İçeriğe Yönlendir

Opel Vectra Benzinde Rolantide Titreme

VAHİT YALÇINKAYA

Recommended Posts

VAHİT YALÇINKAYA

Opel vectra 2001 1.6 motor aracim benzinde rolantide titreme sirkeleme yapıyor gazda daha düzgün nerdeyse yok denecek kadar az benzin pompasi filitresi yeni enjektörlere ölçüm yapıldı temizlendi saniyeleri ölçüldü  sorun yok bobin yeni sizce sebeb ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

maf sensöründen sonra emem manifolduna doğru biryerden hava alıyordur. LPG de ise o veri kullanılmadığı için fark etmiyordur. kırık filan varmı diye bakın. balata spreyini sıkıp ses değişiyormu diye dinlemeniz lazım. birşey değişmiyorsa MAF sensörü gidici olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Dogan Arsiray yazdı:

benzinli arabada egr varmı?

Egr var

Ersen Tapan yazdı:

Opel vectra genelde egr yüzünden titrer. 

Ariza kodu vermiyor yinede değiştirmek mi lazim??

Tüp de nerdeyse yok denecek kadar az hic belli olmuyor yok desem yeri ama benzine alinca bi aptallaşıyor 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

benim egr li benzinli aracım hiç olmamıştı. hangi motorlarda var bu? genelde elektrikli pozitif karter havalandırma valfi olur.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Dogan Arsiray yazdı:

Astra g de de var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Dogan Arsiray yazdı:

egr siz araba varmı ki ?

VAHİT YALÇINKAYA yazdı:

Egr var

Ariza kodu vermiyor yinede değiştirmek mi lazim??

Tüp de nerdeyse yok denecek kadar az hic belli olmuyor yok desem yeri ama benzine alinca bi aptallaşıyor 

Bizde sıfırdan beri kullanılan vectra var. ortalama 5 yılda bir titreme oluşur egr değişir düzelir. Tabi aynı olacak diye birşey yok ama temizleyip denemekte fayda var. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sanıyorum değişken sübap zamanlaması olan yeni benzinli motorlarda egr ye gerek kalmıyor.  ayrıca  vvt olmayan eski v6 amerikan ve japon motorlarında da belli senelere kadar yok. 1.4 tsi cav motorda da yok.  herhalde emisyon kaygısıyla ilgili bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Ersen Tapan yazdı:

egr siz araba varmı ki ?

Bizde sıfırdan beri kullanılan vectra var. ortalama 5 yılda bir titreme oluşur egr değişir düzelir. Tabi aynı olacak diye birşey yok ama temizleyip denemekte fayda var. 

Egr yi değiştirdim bugün yine düzelmedi:(

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Ersen Tapan yazdı:

egr siz araba varmı ki ?

Araç böyle sente atlak gibi çalışıyor bi normal bi bozuyor benzinde ama sadece  siboblarda sıkıntı yok tekleme yok çekiş düşüklüğü yok canavar gibi gidiyor 210-220 yi gördüm banamisin demiyor  bilgisayara bağladık ariza kodu yok tüpü vanadan kapattım  10.gündür benzinde biniyorum artık kafayi yiycem

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
VAHİT YALÇINKAYA yazdı:

Araç böyle sente atlak gibi çalışıyor bi normal bi bozuyor benzinde ama sadece  siboblarda sıkıntı yok tekleme yok çekiş düşüklüğü yok canavar gibi gidiyor 210-220 yi gördüm banamisin demiyor  bilgisayara bağladık ariza kodu yok tüpü vanadan kapattım  10.gündür benzinde biniyorum artık kafayi yiycem

Birşey söylemek zor. Bizde tek arıza egr oldu bugüne dek. 

Buji kabloları değiştimi ?

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Ersen Tapan yazdı:

Buji kablosu yok bunda bobinden direk bağlanıyor bugün bujileri değiştirecem öyle deniycem birde

Dogan Arsiray yazdı:

maf/map sensörü diyorum. yada tesisatı.

Hava akışmetre yok bunda sadece hava filtre borusuna bağlı bir sensör var ondan mi bahsediyorsunuz acaba

Ersen Tapan yazdı:

Birde hangi Buji aliyim tek tırnakmı çift tırnakmi?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
VAHİT YALÇINKAYA yazdı:

Birde hangi Buji aliyim tek tırnakmı çift tırnakmi?

Parçacıdan şase numarasıyla alın. Hangi tip bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Dogan Arsiray yazdı:

map o halde.

Map in fişini çektim biraz daha düzeldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Alpay Sumer yazdı:

Buji tek tirnak olmali.

Tırnak aralığını ayarlamaya gerek varmı??Bundan Başka bir fikriniz varmı peki?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
VAHİT YALÇINKAYA yazdı:

Tırnak aralığını ayarlamaya gerek varmı??Bundan Başka bir fikriniz varmı peki?

Ellemeyin kesinlikle. Gm nin bujileri uygun olur diye dusunuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motorun Sıcak soğuk oluşuna göre değişiyor mu sorun.
Bir süre ısrarla sadece benzinde kullanıp deneyin. 100-150 km kadar.

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Mehmet Ozyurek yazdı:

Motorun Sıcak soğuk oluşuna göre değişiyor mu sorun.
Bir süre ısrarla sadece benzinde kullanıp deneyin. 100-150 km kadar.

Sıcakken biraz daha ağırlıkla yapıyor 500 km nerdeyse benzinle bindim birşey değişmedi birde map sensörünü değiştircem oksijen sensörü egr bobin pompa filitre değişti benzin enjektörleri söküldü temizlendi işeme saniyelerinin hepsi aynı çözemedim bir türlü kime göstersem bi sensör değiştiriyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Standart buji olmalı
Benzin enjektörleri, benzin pompası.
Başka bişey gelmiyor benim aklıma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Mehmet Ozyurek yazdı:

Standart buji olmalı
Benzin enjektörleri, benzin pompası.
Başka bişey gelmiyor benim aklıma

Bujileri değiştircem ve  benzin enjektörlerini tekrar göstercem olmazsa map sensörü başka birşey kalmadı artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Çağrı Alaf
Dogan Arsiray yazdı:

benim egr li benzinli aracım hiç olmamıştı. hangi motorlarda var bu? genelde elektrikli pozitif karter havalandırma valfi olur.

EcoTEK - TwinPort araçların hepsinde mevcut. Opel grubu kullanıyor. Ayrıca Rolanti Valfide mevcut

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...