisini gorsek tamam diyecegim.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Video zamanını ekledim. Zaten ordan başlıyacak playe basınca 20 sn izle yeter. 

Ama yukluyor iste dolduruyor. Radar videosu bile degilmis. Radarin kendisini gorsek tamam diyecegim.

Ya Metin hocam kotamı kaldı Allahını seversen

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ya Metin hocam kotamı kaldı Allahını seversen
Evet. Ne var ki. Telefonda 100 gb yok.
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

İstanbulda e5 denen ana yoldada böyle hız sınırlamaları var.Benim arkadaşımın teki Tekirdağa taşındı ilk ay sonunda 4 veya 5 adet, sanırım  hız cezası yemişti.Hız sınırı Silivri merkezde 50km. Ay sonunda o zaman 1600tl gibi toplam ceza gelince ayıkmıştı.

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Sanki viraj öncesi yavaşlatma amaçlı koyulmuş bir tabela. Daha önce bir yol tabelası var mı izlemedim.

Direk 50 olması sorunlu bir durum.  Kademeli düşmesi lazım. 

Ayrıca yerdeki tırtıklar da bize yavaşlama mesajı vermek için koyuluyor. Radar göz korkutmak için koyulmadıysa ceza yeme ihtimaliniz yüksek. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Yol kenarındaki tabelalar güvenlik amaçlı koyulyor.O tabela var diye orada hız sınırı 50km olamaz.,Ancak EDS sistemi olan veya otoban gibi yollarda hız sınırları kesin olarak levhalara belirtilmekte.Şehirler arası yollarda bazı virajlı güzergahlarda yolları bilmeyen sürücünün dikkatini çekmek için bu gibi levhalar koyuluyor ama bu levhalara radar sınırını belirlemiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Yol 3 şeritli. 

En solda şantiye kamyonu 

Orta şeritte Pejo 3008 

Bende 3 ncü şeritten sollamaya geçtim. 

Tam bu iki şeridi kapatan vasıtalar yüzünden koca jandarma arabasını son anda gördüm. Beni ıskalama şansı varmı acaba 

Ali ceza o pozisyonda yazmaz, orada hız sınırı 50 olmaz, o tabela orada güvenli dönüş hızı sınırı gibi bir anlamda oluyor, 110 la geliyorum şak 50 hemde duble yolda, yok öyle bir olay, ancak 119 u geçtiysen yersin cezayı, boşa gelecekmi diye bekleme gelmeyecek o ceza, hiper gidişe devam.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Baha Kanberoğlu yazdı:

Sanki viraj öncesi yavaşlatma amaçlı koyulmuş bir tabela. Daha önce bir yol tabelası var mı izlemedim.

Direk 50 olması sorunlu bir durum.  Kademeli düşmesi lazım. 

Ayrıca yerdeki tırtıklar da bize yavaşlama mesajı vermek için koyuluyor. Radar göz korkutmak için koyulmadıysa ceza yeme ihtimaliniz yüksek. 

göz korkutma amacı olsa radar diye tabela olur 500 600 metre öncesinden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

idipvL.jpg

O7zx3t.jpg

eiwah2.jpg

Bu 3 arabayı size dönük şekilde görmediyseniz sorun yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

göz korkutma amacı olsa radar diye tabela olur 500 600 metre öncesinden.

Burada radar tabelaları sabit. Radar var veya yok onlar hep var😁 yakın mesafeye koymuyorlar ama. Genelde çevre yollarında girişten sonra oluyor. Yol üstünde bir yerde radar olabilir . Ona göre git diyorlar burada. Ben yolcu taşımacılarına göre gidiyorum genelde. O uçarsa ona göre gidiyorum.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Ceza yazmamaları gerekir. Tabelanın dibinde 50 ye radar atılıyorsa, hepimizin her gün ceza yemesi gerekirdi. Öncesinde her hangi bir hız sınırlaması yoksa yazmamışlardır. O bölgedeki Jandarma trafik birimini arayın. Durumu aynen anlatın. Mevkiyi söyleyin. Size bir cevap vereceklerdir.

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Videoyu daha geriden izlediğimizde 70 hız sınırlaması tabelaları var, siz oradan 80 le geçtiyseniz dahi ceza gelir. Umalım ki %30 fazlaya girmesin ceza.

Ali Darbaz yazdı:

Jandarma meganı önü bana dönük önünde bir kaç kuka , içindeki jandarmada gözleri ile beni takip ederek geçtim gittim yanından. 

:( 

Bu ifadeden sonra kesin gelir ceza.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ceza yazmayan jandarma araclarinin tepesinde roketatar gibi acaip bir optik oluyor. artik kac km den okuyor bilmiyorum plakadan kacak vs yakaliyor onlar  bu bildigin radar arabasi. umarim yaniliyorumdur.

O roketatar gibi olanlar yüz tanıma galiba.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

E devletten kontrol ettin mi?

Halen bişey çıkmadı . edevlet temiz. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Jandarma tam kadro çalışıyordur, ceza yazılsa girerlerdi diye düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Jandarma tam kadro çalışıyordur, ceza yazılsa girerlerdi diye düşünüyorum.

Cuma akşamı oldu, belki mesai yetmedi. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aytaç Akyel

Ben 6 martta eds den hız cezası yedim 10 nisanda e devlete düştü (35 gün sonra) Çanakkale Ezine gibi küçük ilçede bu kadar geç yansıdı 27 niasandada eve ceza tebligatı geldi dünde indirimli olarak ödedim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...