İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Silecek Fasıla Sorunu

İsmail Cem KIZILYEL

Recommended Posts

İsmail Cem KIZILYEL
(düzenlendi)

Merhabalar 2008 1.6 Fiesta Ghia aracımın silecekleri fasilada çalışırken takılıyor.Silecek kolunu geri alıp öyle kapatabiliyorum.Diger aşamalarında sorun yok.Sorun neden olabilir.

tarihinde İsmail Cem KIZILYEL tarafından düzenlendi
......
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

%99 kol, %1 röle hatası.

Renault olsaydı, motor da arızalı diyebilirdik.

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İsmail Cem KIZILYEL

Fasıla rolesi aracın neresinde bulamadım... silecek motoru ile bitişik mi 

Yorum bağlantısı
İsmail Cem KIZILYEL
Çağlar Bayur yazdı:

sigprta kutusunda olması lazım

Teşekkürler Çağlar bey.. sigorta kutusu derken aracın sigorta kutusundan bahsettiniz sanırım.. sigorta kutusu ön torpido kutusunun arkasında.. yarın kontrol edicem.. umarım bulabilirim

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz

Merhaba,

Benim silecek hep otomatik ılgılamada çalışıyorum. Yağışlı havalarda otomatik fasılalı çalışıyor. 

Bazen otomatik devreye girmesi geç oluyor. Sorun hakkında bilgisi olan varmı acaba.

Yağmurlu havalarda bazan hassaslık ayarını en alt seviyede hassas konuma getirmeme rahmen bazen yağmur damlaları yavaş döktürdüğü durumlarda geç devreye giriyor.

Bazende hemen çalışarak camı temizliyor.

Acaba otomatik devreye daha çabuk girmesi için yeniden kaliprasyon yapılabilir mi?

Lütfen fikir sunarmısınız arkadaşlar.

Fikirlerinize ihtiyacım var.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsmail Cem KIZILYEL
Sani Gerşon yazdı:

%99 kol, %1 röle hatası.

Renault olsaydı, motor da arızalı diyebilirdik.

Sani bey kol tamiri olur mu..yoksa değişim mi gerekir

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Yusuf Aygüler
Çağlar Bayur yazdı:

fasıla rölesidir

Konuyu hortlatmış gibi oldum ancak şu anda bende de böyle bir sorun oluştu ve yardımınıza ihtiyacım var. Sileceğim 2.kademede fasılalı çalışırken arada takılıyor. Farklı bir silecek motoru da denedim ama sonuç aynı. Röle olabilir diye demiştiniz de yalnız röle sipariş vereceğim ama rölenin nerde olduğunu veya parça kodunu bilmiyorum :) Silecek takılma yaparken torpidonun arkasından ttrrrtttr sesi geldiği için orada olduğunu tahmin ediyorum ama hangi parça olduğu hakkında bilgi sahibiyseniz eğer bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum. (2014 Fiesta Trend X 1.6 Ti)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...